СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕРоль вуглеводів у харчуванні


Хто-небудь з вас має необхідність і бажання в позбавленні від зайвої ваги, поліпшення здоров'я, підтримці здорового харчування? Тоді вам необхідно, щоб у вашому раціоні харчування були присутні повільні (складні) вуглеводи. Роль повільних вуглеводів в харчуванні людини важко переоцінити і зараз ми дізнаємося чому.

Роль вуглеводів у харчуванні

Яка ж роль вуглеводів у харчуванні? Багато дієт передбачають різке скорочення вуглеводів або повна відмова від них. Такий підхід в корені невірний. Добре, якщо мова йде про відмову від простих (швидких) вуглеводів – цукор, тістечка, торти та інше. Але якщо ви знижуєте калорійність за рахунок повільних вуглеводів, джерела яких: цільно зерновий хліб, макарони, крупи, рис і т. п., то ви, як мінімум, ризикуєте понизити метаболізм і скоротити джерело енергії.

Якщо ви сиділи на низьковуглеводній дієті, то ви зрозумієте, як складно її дотримуватися. Це пов'язано з дефіцитом тієї самої енергії, одержуваної з повільних вуглеводів. Якщо ви розберетеся в різниці між типами вуглеводів, то ви з легкістю зрозумієте від яких вуглеводів відмовлятися, а які включати в раціон харчування. Давайте спробуємо розібратися в різниці між складними вуглеводами.


Види повільних вуглеводів


Не всі повільні вуглеводи однакові, а значить, їх роль у харчуванні може істотно відрізнятися. По суті, різниця полягає у швидкості засвоєння різних вуглеводів організмом. Наприклад, здавалося б, звичайний білий рис — це повільні вуглеводи, але він досить калорійний і швидко засвоюється, тому здатний різко збільшити викид інсуліну. Вуглеводи такого типу можуть перешкодити при схудненні, тому будьте обережні з споживаною кількістю. А ось його побратим коричневий рис перетравлюється організмом набагато повільніше, тим самим підтримуючи енергію тривалий час і стримуючи тягу до їжі. Такі вуглеводи з таким темпом засвоєння організм плавно використовує в якості палива, не відкладаючи зайві калорії в жир. Ще один приклад поганих складних вуглеводів і хороших – це білий хліб і цільно зерновий хліб відповідно.

Але не всі повільні вуглеводи мають високий енергетичний рівень. Наприклад, каші або хліб з високим енергетичним рівнем, а овочі (капуста, кабачок, томати, болгарський перець) з низьким. Виходячи з цього, ви повинні грамотно розраховувати свій добовий раціон харчування і контролювати кількість тих чи інших вуглеводів, не перевищуючи денний рівень калорій. Адже навіть складні (хороші) вуглеводи в надлишку можуть збільшувати вагу, особливо у вечірні години перед сном.


Час прийому складних вуглеводів


Повільно засвоювані вуглеводи необхідно розподіляти протягом тижня, виходячи з вашого способу життя. Якщо ви тренуєтеся і ведете активне життя, то в дні фізичних занять необхідно збільшувати споживання повільних високоенергетичних вуглеводів (джерела: каші, крупи). Вони допомагають зарядитися енергією перед майбутнім тренінгом і відновитися після нього. У дні відпочинку між фізичними навантаженнями, навпаки, необхідно знизити кількість високоенергетичних вуглеводів і зробити акцент на низько енергетичних (джерела: овочі, зелень, бобові тощо). Принцип пріоритету розподілу вуглеводів по днях буде важливий для інтенсивно тренуються і людей, які бажають ефективно схуднути.


Білково-вуглеводне харчування


Приділяючи настільки велику увагу складним вуглеводам, не потрібно забувати про білкове харчування. Раціон харчування має бути збалансованим, тобто поєднувати в собі всі необхідні елементи для підтримки стабільного енергетичного рівня. На який би ви дієті не сиділи, білки в ній повинні бути присутнім завжди. Переконайтеся в цьому, адже роль білків у харчуванні неймовірно важлива. Про значення білків можна почитати в статті «Як збалансувати жири, білки і вуглеводи».


Підводимо підсумок:


Парадокс полягає в тому, що люди, які відмовилися від вуглеводної їжі, ризикують набрати зайву вагу, а ті, хто грамотно споживає складні вуглеводи, ризикують його втратити. Враховуючи вищевказані пункти, можна правильно скласти план дієти і організувати процес зниження ваги. Подібний план можна скласти і для набору м'язової маси.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації