СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСписок дієтичних продуктів харчування для схуднення


Дієтичні продукти - це одна з найважливіших складових дієти і в цілому раціону харчування здорової людини. Ці продукти з низьким вмістом калорій корисно знати усім, хто стежить за своєю фігурою, і бажає позбавитися від жиру. Значуще місце на столі вони повинні займати і у тих чоловіків і жінок, які просто прагнуть скинути пару-трійку кілограмів, а потім утримати отримані результати, знову не погладшавши.


Які дієтичні продукти їсти?


Довгий час вважалося, що до їжі з низьким вмістом калорій відносяться тільки корисні, але при цьому страшенно несмачні продукти. Проте це не так. В наші дні міф про її огидні естетичні і смакові якості поступово розвівається, а на його місце приходять факти, що показують, що усе це вигадки людей, що не розбираються в темі.

Хоча заради справедливості варто сказати, що і зараз багато, у тому числі і люди, що займаються спортом, вважають, що дієтичні продукти - це щось огидне зовні і абсолютно жахливе на смак, виключно всякі суміші і безформні кашки, непридатні для харчування нормальної людини. Від упереджень нікуди не подітися навіть в 21 столітті.

Упередження упередженнями, але факт залишається фактом: насправді корисні для людини дієтичні продукти включають в основному різноманітні низькокалорійні інгредієнти, відповідні для хорошого раціону, який буде збалансованим і при цьому дуже навіть їстівним. Різні поєднання таких продуктів здатні принести неймовірну користь, зокрема забезпечити наш організм усіма необхідними вітамінами і мінеральними речовинами, не призводячи при цьому до збільшення ваги за рахунок відкладення жиру.

Звичайно, дієтичні продукти харчування, ніби створені для дієти, на усіх з нас впливають по-різному, а значить і раціон повинен підбиратися індивідуально для кожної людини. У нас з вами різна стать, вік, статура, тому нам потрібна різна кількість калорій в день, щоб організм працював, як годинник. Щоб почувати себе добре і під час відпочинку, і під час фізичних навантажень, не набираючи при цьому зайву "жирову" вагу, необхідно споживати калорії розумно, не виходячи за рамки. З іншого ж боку і їх недолік ні до чого хорошого не приведе, якщо звичайно Ви не прагнете до анорексії.

До слова об анорексії, доступні і корисні, як ми вже з'ясували, дієтичні продукти харчування потрібні не лише для спалювання жиру і підрахунку калорій, адже дієта може бути призначена ще і за медичними показаннями з лікувальною метою. З медичної точки зору, між іншим, усі такі продукти прийнято розділяти на дві об'ємні групи:
Перша, що очевидно - це продукти, сприяючі лікуванню захворювань шлунково-кишкового тракту (скорочено - ШКТ);

Друга - це продукти, покликані боротися з порушеннями у сфері обміну речовин, включаються в раціон за наявності певних захворювань (ожиріння, цукровий діабет, ниркова недостатність, атеросклероз і деякі інші).

Звичайно, розподіл цей досить-таки умовний, проте місце, що має, бути. До першої групи, до речі, відносяться переважно дієтичні продукти харчування, що призначаються, щоб зменшити навантаження на шлунково-кишковий тракт і посприяти лікуванню. Для другої ж характерні продукти з пониженою кількістю жирів і цукрів, а також зі збільшеною масовою долею мінеральних речовин, лецитину, незамінних жирних кислот і обов'язково вітамінів (від вітамінів групи B, до A і E), що беруть участь в нормалізації обміну речовин.

Дізнатися, які саме дієтичні продукти для схуднення потрібні у вашому випадку нескладно. Найпростіше це зробити, пройшовши консультацію у лікаря. Такий фахівець окрім призначення спеціального харчування при захворюваннях також допоможе скоректувати раціон для запобігання і попередження їх подальшого розвитку. У більшості ж випадків до прийому рекомендуються різні фрукти і овочі. Чому? Тому що вони багаті вітамінами і клітковиною, що очищає кишковик. Їх виражена антиоксидантна дія і наявність вільних радикалів в основі також цінуються.

Проте при таких хворобах, як цукровий діабет, ниркова недостатність та ін. далеко не усі овочі і фрукти, як продукти для дієтичного харчування можуть бути придатними. Тому за наявності тієї або іншої серйозної патології консультація у лікаря буде не зайвою.

Який з усього вище сказаного можна зробити висновок? Дуже простий: якщо Ви вважаєте, що дієтичні продукти - це винятково щось несмачне і прісне, то Ви сильно помиляєтеся. Усе якраз таки навпаки. До цієї категорії відносяться переважно насичені смаком, екологічно чисті і завжди корисні продукти, які можуть допомогти і від зайвої ваги позбавитися, і раціон харчування розбавити, а головне - організм зміцнити.


Список корисних дієтичних продуктів


На цьому покінчимо з теорією і перейдемо до найцікавішого. Якщо конкретніше, то представимо невеликий список дієтичних продуктів, багатих тими або іншими обов'язковими складовими раціону харчування :


Джерела білку - квасоля, нежирна риба, горіхи, сир зниженої жирності, натуральний (знежирений) йогурт і інші;

Джерела вуглеводів - брокколі, шпинат, цвітна капуста, яблука, сливи, персики, вівсянка, спаржа, помідори, ріпа, селера і інші;

Джерела жирів - волоські горіхи, мигдаль і арахіс, оливкова олія і так далі.


Немало, так? Адже це далеко не увесь список дієтичних продуктів, придатних для дієти, схуднення і в цілому зміцнення організму, а лише мала його частина. Помітимо, що багато з вказаних вище продуктів, якщо не усе, добре Вам знайомі. І нехай не усі з них зараз входять у ваш щоденний раціон харчування, але у будь-якому випадку вони могли б без проблем в нім ужитися, замінивши собою свідомо шкідливу і незбалансовану їжу. Було б тільки бажання.

Тепер же давайте детальніше поговоримо про деякі інгредієнти, овочі, фрукти і інших, які потрапили в список дієтичних продуктів для живлення, а почнемо з квасолі. Ми часто про неї забуваємо, адже вона не лише смачна (хоча тут на любителя), але і неймовірно корисна. При цьому в дієту можна включати не лише варену квасолю, але і заморожену стручкову і навіть консервовану (вивчіть склад на відсутність небажаних домішок). У квасолі, між іншим, міститься дуже мало калорій, а на додаток багато волокон, які чудово стимулюють процес травлення.

Спаржа, що потрапила в список дієтичних продуктів для схуднення і зміцнення організму, також дуже корисна. Ця рослина, приготована на пару, само по собі є дієтичним і при цьому поживним блюдом - в одній його порції міститься всього 53 калорії, що дуже мало. Також спаржу можна додавати в інші блюда, надаючи їм пікантності, а головне, доповнюючи їх корисними елементами і вітамінами, які в ній містяться.

Крім того, список дієтичних продуктів харчування включає шпинат, брокколі і навіть горіхи. І не даремно. Взяти, наприклад, ті ж горіхи. Ви знали, що вчені виявили в їх основі більше 28-ми різних поживних речовин? Отже не їсти їх періодично - велика помилка, а тим більше, повністю виключати зі свого харчового раціону.

Окремо хочеться розповісти про такий продукт, як молоко і його корисних властивостях для чоловіків і жінок. Відомий факт - добова норма споживання кальцію для представниць слабкої статі - близько 1 грама (у чоловіків дещо більше). Як Ви думаєте, який найпростіший спосіб заповнити цю норму? Правильно - споживати молочні продукти. Отже молоко не даремно потрапило в список дієтичних продуктів харчування, які не лише доступні, але і корисні. Помітимо, що склянка молока здатна забезпечити жінку 1/3 від добової норми кальцію. При цьому знежирене молоко містить всього 57 калорій на об'єм в 200 мл. Але будьте обережними: жирне молоко не таке вже і дієтичне - калорій в нім удвічі більше чим в не жирному.

Оливкова олія. Факт - навіть на низькокалорійній дієті потрібна деяка кількість жиру для правильного функціонування організму і в цілому здоров'я. Проте від того, який тип жиру Ви споживаєте, залежить багато що, у тому числі і успішність дієти. Одним з найбільш відповідних жирів є той, який містить оливкову олію. Отже даремно Ви ворочали ніс, побачивши, що наш список смачних дієтичних продуктів містить цю речовину для жаріння і заправки (оливкова олія в основі має моно ненасичені жири, які грають значущу роль у врегулюванні рівня холестерину і корекції роботи серця).

Останнім продуктом, який ми детальніше опишемо, буде томат. Свіжі помідори - це самі і є дієтичні продукти харчування із списку, а також томатні соуси і паста, звичайно ж, якщо вони не містять небезпечних і шкідливих консервантів. Помідори, між іншим, є джерелами потужного рослинного антиоксиданту (лікопін), плюс у них відмінний смак, низька калорійність і вони додають вологи приготованим блюдам, що дозволяє у меншій мірі заправляти салати маслом, знижуючи їх підсумкову жирність.


Дієтичні продукти харчування і не лише


Звичайно, в цьому матеріалі були відмічені далеко не усі продукти (овочі, фрукти і так далі) з низьким вмістом калорій. Усіх попросту не згадаєш, і тим більше не опишеш. Але сподіваємося, що представлений нами список, в якому вказані смачні і доступні дієтичні продукти, а також теоретичні дані, був для Вас корисним. Як-небудь наступного разу ми обов'язково розповімо про дієту, що складається переважно із згаданих продуктів. Як-небудь, але не сьогодні, бо ця стаття створювалася в інших цілях.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації