СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСироватковий протеїн


Сироватковий протеїн застосовується атлетами, культуристами і просто любителями фитнеса як біологічна добавка до основної білкової їжі, для відновлення м'язів, нарощування м'язової маси і поліпшення здоров'я в цілому.

Сироватковий протеїн є основним джерелом білку! Це самий високоякісний з існуючих видів білку. Цей протеїн є багатим джерелом амінокислот з розгалуженими бічними ланцюгами (ВСАА), з найвищим з усіх відомих натуральних продуктів харчування рівнем їх змісту.

Сироватковий протеїн є одним з 2-х видів білків, які входять до складу молока (інший тип - це казеїн). Він утворюється в процесі виготовлення сиру з коров'ячого молока.

Жоден продукт не містить білку молочної сироватки як такого. Проте багато продуктів дійсно мають високий вміст протеїну. Найбільш поширені типи продуктів з високим вмістом білку :


нежирне червоне м'ясо (20% білку)
курка/індичка (20% білку)
риба (20% білку)
яйца (6-8% білку)
сир (10-30% білку, але з високим вмістом жиру)


Яких типів буває сироватковий протеїн?


Існує два основні види сироваткового протеїну : ізолят і концентрат сироваткового протеїну. Концентрат має низький вміст жиру, високу біологічну цінність і, як правило, близько 75% чистого протеїну по вазі. Ізолят сироваткового протеїну - це молочна сироватка в чистому вигляді. Ізоляти обробляються для видалення жиру і лактози. Зазвичай ізолят сироваткового білку містить більше 90% чистого білку по вазі.

Добавки у вигляді сироваткового протеїну, як правило, діляться на три категорії: концентрат протеїну, ізолят протеїну і суміші протеїну.

Концентрати протеїну є найдешевшими, але мають найвищі рівні жиру і лактози. Порошки ізолятів протеїну мають найвищий вміст протеїну на порцію і нульовий вміст вуглеводів, лактози і жирів. Як правило, вони коштують дорожче, ніж концентрат. І, нарешті, суміші протеїну є найпопулярнішими порошками сироваткового протеїну.

Як випливає з назви, суміші поєднують в собі ізоляти і концентрати протеїнів, дозволяючи отримувати продукт високої якості (з прекрасним рівнем вмісту амінокислот), і при цьому мати доступну ціну.

Сироватковий протеїн має вагомі переваги перед усіма іншими формами білку. Він забезпечує організм амінокислотами, необхідними для нарощування м'язової маси, сили і відновлення. Усі бодібілдери і професійні спортсмени знають про важливість використання добавки цього протеїну для набору м'язової маси і прискорення процесу відновлення м'язів.

Цей вид протеїну швидко засвоюється, тобто він діє там, де це необхідно - швидко! Ця протеїнова добавка відіграє величезну роль в посттренувальному харчуванні, коли ваше тіло знаходиться в катаболічному стані і потребує швидкого поповнення білкового запасу.

Крім того, сироватковий протеїн виконує функцію по нарощуванню м'язової маси і відновленню, він також працює як антиоксидант, зміцнюючи імунну систему організму. Наукові дослідження показали, що регулярні добавки цього протеїну сприяють зміцненню імунної системи.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації