СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕРозігріваючі мазі для спортсменів


Розігріваючі мазі, що це таке, навіщо вони потрібні у бодібілдингу і інших спортивних дисциплінах? Питання нескладне, але комплексне. Спершу-спочатку скажемо, що це лікарські засоби для зовнішнього застосування, які у більшості випадків використовуються для знеболення. Вони сприяють поліпшенню кровотоку в тканинах, усувають набряк і набряклість, значно знижують больові відчуття. Саме з цієї причини розігріваючі мазі, як допоміжні препарати ефективні при різних запальних захворюваннях і ушкодженнях, до яких відносяться неврити, міозити, радикуліти, проблеми з суглобами, сухожиллями і зв'язками, і інші відхилення, що часто мучать новачків-спортсменів і вже досвідчених атлетів.

Як вже можна було зрозуміти, використовуються розігріваючі мазі в спорті головним чином при лікуванні травм. Проте тут є один істотний нюанс, що вимагає уточнення і роз'яснення. Річ у тому, що для правильного загоєння тієї або іншої травми відразу ж після ушкодження тканини необхідно провести охолодження, робиться воно за допомогою різних холодних компресів і звичайної води з-під крану (цей спосіб дозволяє істотно зменшити зону можливого ушкодження). І тільки через деякий час (зазвичай по витіканню декількох днів) хворе місце обробляють, застосовуючи розігріваючі мазі і інші засоби, аналогічної дії.

Відмітимо, що в деяких випадках, правда таке буває рідко, розігріваючі мазі намагаються використовувати ще і для схуднення, точніше - для лікування/позбавлення від целюліту, але такий спосіб застосування за загальним визнанням, а головне, на думку дослідників, є не далеко найефективнішим. Результативність втирання мазей для скидання ваги не знаходить підтвердження в наукових роботах, дослідженнях або медичній літературі.


Розігріваючі мазі для м'язів, їх застосування, властивості і відгуки


Перед початком опису застосування виділимо склад, яким багаті мазі для розігрівання, що застосовуються в спорті і у бодібілдингу. В принципі, спектр інгредієнтів, що входить в основу описуваних препаратів, не дуже багатий, але розповісти тут у будь-якому випадку є про що. Отже, почнемо.

Раніше в якості розігріваючих засобів регулярно використовувався скіпідар, а також застосовувалися гірчичники. Скіпідар, до речі, досі багато розігрівних мазей включають до свого складу, а ось гірчичники вже давно відійшли на другий план, поступившись місцем сучаснішим і кориснішим продуктам. Зокрема в наші дні широке застосування отримали лініменти, що грунтуються на капсацині (капсацин структурно є алкалоїдом, а з точки зору практики пекучим засобом, що міститься в різних видах стручкового перцю). Крім того, не рідко в число інгредієнтів, на яких базуються розігріваючі мазі і засоби для спортсменів, входять продукти бджільництва, ментол, мурашиний спирт, протизапальні компоненти і інші речовини.

Тепер же перейдемо до суті, до того, як повинно проходити застосування і як застосовувати розігрівні мазі у рамках спортивної практики. В цілому, тут усе досить просто, але не без своїх тонкощів, правил і нюансів, що вимагають дотримання. По-перше, незважаючи на загальну думку, ці мазі ні в якому разі не варто втирати, оскільки це може привести до посилення ушкодження. Краще простим рухом нанести засіб на шкіру і почекати, поки воно самостійно вбереться (такий спосіб дозволяє прискорити одужання). По-друге, якщо використовувати розігрівні мазі відразу після отримання травми, то користь від цього буде у кращому разі мінімальною (у окремих ситуаціях це взагалі призводить до ускладнень різного роду). Отже будьте уважні.

По-третє, якщо розігріваючі мазі для м'язів використовуються в якості профілактичного засобу перед тренуванням (для профілактики ушкоджень), то тоді їх треба вже не просто наносити, а ретельно втирати. Це якнайкраще забезпечить захист перед інтенсивними фізичними навантаженнями, коли опорно-руховий апарат знаходиться під максимальним тиском і виконує складну для себе роботу.

По-четверте, перш ніж використовувати ці мазі для спортсмена, переконайтеся, що їх інструкція Вами добре вивчена. Ви повинні врахувати усі тонкощі, щоб уникнути небажаних наслідків, роздратувань, алергічних реакцій і так далі. Багато атлетів знають, як сильно болять м'язи після тренування, багато в курсі, що впоратися з цим болем можуть допомогти мазі, але далеко не усі розуміють, як діють ці засоби і які речовини знаходяться в їх складі. Можливо, там знаходиться щось, що зробить на ваш організм не далеко найсприятливішу дію.

На цьому інструкція по застосуванню мазей закінчується, але перш ніж перейти до опису конкретних препаратів цього класу нам хотілося б сказати ось що: поза сумнівом мазі ефективні в тих випадках, коли мова заходить про захист м'язів, зв'язок і суглобів від травм. Проте вони не забезпечують повного захисту організму і вже тим більше не гарантують його зміцнення. Для досягнення цієї мети Вам знадобляться продукти іншого типу, зокрема варто купити біологічно активні добавки. Знайти їх, якщо у Вас є таке бажання, можна в інтернет магазині чи аптеках. Отже далеко ходити не доведеться.


Що таке Аналгос?


аналгос

Якщо коротко і двома словами, то цей ефективний місцево-дратівливий засіб, що активно використовується і в спорті, і за його межами (у лікувальній медицині і так далі).

Аналгос - це розігріваюча мазь зовнішнього застосування, точніше буде сказати крем (принаймні, таке формулювання знаходиться на упаковці препарату), відмінно відповідна для загоєння травм і зниження болю спортивного характеру. Вона робить відчутне гіперемизіруюче і знеболююче дії і ефективно допомагає справлятися з ушкодженнями, отриманими під час тренувань. Активною речовиною препарату, до речі, являється пропілнікотинат.
Як діє Аналгос і як ця дія проявляється? Усе досить просто: проникаючи в шкіру пропілнікотинат, який, між іншим, жиророзчинний, розщеплюється до нікотинової кислоти, що викликає вазодилатацію, посилює мікроциркуляцію і підвищує температуру. Результатом цієї дії стає помірний анальгезируючий ефект, що досягається за рахунок блокування аферентних нервових волокон внутрішніх органів і, звичайно ж, шкіри.

Запитаєте, які показання до застосування у Аналгос? Знову-таки, усе гранично просто: цю мазь/крем слід використовувати при больовому синдромі і захворюваннях опорно-рухового апарату, у тому числі при артралгії, міалгії і невралгії. А які протипоказання у Аналгоса? Їх небагато і вони цілком стандартні: не застосовувати під час вагітності і в період лактації, не використовувати, якщо спостерігається гіперчутливість і індивідуальна непереносимість, несприйнятність (у останньому випадку ви просто даремно витратите гроші, та і саму мазь).

Тепер же найцікавіше: що говорить інструкція, як застосовувати крем Аналгос, що проявляє вище описані ефекти і властивості? В цілому, його застосування мало чим відрізняється від використання будь-якого іншого засобу класу розігріваючих мазей. Іншими словами, у більшості випадків крем наноситься зовнішньо на ділянку шкіри над ураженою областю кілька разів протягом доби. Зверніть увагу, саме наноситься, а не втирається (чому так, Ви можете дізнатися, вивчивши першу частину цієї статті).

І на закінчення виділимо побічні ефекти, які можуть виникати, якщо здійснювати застосування Аналгоса :
Алергічні реакції - гіперемія шкіри, свербіж, набряк в місці застосування, пустульозні висипання;
Інші можливі наслідки - задишка, зниження артеріального тиску;
У разі передозування або при попаданні в порожнину рота - роздратування слизової оболонки рота, порушення дихання, підвищення артеріального тиску.

Відмітимо, що при прояві лікування цих недуг Аналгос симптоматичне, а при проковтуванні необхідно зробити промивання шлунку і приймати сольові послаблюючі - в таких випадках краще всього отримати консультацію лікаря, щоб уникнути подальших ускладнень.

І ще дещо: у разі попадання препарату на заборонені ділянки їх слід ретельно промити великою кількістю теплої чистої води.


Мазь Диклофенак для спортсмена


Мазь Диклофенак

Відразу скажемо, що цей препарат випускається не лише у вигляді мазі, але ще і як 1% гель. Обидві форми є достатньою мірою ефективними, тому, не має значення, що саме Ви купите. Також у Диклофенака є множинні аналоги, можливо, деякі з них Вам навіть знайомі - Диклак, Вольтарен, Ортофен і інші.

Із структурної ж і практичної точки зору сам Диклофенак - це ефективна розігріваюча мазь або, як вже було сказано, гель (також під цією торговою маркою випускаються пігулки, капсули, ін'єкції і інші форми, але вони є препаратами іншого характеру), відмінно відповідний для застосування в спорті. Використовується він при запальних захворюваннях суглобів і прострілах, і чинить відчутну жарознижуючу і анальгезуючу дію.

Як проявляється дія Диклофенака? Досить буденно для препаратів цього типу : інгібірується синтез простагландинів, завдяки чому зменшується біль, набряклість і гіперемія тканин. Якщо точніше, то при місцевому нанесенні спостерігається послаблення або повне зникнення болю в сфері застосування, у тому числі болі в складах в стані спокою або при русі, збільшення об'єму рухів, зменшення ранішньої скутості і припухлості суглобів, м'язових тканин. Усе це, до речі, украй корисні і значущі для атлета ефекти, сприяючі поліпшенню спортивних результатів.

Але залишимо опис Диклофенака позаду і перейдемо до цікавіших речей, наприклад, до роз'яснення того, які у цієї мазі протипоказання до застосування :


Гіперчутливість або несприйнятність до діючої речовини препарату і його компонент;
Бронхіальна астма, кропив'янка і риніт, спровоковані використанням ацетилсаліцилової кислоти і іншими НПВС;
Виразкова хвороба 12-перстної кишки і шлунку в гострій стадії;
Дитячий вік (до 1 року протипоказано), під час вагітності або в період грудного вигодовування (період лактації).


У свою чергу показання до застосування, іншими словами, випадки, коли слід застосовувати гель або мазь Диклофенак, наступні:


Травматичні забиття;
Дегенеративні або запальні захворювання суглобів;
Ревматизм м'яких тканин;
Розтягування сухожиль, зв'язок і суглобів;
Травматичні ушкодження, викликані фізичними навантаженнями.


І раз вже сказали "А", то скажемо і "Б": як підказує інструкція по застосуванню, гель/мазь Диклофенак у кількості 2-4 грам наносять тонким шаром на шкіру над вогнищем заповнення (можна злегка втерти, але лише злегка) від 2 до 3 раз на добу. При цьому максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 8 грам, а тривалість курсу лікування - 14 діб (якщо було отримано дозвіл лікаря, то можна і довше).


Венорутон-гель в спорті і не лише

Венорутон-гель

Це в достатній мірі ефективний засіб, який може в певних обставинах допомогти Вам впоратися з болями і травмами, отриманими під час тренування/тренувань. Це, якщо давати якийсь загальний опис.

Якщо ж розбиратися детальніше, то гель Венорутон - який зарекомендував себе ангіопротекторний засіб, що являється похідним рутина. Діє воно різнобічно, проте основний ефект доводиться на вени і капіляри - покращує мікроциркуляцію, зміцнює стінки судин і так далі.

До слова про те, які властивості і ефекти можуть проявлятися, якщо здійснювати застосування Венорутон-гель: якщо використовувати цей препарат при хронічній венозній недостатності, то він посприяє зменшенню вираженості набряку, болів, судом, варикозних виразок, трофічних розладів, а також інших помітних симптомів, пов'язаних з вказаною недугою і травматичними ушкодженнями.

Також відомо, що мазь/гель Венорутон робить істотну протизапальну дію, пригнічує агрегацію і підвищує рівень деформованості еритроцитів. Крім того, йому властива активність, що виражається в зменшенні проміжків між ендотеліальними клітинами (досяжно завдяки модифікації волокнистого матриксу, розташованого якраз таки між клітинами ендотелію). Загалом же і цілому, якщо підводити своєрідну риску, препарат Венорутон-гель - це ефективний і корисний гель на водній основі, який не містить спирту, легко всмоктується, не має запаху і не залишає плям на одязі, що також є украй корисною властивістю.


Мазь Венорутон ситуації і свідчення до прийому:


Хронічна венозна недостатність, що виражається в таких симптомах, як болі і набряки, у тому числі болі і набряки, отримані під час довгих польотів/поїздок або після склерозуючої терапії;
Болі і травми без порушення цілісності шкірного покриву з набряклим синдромом - забиття, розтягування зв'язок, суглобів, м'язів.


Протипоказання до застосування Венорутон-гель:


Підвищена чутливість до рутозидів і інших компонентів, що знаходяться в основі препарату;
Перший триместр вагітності;
Дитячий вік (препарат не рекомендується до прийому особам, що не досягли повнолітнього віку і не мають медичного досвіду).

Само ж застосування Венорутон-гель здійснюється зовнішньо: препарат наносять на шкіру 2 рази протягом доби і плавними, обережними рухами втирають, поки не станеться вбирання (знову-таки втирання необхідно проводити уважно, без поспіху, щоб не посилити ушкодження). При необхідності мазь може бути використана разом із спеціальними оклюзійними пов'язками. Відмітимо, що максимальна тривалість, якій відповідає курс застосування Венорутон-гель, дорівнює 4 повним тижням. Інакше атлета можуть потурбувати небажані наслідки.


Препарат Нікофлекс і його особливості

Нікофлекс

Цей препарат (не стільки мазь, скільки крем) досить популярний у рамках спортивної практики, атлети часто використовують його при забиттях, судомах, болях в м'язах і інших відхиленнях/недугах спортивного характеру. Причина високого попиту проста - це ефективність і результативність. Але не забігатимемо вперед, а краще розповімо про усе з подробицями і деталями. Отже, почнемо.

Нікофлекс - це мазь (крем) для зовнішнього застосування, що містить такі корисні активні речовини, як капсацин, етилгенліколь-саліцилат, етилникотінад і лавандове масло. Цей комбінований засіб чинить відчутну місцево-дратівливу, знеболюючу і розсмоктуючу дію. Структури, що знаходяться в його основі викликають тривале розширення поверхневих посудин в місці застосування, збільшують температуру шкірного покриву і викликають відчуття тепла, що призводить до зниження больових відчуттів і зменшення набряклості.
Відмітимо, що мазь Нікофлекс - це різнобічний засіб, тому і свідчення до прийому у неї різноманітні:

Травми і спортивні ушкодження - забиття, розтягування зв'язок, у тому числі артроз, невралгія, міалгія, хронічний неврит, хронічний і підгострий поліартрит, тендовагініт у фазі часткової ремісії і навіть ішіас;
В якості підтримки і для відновлення - для розігрівання м'язів до і після фізичних навантажень (можна і треба використовувати перед заняттями спортом).

Протипоказання до прийому у крему Нікофлекс також є, правда вони не множинні, проте це зовсім не означає, що на них можна закрити очі і не звертати уваги, немає. Власне ось вони:
Гіперчутливість і індивідуальна непереносимість;
Наявність порушень цілісності шкірного покриву в місці ушкодження;
Артрит в гострій стадії (гострий артрит).

Важливо: візьміть на замітку, що мазь Нікофлекс слід обережно використовувати дітям, жінкам при вагітності і в період годування грудьми/лактації (по деяких відомостями ці стани також є протипоказаннями до прийому, проте ця інформація вимагає уточнення і підтвердження). Детальніші дані Ви можете отримати, вивчивши інструкцію по застосуванню.
До слова про те, що говорить інструкція Нікофлекс : застосовувати мазь (крем) необхідно зовнішньо, вона наноситься на поверхню сухої шкіри, заздалегідь вимитою теплою водою з милом. Використовуйте її, наносячи на пошкоджені ділянки, не частіше чим 1-2 рази в день. При захворюваннях суглобів і інших травмах рекомендована частота і тривалість прийому - 1 раз на день впродовж 3 днів, а потім - 2 рази в день (одно застосування в ранці, інше – в вечері). У свою чергу в профілактично цілях мазь наноситься у вигляді смужки завдовжки в 3-5 см і розтирається, втирається в шкіру за допомогою акуратного масажу.

І на закінчення - після того, як застосування Нікофлекса було завершене, слід ретельно вимити руки з милом, щоб залишки препарату випадково не потрапили в заборонені зони (очі, слизову оболонку рота, відкриті рани, травми і так далі).


Застосування мазі Еспол в спорті


Еспол

Спершу невеликий опис: цей препарат випускається у вигляді мазі ясно-бурого кольору і призначається для зовнішнього застосування (має специфічний терпкий, навіть відразливий запах, але не варто звертати на це уваги).
Склад Еспол такий, що в 1-му його грамі міститься рівно:
25 міліграм хлороформу;
100 міліграм густого екстракту перцю стручкового;
2.5 міліграм ефірної олії коріандру;
2.5 міліграм ефірної олії лаванди;
30 міліграм диметилсульфоксиду.

Також є додаткові допоміжні компоненти, на яких грунтується препарат Еспол, - це безводний ланолін і медичний вазелін.

І ще дещо для довідки: випускається описувана мазь в алюмінієвих тубах об'ємом 15, 20, 25, 30, 35 і навіть 40 грам, а її практично повним аналогом є згаданий вище Нікофлекс (частковим аналогом можна вважати перцевий пластир, використовуваний для схожих цілей).

В цілому ж Еспол - це ефективна мазь рослинного походження, що чинить на організм місцево-дратівливу, анальгезіруюче і заспокійливе больові відчуття дію. Її використання, причому не обов'язково курсове, призводить до посилення місцевого кровообігу, тому, але і не лише, вона часто застосовується для швидкого лікування закритих травм і ушкоджень.


Які у Еспол показання до застосування? Їх досить багато:


Розриви зв'язок і розтягування, забиття без порушення цілісності шкірних покривів;
Артралгія, міозит, попереково-крижовий радикуліт, артрит і інші недуги;
Наслідки вивихів суглобів, розтягувань зв'язок і переломів кісток;
М'язові і невралгічні хвороби, з вираженими болями і набряклістю.


У свою чергу протипоказано використовувати препарат Еспол (мазь), якщо спостерігаються порушення цілісності шкірних покривів, тобто, є відкриті рани. Якщо приймає молодші за два роки, якщо приймає - вагітна жінка або мати на етапі грудного вигодовування. Також цей засіб заборонено використовувати при підвищеній чутливості до одного або декількох його компонентів (склад був описаний вище за текстом, детальнішу інформацію можна знайти в інструкції).

І на закінчення інструкція по застосуванню, а також рекомендації, як застосовувати і використовувати мазь Еспол у рамках спорту, та і не тільки. Нічого складного тут немає: мазь наноситься на уражені ділянки тонким шаром від двох до трьох раз на добу і втирається повільними, плавними рухами (для посилення ефекту згори можна нанести суху зігріваючу пов'язку). Потім слід ретельним чином вимити руки в теплій воді з милом, щоб узабезпечити себе від попадання препарату в небажані зони, до яких відноситься слизова оболонка рота, очі, відкриті рани та ін.

На цьому ми закінчимо опис того, які мазі для знеболення і швидкого загоєння травм використовуються в спорті. Звичайно, відмічені і згадані були далеко не усі ефективні засоби цього класу, адже є ще Фіналгон, Фастум гель і інші популярні і дієві препарати. Проте ми постаралися представити якомога більше різних за властивостями і якістю мазей, щоб Ви могли скласти правильну загальну картину. Сподіваємося, цей матеріал був для Вас корисним.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації