СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке термобілизна


До настання ери застосування високотехнологічних тканин, нижня білизна виготовляється з натуральних матеріалів, таких, як вовна або бавовна. Проблема полягала в тому, що при активній життєдіяльності (фізичній праці, заняття спортом) тіло виділяє достатньо велику кількість вологи, яка, накопичуючись, крім дискомфорту і шансу захворіти, змушує організм витрачати додаткову енергію на зігрівання і випаровування цієї вологи. Саме від цих проблем і покликане рятувати «термо».

Вкрай важливо правильно підібрати вид білизни і її розмір. Термоефект виникає тільки тоді, коли екіпірування щільно облягає ваше тіло. Тобто, не варто розраховувати на диво, одягаючи футболку, яка «висить» на вас, як балахон! Його не буде... Також варто відзначити, що термоефект не вічний і, як правило, його вистачає на 3-8 годин, в залежності від інтенсивності потовиділення.

Вибрати правильну термобілизну - життєво важливо, і не тільки тим, що збираються в зимовий похід, кататися на лижах або бігати зимовий крос.


Як раз спортсмени і так знають, що, для чого і навіщо потрібно.


термобілизна

А ось як вибрати термобілизну простій людині, яка хоче не змерзнути по дорозі на роботу, матусі, яка гуляє з дитиною, заробітчанину, розчищаючому сніг з даху, і звичайній людині, захотівшому погуляти в чудовий морозний день? Правильна термобілизна не тільки підтримує потрібну температуру тіла, але і відводить зайву вологу (найчастіше піт).

Термін термобілизна відноситься як до верху (кофта, майка, футболка), так і до низу (труси, шорти, штани).

Термобілизна має щільно облягати фігуру, так як у всіх складках утворених буде накопичуватися піт, який буде охолоджувати тіло і викликати неприємні відчуття.

При виборі термобілизни забудьте про бавовну, її не повинно бути в складі матеріалу. Бавовна затримує вологу, довго сохне і швидко починає ваняти, вона ніяк не підходить для термобілизни.


Термобілизна, ділиться на декілька категорій:


1. Для активного відпочинку - як правило тонка, повністю синтетична. Гіпоалергенна. Зі спеціальними швами, що перешкоджають натиранню і антибактеріальним просоченням, для зменшення ймовірності виникнення неприємного запаху.

2. Для прогулянок - іноді з додаванням вовни, більш тепла, щільна і важка. Вона володіє великим зігріваючим ефектом.

3. Для полювання і риболовлі - головна вимога до цього виду термобілизни - максимально тривалий час роботи і підвищена термоізоляція.


Типи термобілизни


Синтетична термобілизна (Arc'teryx, Satila, Sivera, Jack Wolfskin)

Найпопулярніший вид термобілизни, найчастіше шиється з поліестеру або з додаванням поліестеру. Цей тип термобілизни добре підійде для температур до -5-7С або для активних навантажень. Така термобілизна добре виводить вологу і швидко сохне.


"Плюси" синтетичної термобілизни:


Мала вага
Швидке висихання
Можливість прати в пральній машині
Швидко сохне
Є дешеві варіанти


"Мінуси" синтетичної термобілизни:

Погано гріє*
Не має природного антибактеріального просочення
* виняток, термобілизна Сівера Сноуї і Arc'teryx RHO - створені спеціально для холодних температур


Шерстяна термобілизна (Bergans, Icebreacker, Arc'teryx)


Термобілизна з мериносної вовни допомагає регулювати температуру тіла. Мікроскопічні отвори між волокнами виводять зайве тепло від тіла при активних навантаженнях, і навпаки, підводять тепло від верхнього шару одягу до тіла при похолоданні. Термобілизна розрахована на використання при мінімальних навантаженнях і при низьких температурах.

У всієї вовняної термобілизни є захист від ультрафіолету і вона не вбирає неприємні запахи, тобто таку білизну можна використовувати тривалий час, і воно не "засмердиться".


"Плюси" вовняної термобілизни:


Тепліше синтетичної білизни
Гріє навіть мокрою
Захист від ультрафіолету
Натуральна антибактеріальна обробка


"Мінуси" вовняної термобілизни:


Дорожча, ніж синтетика
Сохне гірше, ніж синтетика
Не можна прати в пральній машині


Craft проти Mizuno.


Чим відрізняються технології, що застосовуються цими брендами?


craft термобілизна

Нижній шар:


І той і інший виробник використовує поліпропілен або поліестер - ці полімери володіють кращими показниками за властивостями вологовідводів і повітропроникності.

Мікроскопічні пори в матеріалі, розмір яких на кілька порядків менше мінімально можливої краплі води, але на кілька порядків більше молекули води, пропускає піт назовні, не даючи йому можливості проникнути назад.


Верхній шар:


У обох виробників працює, також за ідентичним принципом,- волога розподіляється на максимально можливу площу, завдяки особливій структурі плетіння і швидко випаровується.

Головна відмінність Mizuno від Craft, полягає в тому, яким шляхом вони прийшли до досягнення термоефекту!

Craft: головна особливість- «вафельне плетіння», завдяки чому в тканині зберігається досить велика кількість повітря, яке є чудовим теплоізолятором. (Принцип дії цієї технології майже такий же, як у вікна в квартирі).

Mizuno: Високотехнологічні японці пішли іншим шляхом. Їх запатентована термонитка BREATH THERMO, взаємодіючи з рідиною - нагрівається! Це відбувається із-за того, що пропускаючи через себе вологу нитка посилено чинить опір розтягуванню. Опір, у свою чергу, викликає відчутний нагрів матеріалу, підвищуючи температурний клімат під одягом на 2 градуси.

В кінці-кінців, який би вибір ви не зробили, він напевно виявиться правильним. Адже обидва виробники роблять продукцію найвищої якості. І їх «термо» має повне право називатися - високотехнологічною професійною екіпіровкою вищих досягнень.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації