СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩо буде, якщо перестати качатись?


Що буде, якщо перестати качатися? Дуже багатьох цікавлять це питання, якщо перестати качатися, кинути тренування, коротше, просто почати жити без тренувань. Бувають різні випадки чому люди кидають зал і перестають тренуватись, комусь надоїдає, когось здоров’я заставляє кинути тренування, а когось робота.

Багато людей, які мало що розуміють в бодібілдингу в один голос твердять: «У мене один друг кинув качалку і відразу ж розжирів!», «Будеш займатися – помреш!» та інші, не менш цікаві, бредні. Взагалі, мене це дивує ще більше, коли про це говорять дорослі люди, та ще й з вищою освітою. Дивишся, начебто, розумна людина, навчений не говорити про те, чого не знає, але все одно несе якусь безпросвітну нісенітницю. Найцікавіше, що добре б це питання було б недостатньо вивчено, але ж це не так. Є безліч досліджень дуже впливових університетів на цю тему. Наприклад, є дослідження в області космонавтики, коли м'язи, перебуваючи в умовах невагомості атрофуються.

арнольд шварценегер до і після

Але, незважаючи на це, є дуже багато досить дивних людей, які досі впевнені, і з піною у роті доводитимуть, що існує в природі такий біохімічний процес, як перетворення м’язової тканини в жир. Мабуть, саме у цих людей в організмі мозок так само може поступово перетворюватися в кисіль. В основному, подібні висловлювання з'являються із-за суми двох компонентів: відсутність знань в цьому питанні; заздрість; Про знання, зрозуміло. Людині не хочеться виглядати дурним і не подобається перебувати в невигідному для неї положенні, тому їй хочеться показати, що вона розбирається в цьому питанні.

Ну, а справи із заздрістю йдуть ще простіше. Людям не хочеться ворушити в'ялими булками, тому вони намагаються придумувати виправдання, для того, щоб показати, що вони роблять все правильно. «Я не займаюся спортом і виглядаю, як мішок з картоплею, не тому, що я лінивий, а тому що це шкідливо і в майбутньому я обвисну/разжирію/помру/, тому я ні фіга не роблю.
Та й взагалі я на роботі втомився». Я впевнений, ви це розумієте, тому давайте по суті.


Як на організм впливають тренування


Наше тіло ніколи не робить того, що йому не вигідно або просто так. Усе урівноважене і приведено до балансу (ГОМЕОСТАЗУ). Це потрібно для того, щоб економити енергію! Це допомагало виживати протягом десятків тисяч років. Тренування дестабілізують систему і вганяє її в великий мінус. Організму це не вигідно, тому що це створює загрозу для життя по-перше, і на таку «поламану», якщо хочете, систему буде потрібно набагато більше ресурсів.

Коли організм відновлюється, то він врівноважує систему, але робить це з невеликим запасом, щоб застерегти себе в наступний раз від подібного навантаження. Це так само не зовсім вигідно, тому що великі м'язи – вимагають набагато більшої енергії, ніж маленькі, але, як мовиться, це краще, ніж померти. Організм вибирає найбільш вигідний для нього варіант. Тілу це не подобається, але це вимушена адаптація. Чим в більший мінус ви заганяєте свій організм, тим в більший плюс він змушений рухатися в плані росту м'язів. Тому я завжди кажу про важливість прогресу у навантаженнях. Тілу немає сенсу ростити м'язи, якщо не зростає навантаження.

Але виростити м'язи, це пів справи. Адже їх ще потрібно забезпечувати. Потрібні більш пристосовані до нових м'язових обсягів ЦНС, серцево –судинна, ендокринна системи та інші. Не можна поставити кузов від Камазу, на стару раму старезної «копійки». Тому зміни відбуваються поступово і повільно. Організм дуже неохоче йде на таку адаптацію. Ви постійно зсуваєте точку рівноваги і змушуєте тіло пристосовуватися до нових умов існування (все більш високооб'ємного навантаження). Тому йому доводиться утворювати нові структури (додаткові м'язи). Чим більше м'язів доводиться будувати нашому організму, тим більше треба адаптувати під них інші системи.

Уявіть, якщо ви вирішили трохи підсилити вашу машину. На початковому етапі вам може вистачити просто кілька додаткових розпірок і т. д. А якщо ви хочете зробити потужний гоночний болід? Вам доведеться міняти двигун, паливну систему, посилювати раму, змінювати і наварювати кузов. Розумієте, про що я? Чим більші ваші м’язи, тим більших змін в організмі вони вимагають для свого обслуговування.


Відмова від тренувань


Отже, з якихось причин (хвороба, травма чи ще щось) ви вирішили завершити тренування. Що буде відбуватися в організмі в цей час? Простими словами, ви перестанете вганяти ваш організм в «мінус» (дестабілізувати систему), тому йому не потрібно витрачати стільки енергії на відновлення, щоб вивести себе в «плюс». Навіщо організму те, чим ви не користується? Це як тримати співробітників на заводі, які нічим не зайняті. Це не вигідно! Тому, він починає зменшувати об’єм м'язів, щоб не витрачати зайві ресурси (енергію) на їх утримання. Але, як ви розумієте, якщо організму тепер не потрібні великі м'язи, то і сенсу в удосконалених раніше інших системах теж немає сенсу. Тому тіло знижує витрату енергії, крові, інтенсивності роботи ЦНС і т. д

Ці процеси відбуваються швидше, ніж ріст м'язів, тому тіло скоротить їх швидше, ніж м'язи. Коли ви кидаєте тренування, то в першу чергу ви втратите свою витривалість. Чому так? Тому що витривалість безпосередньо пов'язана з кровопостачанням і швидкістю роботи ЦНС. Вже через 2-3 тижні ви помітите, якщо вирішите прийти в зал, що ви робите меншу кількість повторень в підходах, а так само відчуваєте велику загальну втому після тренування. Ви не зможете зробити колишню кількість підходів і повторень, так як ваша енергетика вже почала деградувати. Хоча робочі ваги залишаться практично на тому ж рівні. Через місяць ви почнете втрачати м’язову масу. Це пов'язано з запасами глікогену в м'язах.

 

Великі м'язи складаються, в основному, з двох речей:


Міофібрилярна гіпертрофія.
Саркоплазматична (енергетична) гіпертрофія.


Якщо сказати простими словами, то: великі мязи = волокна (міофібрили) + енергетичні баки (глікоген та ін)

Приблизно через місяць, запаси вашого глікогену почнуть падати, так як ви ними не користуєтеся. Це призведе до дуже помітного, зменшення ваших м'язів в розмірі. У культуристів (бодібілдерів) така деградація буде йти швидше, ніж у пауерліфтерів, так як культуристи використовують більш високооб’ємні навантаження, тому потребують великих запасів глікогену. Великі обсяги глікогену дають: Більшу надбавку в м'язових обсягах. Призводять до швидкого схудненню після припинення тренувань. Якщо ви продовжуєте відмову від тренувань протягом 2-3 місяців, то тільки після цього почнуться втрати в силі! Тая як м'язи й кістково-зв'язковий апарат будувати складніше, то і вони деградують пізніше.


Як швидко відбуваються втрати


Чим ви були більш атлетичним, тим довше у вас буде відбуватися процес деградації. Як ви зрозуміли, ви втрачаєте не все відразу, а поступово: Витривалість --> Розмір м'язів --> Силу

Процес втрати здобутків відбувається за кілька місяців: 1-2 місяці = Втрата 10-30% досягнень. Через 2 місяці втрати сповільнюються. Далі все відбувається довше. Протягом 1 року атлет втрачає 50-70% Досягнень. Потім втрати, як правило, гальмуються.
ДО «Повного нуля» КУЛЬТУРИСТ НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ НІКОЛИ!!!

Наприклад, якщо ви могли до тренувань присідати 50 кг, а потім присідали вже 200 кг, то ви ніколи не будете настільки слабкі, щоб не присісти хоча б 100-110 кг


Серцево-судинна система


Перше, що ви втрачаєте після припинення тренувань, як ми з'ясували, це витривалість! Вона не потрібна в сучасному світі, де їжа дістається занадто просто, але вона важлива для нормального функціонування серцево-судинної системи. Коли ми припиняємо тренування, то нашому тілу вже не потрібен той же об'єм крові, що й раніше, коли ми тренувалися. Тіло починає скорочувати обсяг крові (менша частота пульсу, погіршене кровонаповнення), знижує здатність крові поглинати ту ж кількість кисню.

Стан серцево-судинної системи погіршується. Менше кисню в крові, а значить серцю потрібно зробити більше скорочень, щоб забезпечити вас потрібною кількістю кисню. Коротше, як в будь-якій машині, ваш насос зношується швидше, чим частіше скорочується.
Причому, у професійному спорті ще серйозніше.

Із-за великих фізичних навантажень, швидше за все, змінюється конфігурація серця, а це вже може призвести до серйозних захворювань. Серце отримує серйозні проблеми при відмові від тренувань! Що робити: КИДАТИ РІЗКО не МОЖНА! Потрібно поступово знижувати навантаження до дуже легкого. Повністю відмовлятися не варто. Чим вищий ваш рівень, як спортсмена, тим вищий ризик при відмові від тренувань.


Зміна зовнішнього вигляду


По бодібілдерам найбільше помітно, яким вони займаються спортом. Ні в жодному іншому виді спорту немає таких виражених змін зовнішнього вигляду. Досягнення бодібілдера видно неозброєним оком. Природно, якщо ви кинете свої тренування, то вашому тілу такі великі м'язи будуть не потрібні і воно поступово скоротить їх обсяги на 60-70%. Багато хто вважають, що якщо вони кинуть займатися, то м'язи перетворяться в жир! Це справжня маячня! Немає в природі такого процесу, який би робив це. Звідки пішов цей міф? Справа в тому, що були важкоатлети, які після того, як кидали тренування дійсно жиріли. Чому це відбувалося? Справа в тому, що кожен килограм мязів спалює додатково 60-70 ккал на добу! В той час, як 1 кг жиру спалює тільки 4 ккал.

Тому якщо ми візьмемо двох осіб, які важать по 100 кг (бодібілдера і жирного), то бодібілдер може їсти набагато більше і не набирати жир, оскільки у нього додатково 30 кг м'язів на тілі. А вони можуть додатково спалювати близько 2000 ККАЛ, без усяких зусиль. Більшість спортсменів, які тягають залізо рекомендують харчуватися в районі 3000-4000 ккал. 2000 ккал – це половина денного раціону! Тобто бодібілдер може їсти в два рази більше і не товстіти! А тепер уявіть, якщо ви кинете тренування, а калорійність раціону залишиться колишньою. Що станеться? Правильно. Ви розжирієте! Що робити: Тепер ви витрачаєте менше енергії, а значить вам треба менше їсти.

Якщо ви будете стільки ж їсти, як їли, коли тренувалися, то разжирієте, тая як прихід калорій великий, а витрати маленькі. Професійні бодібілдери не відчувають подібних проблем. Чому? Тому що вони прекрасно розуміють все те, що я вам розповів, а так само за довгі роки занять бодібілдингом вони просто втомлюються поглинати велику кількість їжі, тому в скороченні калорійності немає особливих проблем. Бодібілдери після відмови від занять навпаки стають сухі ! Як так? Та тому що м'язи у них все одно залишаються більші, ніж у нетренованих людей, а калорійність знижена. А чому м'язи не йдуть повністю? Це все, м'язова пам'ять, друзі.

арнольд шварценегер після і до

М'язова пам'ять


Я писав вже про те, які дивовижні речі творить м'язова пам'ять, але все ж таки повторюся, знову. Якщо ви були дійсно великим дядьком, то ви навряд чи будете важити менше 80-90 кг. Причому це буде не жир, а досить гарні м'язи. М'язи ростуть не тільки за рахунок збільшення РОЗМІРУ м'язових клітин (гіпертрофія), але і за рахунок збільшення кількості ядер і клітин (гіперплазія). Тобто м'язова клітина стане менша, якщо не буде сенсу в її збільшеному розмірі (немає тренувань), але ядер менше не стане! Кількість не зменшується!

М'язові клітини можуть всохнути, але зникнути ніколи! Саме тому, ті, хто вже займався культуризмом колись можуть з легкістю, в короткі терміни повернути собі колишню статуру. ВАШЕ ТІЛО – це ваш пластилін, який завжди з вами!


Як піти зі спорту

Якщо вам необхідно, навіть тимчасово, покинути спорт то дотримуйтесь наступних правил: Кидайте поступово! Ваш організм звик до навантажень, ваше серце звикло качати певну кількість крові, ваша енергетика звикла до певного режиму витрати енергії і т. д. Знижуйте навантаження поступово, щоб тіло адаптувалося. Це те ж саме, якщо ви випригнете з навантаженої вантажівки на повному ходу замість того, щоб просто уповільнити швидкість і зберегти вантажівку і вантаж. 1-2 рази в тиждень намагайтеся присідати і віджиматися (можна з вагою), бігайте. Це дозволить зберегти здоровими ваше тіло і серцево-судинну систему. Знижуйте калорійність, щоб не стати схожим на сало на ніжках. Ви будете витрачати менше енергії, а значить треба менше споживати!

Змініть характер навантаження! Навіть якщо ви залишаєте залізний спорт, то знайдіть альтернативу. Велосипед, біг, плавання. Все це буде підтримувати ваше здоров'я в хорошому стані.


Як повернутися в спорт

Якщо ви все-таки вирішили повернутися в бодібілдинг або просто вам не довелося тренуватися із-за травми, то я дам вам кілька рекомендацій, щоб ваше повернення було максимально результативним:

Спочатку тренуйте в основному вашу енергетику, а не силу. Це або пампинг-тренування, або можна навіть допустити трохи більше повторень і підходів. Так ваші клітини знову почнуть набрякати.

Поступово збільшуйте інтенсивність занять. Від 1-2 робочих підходів з 2-3 вправами, до звичних 4-6 вправ із 4-6 підходами. Обов'язково робіть це ПЛАВНО! Якщо не будете так робити, то получите травму або перетренованість. Пам'ятайте, що ваші мязи зараз сильніші ніж енергетика.

Працюйте з невеликими вагами. Навіть якщо ви вже можете вичавити 100-120 кг, то не поспішайте. Ваші м'язи готові до таких навантажень, а ось ваша енергетика ще занадто слабка.

Більше білка в раціоні! Щоб знову роздмухати ваші м'язові клітини необхідно споживати більше білка (2-3 г/кг ваги). На будівництві потрібні цеглини. Трапляється так, що у нас не виходить нормально тренуватися. Одні в цій ситуації здаються, а інші шукають шляхи і рішення проблеми. Все залежить від вашого бажання. Навіть якщо у вас немає нічого, крім простору 2?2 метри, то все одно можна мінімізувати втрати м'язів, щоб ваше повернення до тренувань пройшло м'якше.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації