СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПро що необхідно пам'ятати, вибираючи курс


На нашому сайті ми привели лише найбільш поширені курси прийому фармакології. Безумовно вони не можуть бути універсальними і однаково підходити усім спортсменам. Це пов'язано і з тим, що різні препарати на усіх нас діють по-різному, і просто з різницею в стажі, досвіді, початковій масі у різних атлетів. Тому цілком можливо, що Вам доведеться трохи підкоригувати на самому курсі.


Препарати


Необхідно пам'ятати, що багато препаратів, маючи одну і ту ж діючу речовину, частенько мають різну якість і, як наслідок, ціну. Найбільш наочні приклади - це Дека-Дурабалін і Нандролон Деканоат. При тому, що діюча речовина в обох препаратах абсолютна одна і та ж якість Деки все ж трохи вище. Зате нандролон дешевший. Тому виходячи з власних можливостей Ви і вибираєте конкретний препарат.

До того ж буває, що одного з препаратів немає в наявності або не дістати. І якщо в курсі написано "дека-дураболін", то це не означає, що для курсу потрібний він і тільки він - цілком підійде і Нандролон Деканоат. А ось на Суперанаболон замінити Деку не вийде, в Суперанаболоні набагато інша діюча речовина - нандролон фенілпропінат, яка має коротший термін дії. Тому в курсах Суперанаболон грає небагато іншу роль.

Нерідко на вибір препарату грає і його упаковка. Приміром, в курсі у Вас вказаний Анабол (Аnabol). Анабол - препарат, безумовно, хороший. Але, що робити, якщо 1000 пігулок Вам не потрібно, а зайві гроші витрачати не хочеться? Вихід один - замінювати його на усьому відомий Метандростенолон (Methandrostenolon).

Аналогічно і з багатьма іншими препаратами. Одна і та ж діюча речовина в Анаварі і Оксандролоні, практично не відрізняються заявленим на етикетці російський пропіонат і румунський, дуже схожі і цілком взаємозамінні Сустанон (Sustanon 250)і Омнадрен (Omnadren 250). Відмінності у перерахованих препаратів лише в якості і упаковці (хіба що у Сустанона і Омнадрена склад трохи різниться), але принцип дії один і той же.

Тому, якщо виникає необхідність - пам'ятайте, що препарати в курсах можна замінити.


Тривалість


Дуже часто вподобаний курс може не влаштовувати Вас своєю тривалістю. Наприклад - занадто короткий, слабкий. Чи навпроти - занадто довгий, а Вам би хотілося за тією ж схемою, але раза в два менше. В цьому випадку Ви теж вільні міняти тривалість в обидві сторони. Але, якщо Ви скорочуєте курс, то не забудьте пропорційно понизити об'єм препаратів, що приймаються.

Якщо в оригінальному курсі деякий стероїд використовувався (грубо кажучи) в дозуванні 100 міліграм на протязі 10 тижнів (в сумі 1000 міліграм), то якщо Ви скорочуєте курс до 8 тижнів сумарне дозування повинне скласти вже 800 міліграм, не потрібно намагатися уколоти ті ж 1000 міліграм в коротші терміни. Толку буде мало. Проте, якщо Ви навпроти - подовжуєте курс, то це не означає що на "піку" треба пропорційно збільшити дозування. Якщо збільшувати, то зовсім небагато - на 10-20%.

Скорочення або збільшення курсів все ж має свої межі - на 20-25% не більше. 10-ти тижневий курс можна змінити до 8 або 12 тижнів, більше не варто. Інакше це вже вийде зовсім інший курс і зовсім не факт, що він буде оптимальний.

До того ж багато стероїдів мають свої особливості. Не має сенсу використовувати Метандростенолон довше 8 тижнів, організм звикає. А Сустанон (Омнадрен) навпроти - не має сенсу використовувати на коротких курсах. Це стероїди тривалої дії і їх застосовують при курсах від 7-8 тижнів.


Набір стероїдів


І знову до препаратів. Потрібно розуміти, що Ви не прив'язані до жорстко розробленої схеми. Приміром, якщо Ви вибрали один з найулюбленіших курсів новачків Метандростенолон + Дека-Дураболін то ніщо не заважає Вам пустити паралельно ще один препарат - Примоболан (Primobolan) або/і Вінстрол (Winstrol), який тільки посилить ефект і допоможе наростити якіснішу масу.

Інша справа, що потрібно акуратно підбирати дозування, щоб не переборщити. При введенні нових препаратів, краще скоротити дозування інших. В даному випадку - трохи понизити прийом деки.


Дозування


Одним з найголовніших моментів залишаються дозування препаратів. Природно, що вони не можуть бути єдиними - і для новачків вагою близько 80 кг і для атлетів 90-100 кг В принципі, дозування залежить передусім від досвіду спортсмена. Якщо атлет ще не приймав стероїдів, то різниця в масі в 10-15 кг не грає вирішальної ролі. М'язів не настільки більше, щоб варто було значно підвищувати дози. Врешті-решт, у масивнішої людини більше і м'язових рецепторів, а значить введений препарат "використовується" організмом ефективніше.

Тому не варто відразу збільшувати запропоновані дозування, якщо Ви вважаєте, що вони для Ваших розмірів занадто маленькі. Інша справа, якщо вже був досвід прийому хімії, в цьому випадку організм поступово звикає до хімії і дозування неминуче збільшуються. У будь-якому випадку вибір конкретних дозувань залишається за Вами - Ви можете, як її збільшувати так і знижувати, головне в схемі прийому і виборі препаратів.


Після курсу


У описі більшості курсів Ви побачите, що в таблиці частенько вказано на 2-3 тижні більше ніж було заявлено курсом. Пов'язано це з тим, що в опис деяких курсів ми включили і період відновлення. Включили дуже умовно і поверхнево, просто вказавши приблизну кількість гонадотропіну. У реаліях же Вам самостійно доведеться прикинути, як і що використовувати.

Комусь вистачить пару уколів гонадотропіну на протязі двох тижнів. Комусь доведеться використовувати ще і Провірон (Proviron). Головне питання, яке виникає, - коли і скільки колоти гонадотропіну і що ще пити? Ми рекомендуємо приблизно такий підхід: момент, коли їх прийматиме поновлюючі препарати Вам необхідно визначити самостійно. Як тільки відчуєте, що пішов спад (як правило - тижні через 2-4 після закінчення курсу), знижуються сили - починаєте колоти Гонадотропін по 1000 од через день. І одночасно приймати Провірон по "піраміді" від однієї пігулки в день до трьох і назад до 1.

Наприклад так: 1-1-1-2-2-2-3-2-2-2-1-1-1. Якраз усе займе два тижні. Скільки саме колоти, природно, залежить від сили курсу. Від 4000 одиниць для слабкого курсу з декою до 10,000-12,000 + Провірон для дуже серйозних курсів. Можна використовувати Клостилбегіт, який значно краще за Гонадотропін. Проте враховуючи його ціну (а пити його потрібно десь по дві пігулки в день на протязі двох тижнів), багатьом він виявиться не по кишені.


Антіестроген


У прищах, звичайно, немає нічого особливо страшного, але і приємного теж. До того ж використання серйозних андрогенів і пов'язана з ними можливість ароматизації може привести і до серйозніших ефектів типу гінекомастії (жировим відкладенням навколо сосків). Тому при серйозних курсах з використанням таких препаратів, як Сустанон, Омнадрен та ін., як правило починаючи з 5-6 тижня використовують антіестроген. Хтось використовує антіестроген у будь-якому випадку, інші тільки у разі появи ознак ароматизації. Як конкретно поступити - вирішувати Вам.

Один з найбільш популярних препаратів - Провірон. Дуже хороший і Клостилбегіт, який окрім антіестрогенного ефекту так само стимулює тестикули до вироблення власного тестостерона. Деякі західні атлети приймають по пігулці клостилбегіта увесь курс, як профілактика проти ароматизації і для підтримки роботи тестикул. Але знову ж таки - Клостилбегіт не дешевий препарат.

Дуже потужна зброя у боротьбі з ароматизацією - Тамоксифен (Нольвадекс). Проте цей препарат, блокуючи рецептори, так само знижує ефект стероїдів, тому використовувати його потрібно акуратно. Дозування препаратів теж залежать і від курсу і від особливостей конкретної людини. Як правило, приймають по 1-2 пігулки Провірона або Тамоксифену.

Як бачите, курси залишають досить багато можливостей для "творчості", для коригування курсу залежно від Ваших цілей і бажань.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації