СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПроблема ожиріння


Якщо ожиріння викликане, яким-небудь захворюванням, схуднути проблематично, але зупинити процес ожиріння можна. Жирова тканина це тканина куди жир легко проникає, але вийти не може, такий ось ефект мишоловки. Ожиріння це хвороба, лікувати яку доведеться тривалий час.

Вчені вважають, що деякі люди вже народжуються з схильністю до ожиріння. Такі діти з дитинства відрізняються підвищеним апетитом, часто із задоволенням їдять. Подивіться на своїх родичів, які вони, чи є у них проблема ожиріння. Якщо в рідні більше огрядних людей, то спадкова схильність велика, якщо ще до того ж ваші родичі страждають цукровим діабетом, хворобами ендокринної системи, то у вас є присутньою проблема ожиріння. За статистикою, якщо один батько страждає ожирінням, то у 40% дітей є ризик розвитку ожиріння. Якщо ожиріння у обох подружжя, то ризик розвитку ожиріння виникає у 80% дітей.

степені ожиріння

Якщо ви з дитинства відрізнялися надмірною вагою, то ваша жирова тканина складається з великої кількості жирових клітин, збільшених в розмірі. А якщо ви набрали зайву вагу вже після 18 років, то ваші жирові клітини нормального розміру, але їх більше ніж слід було бути. Коли ви худнете, то ви зменшуєте розмір жирових клітин, кількість їх не зменшується. Прибрати їх неможливо, а зменшити в розмірі цілком реально.

Вирішити проблеми ожиріння допоможе дієта, заняття гімнастикою і терапія. Якщо ви страждаєте ожирінням, то перше, що треба зробити, просто прийняти себе таким, якими ви є, щоб не посилювати проблему депресією і стресом. Стрес поганий помічник, він провокує вас заїсти його, адже їжі універсальний антидепресант. Але це замкнутий круг, при якому проблема ожиріння не вирішується. Якщо не справляєтеся самі, зверніться по допомогу до психотерапевта.

Далі спробуйте розв'язати проблему ожиріння. Передусім, слід визначити ваш тип ожиріння. Ожиріння буває трьох типів (степеней). Підрахуйте індекс маси тіла. Для цього вага в кілограмах ділиться на ріст в квадраті (у метрах). Якщо ви отримали ІМТ (кг/м2) 25-30, то у вас ожиріння 1 степені, при ІМТ 30-40 ожиріння 2 степені, а якщо більше 40, то ожиріння 3 степені. Індекс маси тіла 25 -30 прийнято вважати пограничним. Зазвичай жир осідає у жінок на стегнах, сідницях і животі, за типом фігури "груші". У чоловіків жир відкладається на животі і грудях, за типом фігури "яблуко".

Якщо у вас ожиріння 1 степені, то дієта допоможе понизити вагу. Але, щоб проблема ожиріння зникла, треба буде дотримуватися принципів правильного харчування усе життя, інакше вага повернеться. При ожирінні 2 степені жир набирається повільно, але, якщо вдасться скинути вагу, то він не повернеться, якщо потім звичайно не переїдати. При ожирінні 2 степені вага знижується дуже повільно, насилу, але це можливо. При ожирінні 3 степені вага практично дуже стабільна, можливо, знадобиться тривале лікування, а в деяких випадках показана операція.

При ожирінні дуже важливо, де розподілений жир, особливо шкідливий надлишок жиру в ділянці живота і талії, це призводить до багатьох недуг, таких, як цукровий діабет, гіпертонія, захворювання дихальної системи. Лікування ожиріння процес складний, тривалий. Ожиріння обов'язково треба лікувати. Проблема ожиріння ще і в тому, що на тлі ожиріння розвиваються різні захворювання, такі, як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет другого типу, зайва вага призводить до порушення опорно-рухового апарату. Не варто виправдовувати свою повноту, тим що у вас порушений обмін речовин.

Так, при ожирінні в організмі зберігаються усі метаболічні процеси, які привели до надлишків ваги. Працюйте над тими чинниками, які можна змінити : правильне харчування, фізична активність, коригування харчування. Раціон харчування має бути збалансований по білках, жирах, вітамінах і мінералах, вживайте корисні продукти харчування. Дуже важливо стежити, щоб при втраті жиру, м'язова маса зберігалася. У цьому допоможуть фізичні вправи, починаючи від посильних, поступово підвищуючи навантаження. При ожирінні корисна аквааеробіка, плавання у воді, при цьому ви зовсім не відчуваєте вагу, але долаючи опір води, ви витрачаєте багато калорій. Ліпосакція ефективна тільки при ожирінні 1 степені, при 2 і 3 степенях ожиріння робити її не рекомендують. При лікуванні ожиріння потрібна консультація ендокринолога.

Ендокринне ожиріння може викликати захворювання ендокринної системи. Наприклад, гіпотиреоз - синдром нестачі в організмі гормонів щитовидної залози. Ця хвороба розвивається поступово, характеризується підвищеною вагою, блідою сухою шкірою, ламкістю нігтів, випаданням волосся, сонливістю, перепадами тиску. Хвороба протікає так, що багато хто не знає, що хворі, а симптоми списують на інші причини. При гіпотиреозі зайва вага виникає від того, що організм дуже повільно спалює калорії.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації