СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕ


Що таке антіестроген?


Антіестроген - група лікарських препаратів, що пригнічують активність естрогену в організмі. Не дивлячись на те, що естроген потрібний для процесів м'язового росту і формування імунної відповіді, занадто високі концентрації цих гормонів призводять до небажаних наслідків.

Продукція тестостерона значною мірою регулюється гіпофізом - ендокринною залозою, розташованою в головному мозку. Рівень естрогену впливає на функціональну активність гіпофіза за принципом негативного зворотного зв'язку, що неминуче позначається і на синтезі тестостерона : підвищення концентрації естрогену гальмує вироблення чоловічих статевих гормонів. Антіестроген допомагає підтримувати високий рівень тестостерона за рахунок зменшення вмісту естрогену.

Антіестроген знижує вірогідність розвитку ряду захворювань. Зокрема, ріст рівня естрогену негативно позначається на лібідо, веде до еректильної дисфункції у чоловіків і підвищує ризик розвитку раку молочної залози у жінок. У числі інших небажаних наслідків високого вмісту - естрогену затримка рідини в організмі, метеоризм, висип, гінекомастія у чоловіків і трудності при боротьбі із зайвою вагою.


Сфери застосування антіестрогену


Збільшення силових показників

Набір м'язової маси

Зниження ваги


Антіестроген і збільшення силових показників


Разом з підвищенням рівня тестостерона антіестроген провокує ріст вмісту в крові лютеїнізуючого гормону гіпофіза (ЛГ). І тестостерон, і ЛГ сприяють набору м'язової маси і збільшенню силових показників. Не забуваємо, що естроген потрібний для роботи суглобів і скелетної мускулатури; антіестроген підтримує нормальний рівень "хорошого" естрогену і різко гальмує продукцію "поганих".

Результатом підвищення рівня тестостерона і ЛГ є нарощування м'язової маси і швидке і ефективне відновлення після тренувань. Бодібілдери приймають естроген і з іншою метою - зменшити вираженість метеоризму, який нерідко виникає на тлі стероїдного циклу.


Антіестроген і зниження ваги


Одним з наслідків надмірного підвищення рівня естрогену є набір жирової маси, особливо цей ефект виражений у жінок. Але окрім естрогену, при наборі або втраті ваги значну роль грає функція печінки, яка відповідає за багато метаболічних процесів. Порушення функції печінкової паренхіми призводить до того, що орган виявляється не в змозі своєчасно виводити токсини, продукти метаболізму і надлишок гормонів.
Між тим, саме печінка елімінірує надлишок естрогену. При пригнобленні функції печінки і збоях в роботі органу естроген не виводиться, накопичується в організмі і провокує ріст жирових клітин. У жінок це призводить до збільшення об'ємів жирової тканини у верхній половині стегон і в нижній половині живота. Отже, підвищення рівня естрогену веде до відкладення жирів в цих зонах.

Прийом антіестрогену знижує рівень естрогену і призводить до зниження інтенсивності процесів утворення жирових клітин і, як наслідок, до втрати загальної маси тіла.


Антіестроген, як і скільки приймати

Дозування антіестрогену залежить від індивідуальних особливостей організму. Рекомендована доза - 50-100 міліграм/день, проте підбір дози залежить і від препарату, тому ніколи не перевищуйте дозу, вказану на упаковці.

Перед початком прийому антіестрогену проконсультуйтеся з лікарем, щоб правильно підібрати дозування і уникнути небажаних побічних ефектів.


Антіестроген і побічні ефекти

Курс прийому будь-яких гормональних препаратів зв'язаний з певним ризиком і небажаними наслідками, не є виключенням і антіестроген. На тлі прийому препаратів були зареєстровані наступні побічні ефекти: болі в суглобах, підвищення температури шкіри, депресія, зниження ваги, слабкість, кашель, біль в горлі, зниження сексуального потягу, патологічні зміни шкіри, нудота, запаморочення, труднощі в досягненні оргазму, стоншування волосся, порушення менструального циклу, гіперкальцемія і головні болі.

Рідкісні, але серйозні побічні ефекти включають сплутану свідомості, раптові головні болі, розлади координації рухів і порушення мови, унілатеральну біль або оніміння, шлунковий біль, кашель з кров'ю, задишку або задуху, приливи, пелвалгію. Антіестроген збільшує ризик розвитку тромбоемболії легеневої артерії, рак матки і гострих цереброваскулярних подій.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації