СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПричини невдач в бодібілдингу


Причини невдач в бодібілдингу досить прості. Щоб це зрозуміти, мені знадобилося набити багато шишок. Якщо ви новачок і хочете собі атлетичне тіло, то інформація в даній статті буде для вас дуже корисна. Ті, хто продовжує займатися так само зможуть почерпнути для себе деякі цікаві думки.

Мені в голову прийшла думка про те, чому ж так мало хлопців мають по-справжньому великі м'язи. У залі, як правило 5-10% людей, які дійсно добиваються успіху. Але чому так? На мій погляд, вся суть криється в декількох простих речах. Зараз я про них розповім, а так само дам вам кілька хороших порад.

Одного разу я прийшов в інший, щоб потренувати руки. І те, що я побачив, це був тихий жах. Ні, щоб ви розуміли, зал нормальний. Звичайна така «підвальна качалка», але місцеві «качки» мене трохи знову здивували. Один робив якісь незрозумілі ізолюючі вправи в кросовері, маючи власну вагу приблизно 50-55 кг. Інший цілу годину качав прес, хоча по статурі чистий ендоморф. Третій робив підйом штанги на біцепс і так звивався, і корчився, що здавалося, що зараз доведеться викликати йому швидку. Загалом надивився досить. Говорити я, звичайно, нічого не став, так як такі люди зазвичай вважають, що вони все знають самі, та й витрачати час і нерви на порожні роз'яснення я просто не можу собі дозволити.

Які причини того, що дуже мало людей мають дійсно класне накачане тіло?


Бодібілдінг для початківців. Причини невдач


Зараз, я не хочу вдаватися в складні для розуміння речі. Ми обов'язково розберемося з вами у більш складних темах в наступних статтях. Я вважаю, що невдачі в бодібілдінгу (відсутність росту і т. д.) криються в досить простих речах. Адже навіть невелика м'язова маса – це вже успіх, але багато хто не має і цього, на все життя, залишаючись лузерами в залі, стаючи потім дрищами-мислителями. На мій погляд, ось найголовніші причини невдач:


Нерозуміння самої суті бодібілдингу.

Бажання отримати все і відразу з мінімальними витратами сил.

Закритий розум і небажання сприймати нову інформацію.


Так, зараз хтось підскочить зі стільця і скаже: «А як же техніка, база, великі ваги і т. д.?». Не поспішайте з висновками. Те, про що я казав раніше, це все дуже важливе. Але це лише складові того, про що я сказав вище.


Нерозуміння самої суті бодібілдингу


Суть бодібілдингу досить проста: потрібно правильно скорочувати м’язи і збільшувати інтенсивність занять. Правильне скорочення м'язів потрібне для того, щоб навантаження потрапляло точно в ціль, тобто в тренуючу групу м'язів. Наприклад, ви робите жим штанги лежачи, тобто плануєте тренувати груди. Ви повинні думати про грудні м'язи. Стежити за їх скороченням в кожній точці амплітуди руху штанги. Коротше груди не повинні виключатися з роботи ніколи під час підходу. Але якщо цього не робити, то навантаження можуть забрати м’язи синергісти. М'язи-синергісти – це м'язи котрі виконують однакову скоротливу функцію. Приміром, у випадку з жимом штанги лежачи м'язами-синергістами будуть: ГРУДНІ + ТРИЦЕПС + ПЕРЕДНІЙ ПУЧОК ДЕЛЬТ. Якщо ви не зосередитеся на грудях, то навантаження просто «розмажеться» на трицепсі і передній дельті, тобто груди не отримають потрібного для росту навантаження.

Думаю, з цим зрозуміло, потрібно правильно скорочувати і відчувати м’язи. Почитайте ось цю статтю. В ній про це детальніше. Тепер трохи розповім про збільшення інтенсивності занять. М'язам немає сенсу збільшуватись, якщо не збільшується навантаження. Начебто, елементарно. Але ні, багато хто просто задрочує своє тіло з року в рік одними і тими ж вагами, за однією і тією ж тренувальною програмою і сподіваються на інший результат. Що за маячня? Наше тіло ніколи не буде робити те, що йому не вигідно! А побудова великих м'язів, це дуже енергоємний процес! Це не вигідно нашому організму, тому що потрібно буде витрачати набагато більше енергії, ніж раніше.

А наш організм завжди прагне до її економії, тому що, чим менше енергії залишається, тим більше небезпека для життя. Загалом, зрозуміло, що навантаження повинно зростати. Але навантаження повинно бути певним, а саме високооб’ємним. Фішка бодібілдингу в тому, що бодібілдер може виконувати дуже великий обсяг роботи. Тобто ми повинні працювати в певному діапазоні повторень. Про це розповім далі. Тепер наступне.


Бажання отримати все і відразу з мінімальними витратами сил


Ну, ця риса властива українській людині. Очікування того, що «раптом згодиться»? Любимо ми халяву, тут вже у нас не відняти. Раптом, я куплю цей сраний браслет для схуднення і реально поможе? А раптом, цей пояс сам скорочує м'язи преса реально його накачає? Ну цей чай для схуднення «Говнослім» то точно повинен допомогти? І так далі... У мене була стаття про різні абсолютно марні «суперефективні товари» для бодібілдингу. Не буду заново повторюватися, а то ця стаття вийде занадто довга. Скажу лише, що ми отримуємо стільки, скільки віддаємо. Якщо ви навіть дупу не відірвали від дивана, щоб зробити щось корисне, то на виході ви отримуєте стільки ж, тобто, ніхєріа. Так само, буває інша проблема. Новачки приходять в спортзал і відразу ж починають тягати непосильні для їх рівня тренованості, ваги. Корчатся, кривлять обличчя так, як ніби у них параліч, але намагаються з неправильною технікою закинути штангу на біцепс. Спочатку техніка, а потім прогрес навантажень. Перечитайте попередній пункт.


Закритий розум і небажання сприймати нову інформацію


Цей пункт так само дуже важливий! Я вважаю, що той, хто вважає, що пізнав істину – зупинився у розвитку! Закритий розум – це коли людина вважає, що його знання і думка – це істина в останній інстанції. Такі люди, як показує практика, ніколи не досягають успіху. І тільки спробуйте скажіть, що вони роблять щось не так, вони спопелять вас поглядом. Я завжди готовий почути те, що я в чомусь не правий або роблю щось не правильно. Саме тому я продовжую розвиватися. Якби я володів закритим розумом, то залишився б з тілом на рівні 73 кг і вважав би, що у мене просто погана генетика, як це було 5 років тому. Не треба приймати все, що вам говорять за чисту монету. Просто необхідно прислухатися до думки тих, хто виглядає краще, ніж ви чи успішніший, ніж ви. Можливо, ви дійсно робите щось не так. Тепер зазначу для вас кілька основних, на мій погляд, правил, яких необхідно дотримуватися на початку ваших тренувань.


Правила для початківців та профі


Так, інколи ми забуваємо про самі основні речі, тому ця інформація підійде і для тих хто вже займається бодібілдингом. Багато людей, які займаються в тренажерному залі тільки думають, що вони займаються бодібілдингом. Насправді вони займаються фізкультурою. Це величезна різниця. Ті, хто займаються фізкультурою не дотримуються режиму дня, не збільшують навантаження, дозволяють собі алкоголь і сигарети, вважаючи, що в цьому немає нічого страшного. Бодібілдинг ж передбачає якийсь талановитий спортивний результат. У нашому випадку – це красиве, накачане естетичне тіло. Щоб домогтися цього необхідно дотримуватися певних правил, про які я вам зараз розповім.


Техніка виконання вправ


Не втомлюся повторювати про це. Я вже тисячу разів про це говорив, але цього необхідно навчитися або росту не буде! Точно кажу. Бодібілдинг для початківців має на увазі саме це. Навчитися правильно скорочувати ваші м'язи. Ви повинні відчувати той м'яз, який тренуєте. Ось стаття про те, як навчитися відчувати м'язи.


Прогресія навантажень


М'язам немає сенсу збільшуватися, якщо не росте навантаження! Запам'ятайте, це головне правило! Навантаження може зростати, як за допомогою робочих ваг, так і за допомогою збільшення кількості підходів і повторень. Повинен вирости обсяг тренування. Чим більше об'єм, тим сильніше руйнування, тим більше потрібно виростити м'язів організму для підстаховки. Щоб контролювати ріст обсягу тренувальної програми вам необхідно буде завести тренувальний щоденник.


Робота в потрібному діапазоні повторень


Найоптимальніший «бодібілдерський» діапазон повторень знаходиться між 6 і 12 повтореннями. Роль грає не те, скільки ви зробили повторень, а знаходження м’язів під навантаженням! Експериментально з'ясовано, що оптимальний час, коли має настати м'язова відмова – це 10-30 секунд. Коли ви підберете вагу, що зможете виконати тільки 6-12 повторень, то ви потрапите в цей часовий проміжок. Так само, саме 6-12 повторень найкраще викликають гіпертрофію. Причому не тільки м'язових клітин, але і, так звану, саркоплазматичну гіпертрофію. А відповідно ви зможете «роздути» свої м'язи ще більше.


Працюйте з вільними вагами


Для новачків це дуже важливо! Ваші м'язи на початку ваших тренувань ще не адаптовані до подібного навантаження, тому необхідно вчитися її долати. Чим більше ступенів свободи в снаряду, як у випадку з штангою і гантелями, тим більше задіяно м'язів в роботі. Причому працюють не тільки м'язи-рухливі, але і м'язи-стабілізатори. У перші місяці і роки тренувань необхідно зосередитися саме на базових (багато суглобних) вправах. Про основні ми поговорили в цій статті.


Достатній відпочинок


М'язи ростуть під час відпочинку, а не під час тренувань, тому вам необхідно добре відновлюватися. Це не тільки сон, але і харчування. Важливий момент в тому, що тренуватися треба в певний момент, коли відпочинок для м'язів був достатній, але не надмірний. Ця річ називається суперкомпенсація. Організм шокований навантаженням на тренуванні і відновлює пошкодження, а потім розуміє, що таке навантаження може повторитися, а значить потрібно підстрахуватися (виростити м'язи). Саме в період зверх - або суперкомпенсації потрібно зробити повторне тренування, щоб зробити м'язи ще більшими. Ось стаття, в якій я детально розповів, що таке суперкомпенсація.


Правильне харчування


Я завжди кажу, щоб ви не ставилися до харчування, як до дієти. Тому що наш організм не любить, коли на нього накладають обмеження. Наш вид за всю свою історію дуже довго був змушений жити в умовах дефіциту калорій, тепла, соціальної захищеності і т. д. Тому нам подобається з кожної своєї дії отримувати вигоду. Так, це так. Всі ми егоїсти, просто різною мірою.

Тому ви повинні знайти для себе вигоду від того, що ви правильно харчуєтеся! Ви повинні говорити собі, що таким чином ви робите себе кращим, так ви стаєте кращі від інших, так ви проживете довше і т. д. Складно розібратися, особливо новачкові, з усіма цими калоріями, нутрієнтами, кето, буч та іншими дієтами. Тому дам вам кілька загальних рекомендацій. Збільште кількість білка в раціоні (м'ясо, курка, риба, яйця, сир, молоко, кефір тощо) і скоротіть кількість вуглеводів, особливо швидких (солодке, борошняне і т. д.). Пийте більше води. Харчуйтесь частіше 6-12 разів на день, маленькими порціями. Це прискорить обмін речовин. Це елементарні правила.

Але без них неможливо домогтися вираженого результату. Повірте, абсолютно всі люди, хто має накачане тіло вже заплатили за це деякими обмеженнями, які зробили їх тими, хто вони є. Все ваше життя – це результат ваших щоденних дій.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації