СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПомічники у боротьбі із зайвим жиром


Досі тема, пов'язана з обговоренням помічників жиро спалювачів, залишається, мабуть, самою спірною і дуже неоднозначною. З блискавичною швидкістю одні препарати змінюють інші, викриваючи один одного в малій ефективності і згубній дії... Незважаючи на це, більшість відвідувачів фітнес-клубів вже просто не можуть собі уявити тренувальний процес без подібного допінга. Фізичні вправи йдуть на другий план, а на перший виходять каталоги спортивного харчування, в кожному номері яких обов'язково можна зустріти рекламу яких-небудь нових "чудодійних пігулок", які, завдяки своїй черговій "унікальній супер-формулі", обіцяють вмить позбавити від зайвих кілограмів. Давайте спробуємо у рамках цієї статті розставити деякі акценти в темі жиро спалювачів.


Головний жироспалювач - робота м'язів


Почнемо з найголовнішого, більшість з нас і так прекрасно знає, але через нездорову тенденцію, що намітилася, перегортати каталоги спортивного харчування, вже, ймовірно, забули! Найефективніший жироспалювач- це інтенсивне м'язове навантаження. При її відсутності ніякі пігулки і капсули не допоможуть у боротьбі із зайвими кілограмами. Принцип дії такого жиро спалювача пояснюється досить просто. М'язи роблять скорочення, внаслідок чого виділяється енергія. Чим інтенсивніші і довші ці скорочення, тим більше вимагається на здійснювану роботу енергії.

Добре відомо, що основні джерела енергії в організмі - це глікоген, жирові кислоти і амінокислоти. Глікоген, а саме він в першу чергу є основним паливом при фізичній роботі, резервується головним чином в м'язах і печінці з вуглеводів, що потрапляють в організм у складі їжі. Науково доведено, що запасів глікогену вистачає на 15-20 хвилин інтенсивного тренування при пульсі 130-150 ударів в хвилину. У міру виснаження запасів глікогену, організм включає інше джерело енергії - жирні кислоти, очевидна перевага яких висока енерго віддача (на 1 грам жиру припадає близько 9 ккал). Якраз з цієї миті і починається процес спалювання жирових відкладень (ліполіз).

Скільки грам жиру ви зумієте спалити за тренування, залежатиме виключно від вас, а також від часу (відпочинку) до наступного тренування.
Одним з основних чинників його являтиметься харчування: організм відразу ж візьметься за відновлення виснажених резервів енергії, в першу чергу це торкнеться глікогену. Як тільки його запаси будуть досить поповнені, надмірні вуглеводи, що поступають з їжі, почнуть утилізуватися в жир. Очевидно, що подібну надкомпенсацію глікогену допускати ні в якому разі не можна. Інакше, за пару днів можна з легкістю повернути і навіть примножити "своє багатство" (жир котрий спалили).

Інше питання - як визначити ту межу, за якою глюкоза починає перетворюватися на жир? Це тема окремої статті. Проте, правильно збудувавши свою тренувальну програму і режим харчування, ви гарантовано скинете зайві кілограми.


Біодобавки приходять на допомогу


Тепер перейдемо до того, з чого починалася ця стаття - жироспалювачі БАД (біологічно активні добавки). Як випливає з назви, ці препарати покликані прискорити процес спалювання жиру. Яким чином? Річ у тому, що жири, як ми вже розглянули вище, стають основним паливом тільки у міру виснаження запасів глікогену. Більше того, через свій хімічно незручний склад, жирні кислоти слабо мобілізуються з підшкірно-жирової клітковини і достатньо довго доставляються до клітин працюючих м'язів. У разі нехватки глікогену організму простіше черпати енергію з самих м'язів, ніж чекати допомоги від жирових депо. Звести до мінімуму ці негативні властивості жирів якраз і покликані всілякого роду жироспалювальні БАД. Як правило, більшість жироспалювальних препаратів містять в собі комбінацію 2-3 жироспалювальних агента. Давайте детальніше зупинимося на розгляді де яких з них.


Кофеїн


Мабуть, найпопулярніший і найбільш вживаний жироспалювач у світі. Експериментально доведено, що вживання кофеїну сприяє підвищеному використанню підшкірного жиру під час занять спортом. Тому свідоцтвом може виступити наступний приклад: пробіжка в середньому темпі впродовж години спалить близько 800 ккал, близько половини з яких буде отримана в результаті оксидування жирів, інша ж половина буде отримана внаслідок розпаду глікогену. У разі прийому кофеїну перед тренуванням, рівень оксидування жирів збільшиться в два рази, внаслідок чого на спалені жири доводитиметься вже 600 ккал з 800.

Кращий час прийому кофеїну - за годину до початку тренування. Разова доза не повинна перевищувати 200-300мг (2,5 чашки кави або 2-3 пігулки кофеїну). Не слід упускати з виду і той факт, що кофеїн є стимулятором нервової системи і тим самим маскує загальне почуття втоми. У разі недостатнього відновлення після тренувань це може привести до передчасного зносу і старіння внутрішніх органів.

Протипоказання: підвищений артеріальний тиск, хвороби серця, атеросклероз, підвищена збудливість, безсоння.


Гуарана


Насіння цих повзучих кущів родом з Південної Америки містять в 3 рази більше кофеїну, ніж кава. Взагалі, це найбагатше рослинне джерело кофеїну у світі! Зерна збирають, підсмажують, змізерніють в порошок і потім розводять з водою. Кофеїн з гуарани засвоюється організмом поступово, діючи м'яко і не призводячи до перезбудження. Подібний ефект спостерігається завдяки присутності в гуарані дубильної речовини - таніну. Крім того, екстракт гуарани багатий мінералами (натрій, магній, калій, кальцій) і вітаміном В1. Усе це допомагає ще більшою мірою стимулювати обмінні процеси усередині організму впродовж досить довгого часу. Приймати гуарану рекомендують відразу після їжі, двічі в день. Добова доза гуарани 1,5-3 грам, в цьому випадку із загального кількість на кофеїн (гуаранин) доводиться 65-130мг. Проте, протипоказання до прийому гуарани ті ж, що і у кофеїну.


Йохімбін


Це трав'яний екстракт, що отримується з кори африканського дерева Yohimbe. Йохімбін блокує активність альфа-адренорецепторів, які у свою чергу заважають вивільнятися жировим кислотам з жирових клітин. До речі, більшість вчених пояснюють наявність проблемних зон у жінок в області стегон і сідниць якраз великою присутністю в цих областях великого числа тих самих альфа-адрено рецепторів. Крім того, йохімбін посилює приплив крові до органів малого тазу, у тому числі до статевих органів, розгальмовує спинномозкові центри ерекції і еякуляції, підвищуючи тим самим потенцію і лібідо. Прийом препарату стимулює також викид норадреналіну, що відбивається на почастішанні сердечних скорочень, звуженні судин і внаслідок чого підвищенні артеріального тиску. Із зрозумілих причин він протипоказаний людям із слабким серцем і гіпертонією. Приймати йохімбін краще всього натше, двічі: в ранці і перед тренуванням, такий час прийому дозволить забезпечити препарату максимальний жиро мобілізуючий ефект. Звичайна рекомендована добова доза - 0,2 міліграм на кілограм ваги тіла.


L -карнітин


Це амінокислота, яка в основному синтезується печінкою людини, а також поступає з їжі (молоко, сир, м'ясо, яйця). Якщо розглядати L -карнітин крізь призму жироспалювача, то його основне завдання - це транспортування з печінки вже частково окислених жирних кислот в м'язи, а також допомогу в проникненні цих найжирніших кислот всередину м'язової клітини. На ці обмінні процеси печінка витрачає середньо добовий об'єм біля 16мг L -карнітина, притому, що запаси цієї речовини в організмі в середньому складають біля 20-25грам - це в основному скелетні м'язи, серце, головний мозок і нирки. Збільшити кількість L -карнітина, що витрачається на обмінні процеси, можна, по-перше, за рахунок прийому спеціальних добавок, по-друге, правильно визначивши час прийому цих добавок. Оптимальний прийом L -карнітина за 20-30 хвилин до тренування або їди. Безперечною перевагою L -карнітина перед приведеними вище жироспалювальними агентами являється повна відсутність яких-небудь протипоказань. Проте, тривалий прийом L -карнітина пригноблює власний синтез цієї амінокислоти в організмі. Тому, незважаючи навіть на те що після відмови від прийому добавок синтез карнітина в організмі знову відновлюється, не слід приймати БАД з цією добавкою довше 3-х місяців під ряд.

Сказане відноситься і до усіх приведених вище жироспалювальних агентів. Щоб виключити звикання до препаратів, кожні два тижні прийому слід чергувати з тижнем відпочинком, при цьому режим тренувань не повинен мінятися. Ще одним важливим доповненням до усього вище сказаного можна віднести рекомендацію не приймати жироспалювачі на ніч, за винятком тих випадків, коли ви навмисно вирішите попрацювати по довше або йдете на нічну дискотеку.


Висновок.


Підводячи підсумки усього вище сказаного, слід зазначити наступне: основними жиро спалювальними компонентами було і залишається фізичне навантаження і дієта. На цьому фоні БАД що мають жироспалювальний ефект, безумовно, можуть прискорити процеси окислення жиру в організмі. У цій статті були приведені, мабуть, самі нешкідливі з усієї існуючої безлічі жироспалювачів. Проте, навіть вони мають істотний ряд протипоказань. Чи варто зайвий раз ставити під загрозу власне здоров'я заради миттєвого успіху, який цілком досяжний і без подібного "допінга"? Справа, звичайно, суто індивідуальна. Але пам'ятайте одно: ліки створені лікувати хворобу, а не підтримувати здоров'я!Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації