СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕШвидкий протеїн


Швидким протеїном називають білок, що має властивість швидко абсорбуватися з шлунково-кишкового тракту. Такими протеїнами є білки молочної сироватки, що мають найвищу швидкість засвоєння концентрату і ізоляту. Іноді до швидких протеїнів відносять білки, що містяться в м'ясі і рибі. Вживання швидких протеїнів ідеальне, якщо стоїть завдання набору м'язової маси. Це провокує швидку появу в крові і м'язах високої концентрації амінокислот, крім того, сприяє виділенню інсуліну - анаболічного гормону. Таким чином, вживати швидкі протеїни після тренування особливо важливо.


Що вибрати: концентрат, гідролізат, ізолят?


Швидкий білок існує в трьох різновидах:


Концентрат. На 20% складається з лактози і невеликої кількості жиру, має помірну міру очищення. Засвоюється з кишковика через 3-4 години на 90%. Вартість низька. Біологічна цінність - 140.

Гідролізат. Найбільш дорогий швидкий протеїн. Білок частково руйнується ферментами, щоб прискорити всмоктування. Проте, за результатами дослідження, швидкість абсорбції не збільшується досить сильно, зате спостерігається значне збільшення секреції інсуліну при вживанні гидролизированного білку.

Ізолят. Є очищеним концентратом, на 97% складається з білку. Засвоюваність - 90% через 3 години. Біологічна цінність - 150.

Важливо, що азотистий баланс (ріст м'язової маси) однаковий при вживанні усіх трьох форм швидкого протеїну. Таким чином, переплата за ізолят і гідролізат не має сенсу.


Хто потребує швидкого білку


Худорляві люди з невеликим запасом жиру в організмі повинні приймати цей білок кілька разів в день. Схильним до повноти людям, тим, хто проходить цикл схуднення або сушки, рекомендується приймати швидкий білок перед початком і після тренувань, а також вранці, коли амінокислоти найбільш затребувані в організмі.


Розпорядок прийому


Для тих, що набирають м'язову масу


Ідеально приймати швидкий протеїн безпосередньо після тренування і вранці. Також можна використати білковий концентрат між їдою, перед тренуванням (за 1,5 години) - в сукупності 3-5 порцій, близько 30 гграм кожна. Пам'ятайте, що половина вживаного білку повинна потрапляти в організм з їжі.


Для тих, що худнуть


При схудненні оптимально вживати комплексний протеїн, але половину стандартної порції може скласти і швидкий - уранці і після тренування. 50% білку ви повинні отримувати з їжі.


Повільні протеїни


Білок з низькою швидкістю абсорбції прийнято називати повільним протеїном. До такого типу білків відносять, передусім, казеїн, який є класичним представником повільних протеїнів. Так, порція казеїну засвоюється упродовж 6-8 годин з моменту прийняття.

Серед ряду повільних протеїнів також слід виділити рослинні харчові білки, а зокрема, соєвий білок. До "повільних" відносяться і інші види протеїнів, які мають особливу матрицю, що затримує ферментативний гідроліз.

Додаткова інформація: Комплексні протеїни нерідко відносять до протеїнів повільної дії, оскільки деякі складові комплексу - це білки, які повільно засвоюються.


Кому потрібні повільні протеїни?

Найбільшу користь повільні протеїни приносять в роботі над зниженням ваги або в промальовуванні рельєфу м'язів. Повільний протеїн не викликає інсуліновий пік, оскільки поступово засвоюється впродовж тривалого проміжку часу. Виходячи з цього атлети, схильні до набирання зайвої ваги, для поповнення енергії повинні приймати білки, 50-80% з яких складають повільні протеїни. Також повільні білки чудово підходять для сушки мускулатури.


Дозування і час прийому повільного протеїну

Набір м'язової маси


Повільний протеїн приймається перед сном для того, щоб дати м'язам необхідне підживлення амінокислотами. Окрім цього повільні протеїни треба приймати, якщо ви знаєте, що до наступної їди пройде багато часу. Приблизно 30 грам повільного протеїну вистачає, щоб забезпечити організм амінокислотами, якщо до наступного прийому їжі чекати 3-4 години.


Скидання зайвої ваги


Графік прийому протеїну такий же, як і для набору м'язової маси. Принцип прийому один і той же за винятком того, що порція білків має бути скорочена удвічі - по 15 грам.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації