СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВуглеводневе розвантаження завантаження


Ефект вуглеводного розвантаження завантаження грунтується на захисну реакцію організму. Обмежуючи себе від надходження головного джерела енергії - вуглеводів (цукрів), спортсмен провокує своє тіло до захисної реакції - збільшення запасів енергії, а саме - запасів глікогену в основних сховищах - печінки і м'язах. Крім того, організм вчиться економити білки м'язів і швидко спалювати жирові відкладення. Після проведення вуглеводного розвантаження завантаження в помітною мірою зростає енергетичний потенціал і швидкість перезарядки основних енергетичних батарей - АТФ, атлет здатний показувати велику працездатність, високі спортивні результати і при цьому швидко відновлюватися.

Вуглеводне розвантаження завантаження використовується не тільки в бодібілдингу для збільшення навантажень і нарощування м'язової маси, але і у великому спорті перед відповідальними змаганнями.

 

Вплив вуглеводного розвантаження завантаження на організм

 

- Бережне та якісне використання всіх поживних речовин

- збільшення запасів енергії - глікогену, пов'язане з цим поліпшення працездатності і як наслідок більш пізніше підвищення рівня кортизолу в крові. Це дозволяє збільшити інтенсивність навантажень і поліпшити ріст м'язової маси - за впливом порівнянно з дією спортивної добавки - креатин

- зменшення використання м'язових білків, як джерело енергії - збереження і збільшення м'язової маси

- поліпшення функції використання жирів для енергетичних витрат - зменшення жирових відкладень, більший енерго потенціал.

 

Вуглеводне розвантаження

 

Під час вуглеводного розвантаження разом відмовляємося від вживання будь-яких вуглеводів - як простих цукрів, так і складних, включаючи і клітковину. Це значить ніяких овочів, фруктів, каш, хліба та інших борошняних, а тим більше солодких продуктів і т.д.

 

Втім легше назвати те, що можна їсти :


- М'ясні продукти - більше риби і птиці. Свинину і яловичину їмо помірно, оскільки вони трудно перетравлювальних і можуть викликати застійні і гнильні явища в кишечнику

- Яйця - хороший продукт, але бажано вживати поменше жовтків, які несуть в собі надмірну кількість холестерину

- Молочні продукти - це сила. Краще звичайно кислі - кефір, сир і подібне. На ніч обов'язково стакан кефіру або кислого молока, що не дозволить не перевареній їжі отруювати організм під час сну. З самим же молоком потрібно бути обережніше, адже з віком падає здатність перетравлювати молочний цукор (лактозу), молоко може викликати розлад травної системи - див шкідливість і користь молока.

- Рослинна олія в міру, особливо оливкова- поповнить багатьма необхідними вітамінами, жирами і мікроелементами.

Мінімальний період вуглеводного розвантаження визначається по самопочуттю. У перші дні швидко зменшуються жирові відкладення. Від деякого токсикозу від залишкових продуктів переробки жирів, виявляються млявість і сонливість. При будь-якому голодуванні або жорстких дієтах в перші 3-4 дні трохи падає рівень тестостерону, що позначиться на психологічній стабільності. М'язовий обсяг, так само дещо падає, оскільки спочатку організм використовує і жири і білки м'язів для поповнення енергії.

З цим налагоджується якісне використання жирів, канцерогени виводяться швидше і легше, протеїни використовуються по мінімуму, рівень тестостерону не тільки повертається в норму, а й дещо підвищується. З часом самопочуття поліпшується, повертається працездатність, зменшується тяга до вуглеводних продуктів - організм виходить на новий режим.

За часом це складе приблизно до 10 днів - от і мінімальний період, хоча професійні спортсмени під наглядом медиків і дієтологів можуть розтягувати вуглеводне розвантаження і на місяць. У приватному ж порядку тривалих разгрузок робити не рекомендується, оскільки без постійного контролю хімічного складу крові і стану всіх систем організму, можна завдати серйозної шкоди власному здоров'ю.

 

Вуглеводне завантаження

 

Харчування при вуглеводному завантаженні, так само повинно бути контрольованим. Частка продуктів у великих кількостях містять вуглеводи нарощується плавно і приводиться в звичну норму за той же час, що було витрачено на розвантаження.

Починати варто з овочів, несучі багато клітковини в своєму складі, вони механічно очищають шлунок і кишечник, створюють умови для їх нормальної роботи.

Після закінчення вуглеводного завантаження енергетика тіла підтримується на високому рівні ще деякий час, що сприяє перенесенню більш важких навантажень, зростанню спортивних показників, як наслідок прискореного зміцнення не тільки м'язів, але і всіх складових опорно-рухового апарату.

Вуглеводне розвантаження завантаження використовується в спорті так само для профілактики перетренованості й виснаження нервової системи.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації