СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСпортивна футболка


В наш час спорт став не просто розвагою, але частиною культури, спосіб життя для людей різного віку. І навіть аматорський рівень будь-якого виду спорту вимагає спеціального одягу і спорядження, щоб забезпечити необхідний рівень комфорту на тренуваннях і змаганнях.

Спортивна футболка — це, безсумнівно, той атрибут будь-якого виду спорту, без якого просто не обійтися. Хороша спортивна футболка швидко вбирає в себе піт, але не затримує його, а відразу виводить назовні, у наступний шар одягу, якщо він є.


Яка ж повинна бути футболка для занять спортом?


Звичайно, можна використовувати для пробіжок і звичайну бавовняну футболку, якщо ви займаєтеся аматорськими пробіжками в парку. Тим не менше, навіть при незначному та нерегулярному навантаженні ви швидко помітите суттєві недоліки побутового одягу для тренувань: натуральні тканини добре вбирають піт, але не віддають його. Мокра футболка на спині погано тримає тепло, вона може з'їжджати під вагою поту і бути просто не дуже зручного крою.

Промучившись кілька разів, ви віддасте перевагу недорогій спортивній синтетиці, і будете абсолютно праві. Ну, а професійні спортсмени на відчуттях і комфорті вже не економлять: адже це секунди, метри, кілограми.


До хорошої спортивної футболки є кілька важливих вимог:


Легка, еластична, мати дихаючий матеріал, щоб добре вбирала вологу і так само швидко її виводила. Це — запорука комфортної температури тіла спортсмена.

Зручність і обтікаємість — важливі якості, якщо важлива швидкість. Навіть невеликий опір повітря змушує витрачати зайві зусилля, бо там, де швидкість особливо важливо, футболка повинна облягати тіло.

Відсутність виступаючих неакуратних швів. Еластичний одяг плюс виступаючі шви — самі розумієте, навряд чи буде зручно.

Фіксація і підтримка м'язів — необхідна якість для силових вправ і тренувань після травми.
Приємний дизайн — бути може, не саме незамінне з практичної точки зору якості, але, безсумнівно, воно буде одним з перших враховуватися при виборі футболки.


Корисні властивості і «навороти» спортивних футболок.


Потрапивши в спеціалізований магазин спортивних товарів, ви неодмінно здивуєтеся величезному вибору асортименту товарів. Здавалося б, чим ще можна урізноманітнити звичайну футболку? Насправді, кожен поважаючий себе бренд намагається внести щось своє, тестуючи новинки в лабораторіях на предмет відповідності запитам розробки.
Ви виявите мінімум десяток різних тканин з «розумними» назвами, серед яких найбільш популярні:

Dry-fit — технологія, запатентована фірмою NIKE. Особливість полягає в способі відведення вологи: футболка складається з двох шарів тканини, один з яких прилягає до тіла, але несприйнятливий до поту, а інший — вбирає піт, що проходить з першого шару. Таким чином, перший шар відіграє роль насоса, а другий розподіляє вологу по всій площі і швидко випаровує її. Крім того, такий матеріал добре дихає.

Inner muscle — це розробка компанії ASICS для спортивних футболок високого класу. Родзинка — у фіксації м'язів, що знижує ризик отримання травми. Підтримуючи тканину і спеціальні панелі забезпечують зниження навантаження, підтримку м'язів і хребта.

Core і leg balance тієї ж фірми — це технологія спеціальних вставок, які допомагають зняти напругу м'язів під час руху і знизити ризик травм. Вставки розташовані спереду і ззаду на поясі і в нижній частині спини.

Breath thermo — продукт бренду MIZUNO: тканина добре вбирає піт і виділяє тепло за рахунок опору вологих волокон розтягування.

Thermal plus — новинка того ж бренду для тренувань в холодну погоду: тканина здатна підвищити температуру на кілька градусів, добре захищає від вітру, при цьому зберігаючи хорошу вентиляцію.

Якщо ви не плануєте серйозних занять спортом, то і витрачати величезні суми грошей на футболку з ефектом фіксації м'язів і вітрозахиста, але дихаючою тканиною сенсу немає: ви просто не встигнете за 10-ти хвилинну пробіжку відчути весь супутній дискомфорт, від якого «рятує» дорога спортивна футболка. Тут цілком можна обмежитися сумішшю лайкри і поліестеру: економно, відводить піт, і сильно замерзнути у вологій футболці за короткий час не встигнете.

Якщо ж ви сподіваєтеся на спортивні досягнення, варто уважно підійти до вибору футболки для різних умов тренувань, які створені саме з урахуванням ваших вимог.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації