СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПоліфеноли


Поліфеноли впливають на спалювання жиру, здоров'я серця, фізичну працездатність і швидкість відновлення — але як отримати від добавок максимальний ефект?

В останні роки поліфеноли викликають підвищений інтерес, але що вони собою представляють і як їх можна використовувати для прискорення досягнення ваших цілей?

Поліфеноли містяться в каві, зеленому чаї, темних ягодах, порошку какао, листових овочах і навіть в деяких приправах. Вважається, що вони володіють протизапальною та антиоксидантною активністю.

Це пояснює, чому сьогодні поліфеноли присутні в складі багатьох добавок для спалювання жиру і прискорення відновлення після тренувань.


Що таке поліфеноли?


Поліфеноли — клас хімічних сполук, які є природними компонентами багатьох натуральних продуктів. Різні поліфеноли групуються в підкласи на підставі їх молекулярної структури.

Про деяких підкласах поліфенолів ви напевно чули раніше. Наприклад, кверцетин відноситься до сімейства флавоноїдів, в той час як ресвератрол, корисний для серцево-судинної системи, компонент червоних вин, належить до підкласу стильбенів.

Коли мова йде про спортивні показники, на перший план виходять антиоксидантні властивості поліфенолів. Фізичні навантаження провокують пошкодження м'язових клітин, що призводить до виходу небезпечних вільних радикалів в кровоносну систему. Якщо не взяти ситуацію під контроль, ці нестабільні високоактивні молекули можуть завдати серйозної шкоди клітинам і різним фізіологічним процесам.

Будучи антиоксидантами, поліфеноли нейтралізують вільні радикали, перетворюючи їх у більш стабільні молекули. Отже, приймаючи добавки з цими могутніми компонентами, ви можете зменшити оксидативне пошкодження, викликане вільними радикалами, мінімізувати загальний збиток і створити оптимальні умови для прискореного відновлення.


Баланс між ушкодженням і відновленням


Тренуючі м'язи стикаються з двома різними, але взаємопов'язаними типами пошкодження. Первинне пошкодження є прямим наслідком того стресу, якому м'язові волокна піддаються під час руху з опором, відомого також як силова вправа.

Після цього пошкодженні м'язові волокна вивільняють хімічні сполуки, звані вільними радикалами. Вони можуть провокувати подальше пошкодження сусідніх клітин, навіть якщо ті не піддалися первинному пошкодженні. Цей процес назвали вторинним пошкодженням. На перший погляд, у вторинному пошкодженні немає нічого хорошого. І все ж, без дії стресового фактора немає адаптації. Отже, під час розвитку сили, обсягу і витривалості м'язів потрібно прагнути не до мінімізації втрат, а до оптимізації балансу між ушкодженням і відновленням.

Попередні дослідження показують, що прийом певних типів поліфенолів може збільшувати антиоксидантну ємність тканин, підвищуючи тим самим можливості організму протистояти окислювальному стресу. Це не обов'язково призведе до росту спортивних результатів, але точно вплине на швидкість і якість відновлення.

Якщо ви перебуваєте в дуже інтенсивному режимі змагання, яке не дозволяє повноцінно відпочивати і відновлюватися, прийом добавок з поліфенолами може мінімізувати запалення. Це дозволить вашому організму краще підготуватися до наступного змагання або інтенсивному мікроциклу тренувань.

Уявіть, що прийом поліфенолів подібний до прийняття крижаних ванн — при правильному і короткочасному використанні крижані ванни допомагають вам почувати себе не розбитим, так що ви завжди готові вийти на ринг.


Поліфеноли і композиція тіла


Один з найбільш багатообіцяючих аспектів застосування поліфенолів — поліпшення композиції тіла, що доводять дані експериментів. Більшість наукових робіт з вивчення ефективності поліфенолів присвячені використанню специфічного підтипу флавіноїдів, які називають катехінами.

Катехіни містяться, головним чином, в чаї, какао і пофарбованих у темний колір ягодах, таких як чорниця, вишня або малина. Певні типи катехінів, зокрема, епігаллокатехін-3-галлат (EGCG), що є активними компонентами екстракту зеленого чаю — вельми популярної добавки. Головна функція катехінів в організмі полягає у блокуванні ферменту катехол-О-метилтрансфераза, який грає не останню роль у розпаді норадреналіну. Норадреналін приймає активну участь у мобілізації жирових запасів. Отже, якщо норадреналін захищений від руйнування, ви можете отримати більше енергії з жирових депо і направити її на виконання фізичних вправ.

Щоб отримати максимальний ефект, приймайте EGCG перед тренувальною сесією. Спричинений фізичною активністю викид норадреналіну підсилить ефект від епігаллокатехін галлата і підвищить не тільки розщеплення жиру, але і його утилізацію в м'язах.

Простіше кажучи, після прийому EGCG вивільнений з сховищ жир вже готовий до вживання, але вам потрібно витратити, інакше він поїде назад в жирову тканину. Це пояснює важливість фізичних вправ.


Скільки потрібно приймати?

Навіть 90 міліграм епігаллокатехін галлата, прийняті одночасно з невеликою кількістю кофеїну (50 міліграм), значно збільшують витрату енергії в порівнянні з напоями без катехінів. Більш того, EGCG підвищує темпи окислення жирів незалежно від прийому кофеїну.

Отже, якщо ви хочете прискорити відновлення без болісної заморозки в крижаній воді, і прискорити спалювання жиру для поліпшення композиції тіла, спробуйте включити добавки з поліфенолами в свій арсенал спортивного харчування!
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації