СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПротеїнові коктейлі в домашніх умовах для набору маси


Сьогодні поговоримо з вами про протеїнові коктейлі в домашніх умовах для набору маси, які розмалюють ваші суворі тренувальні будні! Протеїнові коктейлі – це, на мій погляд, одне з кращих рішень в такі дні, коли ліньки морочитися з їжею. Щоденне готування їжі займає багато часу і сил, а іноді хочеться смачно поїсти, але не сильно напружуватися. Якраз у такій ситуації на допомогу може прийти протеїновий коктейль.

протеїнові коктейлі в домашніх умовах для набору маси

Протеїнові коктейлі в домашніх умовах для набору маси і схуднення В чому відмінність протеїнових коктейлів, які призначені для набору маси від тих, що для схуднення? Чомусь ніде немає чіткої відповіді.


Калорійність.
Вміст вуглеводів.
Смак.


Два моменти, які відіграють вирішальну роль! Якщо в протеїновий коктейль для набору м'язової маси ми можемо «засандалити» 200-300 мл молока (100-160 ккал + 10-15 г вуглеводів), банан (100 ккал + 23-25 г вуглеводів) і 100 г вершкового морозива (240 ккал + 25 г вуглеводів), то, коли справа стосується схуднення і, наприклад, КЕТО дієти, яка взагалі без вуглеводів, у нас навряд чи вийде це зробити. Тому калорійність і вміст вуглеводів буде дуже сильно відрізнятися у тих, хто п'є протеїновий коктейль, щоб трохи набрати, і у тих, хто відчайдушно пробує схуднути!

Природно, якщо обидві групи цих людей налаштовані на результат, а не просто тішать себе надіями про те, що, випивши якийсь білковий коктейль, як за помахом чарівної палички, почнуть худнути. Це перше.

Ну, а друге, це те, що смак у цих коктейлів буде абсолютно різний. Уявіть собі, якщо перед вами стоять два коктейлю:


200 мл молока, 100 г сиру, 100 г полуниці, 1 банан, ложка меду, кокосова стружка, какао, 4-5 листочків м'яти.
200 мл води, 2 ст. ложки сухого молока, 5-7 яєчних білків (або сухий яєчний порошок з білків яєць), кубики льоду з чорної кави (або таблетки кофеїну), 4-5 листочків м'яти, 100 г полуниці.


Який ви виберете, якщо відволіктися від питань набору маси і схуднення? Якщо не будете лукавити собі, то, швидше за все, перший! З причини того, що той буде набагато смачніший (так як містить більше вуглеводів і цукру). Наш організм дуже любить вуглеводи, які швидко засвоюються («швидкі» вуглеводи), тому що це найпростіший спосіб отримати енергію! Прийняв швидкі вуглеводи, і через 10-20 хвилин вони в системі.

Чесно, я не прихильник якогось великого різноманіття продуктів, коли перебуваю у фазі «сушки» (схуднення) з однієї простої причини – адміністрування поступивших нутрієнтів! Коли ви починаєте відхилятися від вашого плану харчування під час «сушки» в бік великого різноманіття продуктів, то з великою часткою ймовірності ви вилетите» зі свого коридору калорійності (кількість калорій, що вам необхідно для щоденної життєдіяльності, яку ви поступово знижуєте, щоб організм перебував у дефіциті енергії, і використовував жири як джерело енергії). Коли йде фаза набору м'язової маси, то, за великим рахунком, плювати. Попив пару днів висококалорійні протеїнові солодкі коктейлі, набрав трохи жиру, трохи збавив калорійність, зайве сало пішло. Плюс-мінус 2-3 кг.

Ніяких проблем. Інша справа, коли знижуєш кількість жиру в тілі і потрібно чітко стежити за своєю калорійністю, а також, намагатися зберегти тренувальний обсяг, щоб організм не почав активно використовувати м'язові білки в якості енергії (м'язовий катаболізм – «руйнування»). Висококалорійний солодкий протеїновий коктейль легко підніме рівень інсуліну в організмі і зупинить жироспалювання. Без варіантів. Випили солодкий протеїновий коктейль при схудненні = перестали худнути (як мінімум, на 1-2 дні). Саме тому я вважаю, що протеїнові коктейлі, приготовані в домашніх умовах, в їх класичному розумінні, на сушінні не потрібні! Краще чітко дотримуватися свого плану харчування, грамотно тренуватися і якнайшвидшим чином ефективно отримувати результат.

У фазі набору м'язової маси, за вашим бажанням. Але для тих, хто худне або просто намагається тримати себе у своїй вазі я, природно, теж дам пару рецептів, які, на мій погляд, не повинні зашкодити жіроспалюванню або, принаймні, не сильно «відкотити» ваш прогрес. Як кажуть, будемо з двох зол вибирати менше. Люди, які хочуть скинути зайву вагу зрозумійте наступні прості моменти:


Є дієти, які дозволяють періодично вживати вуглеводні протеїнові коктейлі в раціоні (наприклад, БУЧ дієта).

Немає протеїнових коктейлів, випивши які ви, як за помахом чарівної палички, почнете худнути! Заповнити кількість білка та інших нутрієнтів, мікроелементів в організмі – так! Худнути без зусиль – ні!


Ця інформація дуже не вигідна виробникам спортивного харчування і фітнес-барам у фітнес-центрах, які продають свої даремні неймовірно робочі «кисневі коктейлі для схуднення, висококалорійні «легкі» молочні коктейлі з шоколадом та морозивом, зі зрозумілих причин, але я впевнений, що ви люди, які розуміють це, і не ведетесь на подібні маркетингові «фішки». Почнемо, мабуть, з того, як приготувати протеїновий коктейль дома для росту м'язів, тобто для набору маси, так як тут є величезне різноманіття різних варіантів, а потім вже поговоримо про протеїнові коктейлі для схуднення.


Домашні протеїнові коктейлі для набору м'язової маси


Для приготування домашніх протеїнових коктейлів для набору м'язової маси нам в першу чергу знадобляться наступні речі:


Блендер (альтернатива: шейкер). Тара (щоб розмішувати там всі продукти; у блендерів часто в комплекті йде спеціальний стакан). Це потрібно для приготування практично всіх протеїнових коктейлів (як для набору маси, так і для схуднення). Правда, все-таки краще брати блендер, тому що мені складно уявити, як ви будете розмішувати шейкером банан.
Домашні протеїнові коктейлі для набору м'язової маси можуть містити наступні продукти:


Молоко (будь-якої жирності);
Сир (будь-якої жирності); Яйця курячі або перепелині (цілі);
Будь-який протеїн (комплексний, казеїн (довгий) або сироватковий);
Варена гречка (повільно засвоюваний вуглевод з низьким глікемічним індексом; для коктейлів з меншою калорійністю);
Какао, Кави;
Варена вівсянка (глікемічний індекс вище, ніж у гречки, але в якості підвищення рівня калорійності за рахунок вуглеводів краще, ніж цукор або мед);
Банан;
Йогурт;
Шоколад;
Полуниця;
Ківі (правда, в поєднанні з молоком він може дати гіркоту);
Горіхи, в тому числі, кокосова стружка (кокос, до речі, — самий великий горіх у світі);
Мед (бажано, рідкий);
Цукор (додаємо в крайньому випадку, оскільки має високий глікемічний індекс і є велика ймовірність набрати зайвого сала);
Та інші.


Комбінувати їх можна практично в будь-якому вигляді, але є рекомендації, які, на мій погляд, варто враховувати: В одній порції коктейлю не повинно бути більше 20-30 грам білка (є досліди, які кажуть, що 20 грам білка працюють також, як 30 грам, хоча, якщо є потреба, то м'язи можуть засвоїти і 50 грам, але, я думаю, що це при тренінгу на стероїдах, а не при натуральному).

Дотримуйтеся помірної калорійності одного коктейлю: 200-500 ккал (більше не бачу сенсу, оскільки організм навряд чи засвоїть за раз таку кількість нутрієнтів, ви просто скинете все лишнє в унітаз; краще розділіть протеїновий коктейль на 2-3 частини і пийте потроху – краще менше, але частіше, ніж все одним махом). Менше швидких вуглеводів (якщо є можливість не використовувати цукор, мед, фрукти, то зробіть це; розумію, що це складно, але краще вживати менше продуктів з високим глікемічним індексом, оскільки, швидше за все, наберете зайвого жиру, а нам цього не треба).

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації