СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГінкго білоба


Гінкго білоба — популярна добавка для головного мозку. Кажуть, вона поліпшує мислення та пам'ять, але згодна з цим наука? Дізнайтеся справжню правду про найдавнішу китайську рослину.


Що таке гінкго білоба?


препарат гінкго білоба

Дерева гінкго білоба добре відомі своєю здатністю протистояти суворим погодним умовам, а також забруднення навколишнього середовища і пестицидів. Найдавніші з існуючих видів дерева часто називають живими копалинами. Не дивно, що це майже вічна рослина має чимало цікавих варіантів застосування.

Гінкго білоба містить більше 40 активних компонентів. Найсильніші інгредієнти знаходяться в листках, які можна використовувати цілком або у вигляді екстрактів. Флавоноїди і терпеноїди — це антиоксиданти, які відповідають за омолоджуючі властивості рослини.

Завдяки цим антиоксидантам гінкго білоба може покращувати циркуляцію крові в організмі, що призводить до каскаду позитивних змін, що включають поліпшення когнітивних функцій і настрою.


Чи може гінкго білоба покращувати мислення, настрій і пам'ять?


Гінкго білоба дуже популярна, як засіб для поліпшення розумових процесів і пам'яті, але ефективність рослини залишається під питанням. Експерименти, в яких вивчався вплив 120 мг екстракту гінкго білоба на пам'ять, привели до суперечливих результатів.

гінкго білоба рослина

Позитивні результати показують, що гінкго білоба найкраще використовувати для прискорення виклику з пам'яті і короткочасного поліпшення запам'ятовування інформації. Ці дані були підтверджені науковою роботою 2001 року, опублікованій в «Журналі фізіології і поведінки». Виявилося, що гінкго білоба не лише покращує пам'ять після прийому однієї дози, але водночас підвищує самооцінку і настрій. З цього випливає, що гінкго білоба можна використовувати у боротьбі з нудьгою ранку понеділка і, в той же час, для поліпшення концентрації на роботі, причому вистачить навіть однієї дози. На поточний момент найбільш перспективною видається рекомендація використовувати гінкго білоба для короткострокового поліпшення пам'яті.

Чи зменшує гінкго білоба симптоми передменструального синдрому?
Приблизно 70-90% жінок репродуктивного віку раз на місяць страждають від фізичних, поведінкових і фізіологічних симптомів ПМС, і приблизно в 10% випадків ці симптоми можна охарактеризувати як важкі.

Гінкго білоба може пом'якшити симптоми щомісячної боротьби з Матір'ю Природою за рахунок поліпшення настрою і підтримки фізіологічних процесів. Два незалежних дослідження підтвердили зменшення симптомів ПМС, у тому числі емоційних поведінкових реакцій, в результаті прийому добавок з гінкго білоба.


В яких формах випуску представлена гінкго білоба?


Гінкго білоба можна отримувати різними способами. Найпопулярніший варіант — екстракт у формі капсул або розчину, хоча чай та інші напої теж широко представлені в магазинах.

Шукайте екстракт, на етикетці якого зазначено, що він містить флавоноїди і терпеноїди, або стандартизований екстракт листя, іноді позначається абревіатурою GBE (екстракт гінкго білоба).


Яка оптимальна доза гінкго білоба?

Ефективність гінкго білоба залежить від дози, тобто її збільшення може привести до більш сильної реакції.

Тільки не використовуйте в якості ліцензії на спустошення всієї банки за один прийом. Гінкго краще приймати у вигляді екстракту в добовій дозі 120-240 міліграм. Цю кількість можна прийняти за один раз або розділити на три денних порції.


Чи є побічні ефекти, чи взаємодіє гінкго білоба з іншими речовинами?

В цілому гінкго білоба вважається безпечною добавкою з мінімумом побічних ефектів, але вона може взаємодіяти з лікарськими препаратами з групи антикоагулянтів і антиагрегантів. Якщо ви приймаєте які-небудь ліки, проконсультуйтеся з лікарем перед початком курсу прийому нової рослинної добавки.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації