СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо таке робоча вага, і як її підбирати?


Що таке робоча вага, і як її підбирати? - питання дуже характерне для новачків у світі силових вправ. Особливості вибору стартової робочої ваги залежать від міри підготовленості новачка, точніше за кожну групу його м'язів. Чим слабкіші м'язи, тим робоча вага буде менша і навпаки. До того ж усе залежить від поставлених перед вами завдань. Навіть при однаковому м'язовому розвитку різні переслідувані цілі вимагають різних робочих ваг.

Для початківців оптимальна робоча вага та, з якою він або вона зможе виконати всього 15 повторень. Це стосується тренажерів, штанги або гантелей. Усе просто - 15 разів можу, а 16 - ні. Таке навантаження сприятиме поступовій адаптації м'язів і убереже вас від можливих травм.

Поспішність при наборі максимальних ваг є основною помилкою новачків, причому справа дуже часто закінчується травмами м'язів і зв'язок. Крім того вам не доведеться із самого початку концентруватися на над зусиллях, що дасть вам можливість зосередитися на техніці виконання вправи. Вона має з часом бути доведена до повного правильного автоматизму. Це дуже важливо, оскільки неправильна техніка може просто привести до того, що ви навантажуватимете абсолютно інші м'язи, чим хотіли. Зазвичай для повноцінної постановки техніки спортсменові вистачає 1-2 місяців тренувань.

З великою вагою постановка техніки неможлива також із-за перекосів, недоробок або просто підмаху. Результатом може стати неправильний стереотип виконання вправи, з якої потім перенавчатися буде дуже важке.

Рекомендуємо вам починати з двох підходів по 15 повторень. Перед наступним тренуванням необхідно оцінити міру болю в м'язах. Якщо біль велика, то вправа на цю групу вартує або зовсім пропустити до наступного разу, або максимально її полегшити (наприклад, зробити один підхід по 15 або два по 7-10). При слабкому болі кількість підходів і повторень варто залишити колишнім, а при повній відсутності болю кількість повторень можна збільшити на 2-5 разів або додати ще один підхід з тією ж кількістю повторень.
Якщо ви тренуєтеся в спортивному залі, то обов'язково на перших порах потрібна підтримка тренера або досвідченого спортсмена. Тим, кому зручніше тренуватися дома, ми рекомендуємо не обмежуватися описом вправ, а по можливості придбати ще і відеоматеріали, на яких техніка виконання рухів буде куди зрозуміліша.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації