СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГенетика і бодібілдінг


Яка міра вини нашої генетики в тому, що ми не можемо наростити м'язову масу, спалити надлишки жиру і в цілому бути у формі? Відповідь може вас здивувати. Дуже мала.

"Я не здатний стати великим/підсушеним/сильним - усе із-за цієї генетики".

Я часто чую подібне - і в тренажерному залі, і за його межами. Генетика - кращий козел відпущення на усі випадки життя. Ми винимо її і за невдалі спроби наростити м'язи, і за провал в схудненні. Але наскільки генетика впливає на наші успіхи насправді?

Насправді, значно менше, ніж вам хотілося б думати. Хоча усі мають різні показники в тому, наскільки добре або не дуже добре розвиваються певні групи м'язів, в рівні гормонів і схильності до накопичення і спалювання жиру, кожен може досягти прекрасної форми.

Ви намагаєтеся розвинути власне тіло для себе самого, а не повторити шлях когось іншого.

Уявіть, що ваше тіло - це рослина. Дайте рослині необхідні умови, і вона ростиме і цвістиме. А якщо цього не відбувається - значить, щось не так. Можливо, провиною тому шкідливі комахи, нестача світла або надлишок води. Те ж саме відноситься і до вашого тіла: якщо у вас відсутній прогрес - на це завжди є конкретна причина.

Успіх у бодібілдінгу грунтується на трьох складових: тренування, відновлення і харчування. У більшості людей в порядку знаходяться у кращому дві з цих складових. Більше того, більшість, по суті, приділяють увагу тільки тренуванням, тоді як їх харчування і сон просто катастрофічні. Не варто і мріяти про хорошу статуру, якщо ви нехтуєте основами.

Більшість з нас не дотягує до потенціалу Шварценеггера, але це не означає, що ми не можемо досягти власних цілей. Для прикладу, подивіться на хлопця, який знаходиться поряд з Арнольдом, - Френка Зейна.

У нього були короткі ключиці, довгий торс, руки в 35 сантиметрів. Він важив 86 кг при рості 176 см Коротше кажучи, у нього була просто найгірша генетика для професійних бодібілдерів.

Проте, він тричі взяв верх на Містер Олімпія і переміг самого Арнольда!
Як йому це вдалося? Він дотримувався своєї дієти, тренувався з незрівнянною інтенсивністю і завжди йшов до кінця. Він розумів, що не може змагатися з Арнольдом в масі, тому він створив настільки правильну форму тіла, що багато хто досі називає її максимумом, до якого може прагнути людина.

Історія Френка Зейна надихає. Перший крок - це з усією чесністю оцінити себе, свій режим тренувань і свій досвід, щоб розробити план, максимально відповідний саме вам.

Яка ваша мета? Нарощування м'язової маси у верхній частині тіла? Рельєфні ноги?

Якщо прогрес в тренуваннях тягнеться, як черепаха, можливо, варто тренуватися не так часто, щоб дати тілу час на відновлення. Крім того можна виділити ті частини тіла, які, як вам здається, розвинені недостатньо, і тренувати їх двічі в тиждень. Сприймайте своє тіло як витвір мистецтва. Ви - скульптор, і у ваших руках зробити своє тіло ідеальним.

Наприклад, якщо у вас широка талія, не варто витрачати час на сумнівні тренування по її "звуженню", а краще попрацюйте над тим, щоб зробити ширші плечі. Чим ширші плечі - тим меншою виглядатиме талія. Якщо у вас довгі руки - підйомами на біцепс їх не укоротиш.
Робіть підтягування на кожному тренуванні - так, саме на кожній. Попросіть товариша по залу доторкнутися до м'яза, який ви намагаєтеся розвинути, - як показали дослідження, м'язи працюють на 30% краще, у зв'язку з відчуттям дотику.

Також, припиніть займатися і почніть тренуватися. Тренування означає "збільшення здібностей до виконання деякого завдання". Якщо через рік занять ви працюєте з тими ж вагами - значить, ви не стали за цей рік кращим. Викладайтеся на усі сто на кожному тренуванні - тренуйте м'язи, а не суглоби.

Просто повторюючи необхідну дію, ви не доб'єтеся максимального ефекту. Замість цього - постарайтеся відчути кожен повтор. Тренування - це стиль життя. А заняття - це щось миле і спокійне, на зразок курсів по французькій мові раз в дві неділі. Єдиний спосіб вивчити французький - поїхати у Францію і говорити тільки по-французьки.

Те ж саме відноситься і до вашого тіла - це робота, яка триває 24 години в добу 7 днів в тиждень. Тренування, харчування, відпочинок і навчання.

Запам'ятайте: робота над тілом - це не змагання з іншими людьми. Ви робите це для себе. Якщо хтось набирає форму швидше вас або з меншими зусиллями, як здається вам, не розстроюйтеся. Не зводьте себе з розуму міркуваннями про те, що із-за проклятої генетики ви нічого не можете добитися. Час, який ви витрачаєте на ті думки, що крушать ваші надії, куди краще витратити на приготування здорової їжі або тренування.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації