СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке заминка?


Регулярно тренуючись в нашому спортивному комплексі, я щодня спостерігаю, як багато молодих людей, прийшовши в тренажерний зал, інтенсивно з сопінням і стогонами тягають залізо з великими навантаженими вагами, потім, завершивши свою тренувальну програму, з почуттям виконаного обов'язку йдуть додому. Ці молоді новоспечені атлети, думають, що виклалися на 100% і покидаючи тренажерний зал, навіть і не згадують, що таке заминка і для чого її треба виконувати в обов'язковому порядку після кожного тренування. І дуже навіть марно.

Адже, по-перше, заминка це спеціальний комплекс вправ, орієнтований на плавний перехід нашого організму із стану граничної силової активності до стану спокою.

По-друге, це ряд спеціалізованих дихальних вправ, а ще, так необхідних нам після тренінгу, вправ на релаксацію.

По-третє, це елементи само масажу, що украй позитивно впливають на швидке відновлення нашої м'язової системи.

Постійно ігноруючи заминку, наш організм отримує різкі перепади станів активності і наступного стану спокою, які дуже негативно можуть відбитися на якості нашого здоров'я. Чим плавніші і непомітніші ці переходи - тим краще. Просто наше серце, дихальна і кровоносна системи важко адаптуються до різких змін. Різкі сплески - це для них великий стрес. Коли ж зміна активності відбувається плавно і непомітно, нашим анатомічним системам набагато легше увійти до потрібного ритму. Причому це актуально, як при підвищенні рівня навантаження, - тоді потрібна розминка, так і при її пониженні - відповідно заминка.


Наведемо Вам наочний приклад:


Тут ситуація практично аналогічна, як і з автомобільним двигуном: поверніть ключ запалення, включіть його і відразу стартуйте з третьої передачі. Поїздивши тривалий час в такому режимі, Ви вгробите свій двигун. Досвідчені ж водії, завжди запустивши двигун, гарненько прогріють його на не високих оборотах, щоб масло рівномірно розподілилося по усіх його нутрощах, і він плавно прийшов в належний робочий ритм, а вже після цього можна потихеньку з першої передачі починати свій шлях, поступово підвищуючи швидкість руху. Такий підхід нам здається значно бережливіший, і дозволить Вашому двигуну працювати без капремонту довгі роки.

Точно також і у зворотний бік: діставшись до потрібного місця, ми плавно зменшуємо швидкість, постійно знижуючи передачі. Врешті-решт, зупиняємося, але даємо двигуну попрацювати ще з пів хвилинки на не високих. І вже тільки після цього глушимо мотор.

Запам'ятайте: якщо Ви рішуче націлені займатися бодібілдингом, і хочете тягати серйозне залізо щодня, - не забудьте собі купити домашню бігову доріжку, і також часто, як піднімаєте залізо, бігайте, або хоч би просто ходіть на ній. А також ніколи не ігноруйте, як вступну, так і завершуючу фазу тренувального процесу.

Адже абсолютно точно також, як і з автомобілем, усе аналогічним чином відбувається і з нашим організмом. Проте у випадку з двигуном авто, навіть повністю угробивши його, є можливість, хоч і витративши пристойну кількість грошей, купити новий і замінити. А ось купити і замінити нове серце - значно важче.

Пам'ятайте: у Вас лише одне здоров'я, і другого такого Вам вже ніхто не дасть. Це у кішки є дев'ять життів, а у нас, у людей - всього одне. Тому бережіть себе, робіть усе правильно, по розуму, і тепер усвідомивши, що таке заминка, ніколи не забувайте робити її після кожного тренування. Тим паче, що п'ятнадцять хвилин це не так вже і багато. Тим більше що ці п'ятнадцять хвилин будуть гарантом Вашого здоров'я і довголіття.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації