СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо краще протеїн чи гейнер


Початківці часто запитують що краще протеїн чи гейнер. Зразу вам відповім, це мабуть те саме, що порівнювати, що краще людині їсти чи пити. Людині потрібно то і то! Протеїн використовується для росту мязів, без нього вони не ростуть, а гейнер використовується як пальне для енергії, якщо не буде хватати вуглеводів, організм почне використовувати білок, як пальне. І вам уже забракне протеїну, значить і погіршиться ріст м'язів!

Отже, що таке протеїн? Протеїн в перекладі з англійського - білок. Тобто протеїн - це спортивне харчування, де основним складовою являється білок. Як правило в 100 грамах міститься 70% - 90%.

Гейнер (енергетик) це білкова вуглеводнева суміш. Тут цифри можуть сильно коливатися від 10% / 90% на користь вуглеводів до 50% / 50%.

Усім відомо що для набору маси потрібний білок. Це будівельний матеріал для м'язів. Але для відновлення енергії в м'язах їм потрібні вуглеводи. А без належного відновлення не буде і росту м'язів. Іншими словами, поки м'язи після чергового тренування не поповняться запаси енергії (глікогену) - вони не будуть рости. Навіть якщо у вас білка в раціоні буде більш ніж достатньо.

Таким чином, для росту м'язової маси в рівній мірі потрібні білки і вуглеводи. Якщо ви купуєте протеїн, то існує ризик що вуглеводів може не вистачити. І навпаки. Споживаючи майже одні вуглеводи - може не вистачити білка.

З одного боку потреба у вуглеводах у звичайних людей і і у спортсменів в 3 - 4 рази вище чим у білках. З іншого боку - отримати достатню кількість вуглеводів з прийомом звичайної їжі легше чим білків.

Виходячи з вищесказаного, я рекомендую купувати для кращого набору м'язової маси гейнери з відсотковим вмістом білку і вуглеводів близьким до 40% / 60% на користь вуглеводів.

Як бачите, гейнери з великим вмістом білку - зустрічаються не так вже часто, вони досить дорогі, але ефективніші чим гейнери з вмістом білка 10% - 20 %.

Ви можете також купувати високобілковий протеїн і високо вуглеводневий гейнер і змішувати їх так, щоб отримати потрібне співвідношення білків і вуглеводів. На цьому можна трохи заощадити. Оскільки гейнер з низьким вмістом білка може коштувати в 2- рази дешевше. А гейнер з високим вмістом білка за ціною від протеїнів майже не відрізняється.

Висновок

1. Причина повільного набору м'язової маси може критися не лише в нестачі білків, але і в нестачі вуглеводів. Приймаючи тільки протеїн або тільки вуглеводи важко наростити м'язову масу. Тому необхідно поєднувати протеїни і гейнери, або вибирати гейнери з високим вмістом білка.

2. Середня вартість протеїна і високобілкового гейнера – 280 грн за 1кг. А низько білкового гейнера – 100 грн за 1кг. Змішуючи протеїн з низко білковим гейнером отримуємо суміш із зразковим змістом білків і вуглеводів 45/45 при вартості 180 грн за 1кг. І економимо таким чином приблизно 100 грн з 1кг.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації