СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕРоль калію в бодібілдингу


Роль калію в бодібілдингу важко переоцінити. Почнемо з того, що силове навантаження – це тільки частина життєдіяльності організму, тому варто спочатку розібратися у щоденних завданнях калію. Цей хімічний елемент відповідає за:


1) регулювання кислотно-лужного балансу крові;

2) регулювання кров'яного тиску;

3) передачу нервових імпульсів, тобто управління системами організму. Стану м'язів також сильно залежить калію, так як його нестача зменшує провідність нервових імпульсів, а значить і силу;

4) посилену роботу деяких ферментів;

5) посилену роботу серця і м'язів;

6) якісне виведення токсинів з організму;

7) відновлення запасів глікогену шляхом участі у відповідних хімічних реакціях. Це дуже важливо для швидкого відновлення після інтенсивного навантаження.


Введення калію в організм – щоденне завдання кожної людини. В залежності від інтенсивності навантажень денна потреба в калію становить 2-5 г на день. Щоб не ковтати таблетки з вітамінними комплексами, досить регулярно їсти відповідні продукти. Особливо багато калію в:


1) овочах (капусті, моркві, картоплі, буряку, цибулі);

2) фруктах (яблука) і сухофруктах, винограді.


Любителям зеленого борщу радимо замість щавлю додавати кропиву. І кислотність менше, і більше калію.

Проте не варто захоплюватися поїданням калію. Надмірна кількість компонента в організмі загрожує занадто активною роботою серцево-судинної системи. Підвищений кров'яний тиск, прискорене серцебиття – це не той результат, до якого прагне людина.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації