СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТеакрин


Хочете отримати заряд енергії та мотивації всіх без побічних ефектів кофеїну? Шукайте в передтренувальних комплексах теакрин — стародавній китайський інгредієнт!

Відносно новий інгредієнт все частіше фігурує в передтренувальних комплексах. Офіційно відомий як 1,3,7,9-тетраметилмочова кислота, теакрин (teacrine) набирає популярність завдяки своїй здатності виступати в якості стимулятора, але без знайомих багатьом небажаних побічних ефектів.

Теакрин не так відомий, як кофеїн чи креатин, але у нього є деякі багатообіцяючі властивості передтренувального інгредієнта, який відмінно стимулює як фізичну, так і розумову працездатність.


Що таке теакрин?


Теакрин

Основним джерелом теакрину є рослина Ассамская камелія, з якої роблять традиційний китайський чай, відомий як куча. Сьогодні теакрин все частіше з'являється в складі передтренувальних комплексів і енергетичних напоїв. За механізмом дії він багато в чому схожий на кофеїн — допомагає зарядитися енергією і поліпшити працездатність на тлі зменшення втоми.

Ефект досягається за рахунок блокування зворотного захоплення дофаміну в синапсах головного мозку. У результаті концентрація дофаміну збільшується, що призводить до підвищення рівня енергії, покращує настрій і забезпечує відмінне ментальне фокусування. Крім того, теакрин блокує аденозин, хімічна сполука, відповідальна за відчуття заспокоєння і розслаблення.

Збільшуючи рівень дофаміну при одночасному зниженні активності аденозину, теакрин загострює сприйняття, підвищує фізичну працездатність, додає бадьорості та сил, покращує координацію. Не дивно, що він стає все більш популярним!


Енергія без нервозності


Теакрин і сам по собі гарний, але ще краще він в комбінації з кофеїном. Подібний тандем може надати всі чудові властивості кофеїну, але без небажаних побічних ефектів, що включають тремтіння, запаморочення, почастішання серцебиття і підвищення кров'яного тиску.

Дані, опубліковані в 2017 році Міжнародним Співтовариством Спортивного Харчування, демонструють значне поліпшення часу реакції серед гравців у європейський футбол після прийому комбінації TeaCrine, чистої форми теакрину, і кофеїну. Вчені прийшли до висновку, що спортсмени були в змозі підтримувати більш високий ступінь концентрації уваги на тлі втоми протягом більш тривалого часу при об'єднанні цих двох інгредієнтів.

Теакрин не тільки підживлює фізичні навантаження, але і дає м'який прилив сил і енергії, який здатний поліпшити когнітивні функції. В комбінації з кофеїном теакрин полегшує концентрацію уваги на виконуваних завданнях і допомагає зменшити розумову втому. Дані, опубліковані в «Журналі поживних елементів», демонструють поліпшення концентрації уваги, сприйняття і фокусування після прийому TeaCrine і кофеїну. Експеримент 2014 року показав, що одна доза 200 мг теакрину значно підвищує рівень енергії і зменшують втому. Після семи днів прийому добавки учасники експерименту відзначили поліпшення в плані енергійності, втоми, концентрації уваги, тривожність і мотивації до тренувань.


Що Теакрин чи кофеїн?


Через стимулюючі властивості кофеїну часто проблематично заспокоїтися і важко заснути після пізнього вечірнього тренування. Але теакрин діє м'якше, допомагаючи вашому організму повернутися у стан рівноваги після прийому добавки.

Що ще краще, вам навряд чи доведеться змінювати дозування теакрину по закінченні якогось часу. Для порівняння, чим довше ви приймаєте продукти з кофеїном, тим сильніше організм звикає до дії цього стимулятора. Ви змушені приймати все більше і більше, щоб отримати таку ж ступінь стимуляції.

Теакрин працює інакше. Експеримент 2016 року показав, що учасники, які приймали по 300 мг теакрину протягом 60 днів поспіль, не продемонстрували жодних ознак звикання до продукту. Для остаточних висновків потрібні більш тривалі дослідження, але експерименти, які ми сьогодні маємо, говорять про те, що ваша перша доза теакрину дасть такий же ефект, як і двохсота!


Кращий спосіб приймати теакрин

Ви будете все частіше зустрічати теакрин у складі передтренувальних комплексів і жироспалювачів, часто під назвами TeaCrine або TeaCor. Він добре працює в зв'язці з іншими поширеними інгредієнтами стимуляторів працездатності, у тому числі з креатином, амінокислотами з розгалуженими ланцюгами (BCAA), кофеїном і бета-аланіном, що робить його ідеальним доповненням до вашого арсеналу добавок.

У передтренувальных комплексах ви можете бачити дозування між 50 і 200 мг, часто в комбінації з кофеїном. Теакрин можна приймати і окремо у вигляді капсул; найчастіше під назвою TeaCrine. Незалежно від форми випуску, капсули або порошок, краще всього приймати добавку за 30-45 хвилин до тренування.

Теакрин може посилювати і подовжувати ефекти кофеїну, що дає можливість використовувати кофеїн у дозі 150 мг і менше і отримувати сильний прилив енергії. Це відмінна новина для всіх, хто сприйнятливий до побічних ефектів кофеїну, або хто хоче контролювати своє добове споживання кофеїну.

Як і у випадку з будь-якою новою добавкою, спочатку приймайте теакрин в мінімально можливому дозуванні, і тільки після цього переходьте до більш високих доз.

Хоча теакрин вже проклав собі шлях у світ спортивного харчування, ви можете приймати його традиційним багатовіковим способом, у вигляді чаю куча. Оскільки у цього чаю характерний гіркуватий присмак, вам доведеться пошукати його в інтернет-магазинах або спеціалізованих чайних крамницях.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації