СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПокинувши спорт, чи стану я товстим?


Деякі початкові атлети чогось украй заклопотані питанням можливого (після припинення тренувань) набору ваги.

Що буде, якщо кинути качатися ? Я потовщаю ? Чи перетворяться усі мої м'язи в жир без постійних силових навантажень? Такі питання можна досить часто почути від новачків в тренажерному залі або на спортивному інтернет-форумі.

Номер раз. Відповідь однозначна: якщо займатись "чистим спортом" (без використання фармакологічних препаратів) абсолютно точно жодним способом не сприятиме утворенню надлишків жирової тканини. Ні під час активних занять спортом, ні потім.

Номер два. Відповідь однозначна: м'язи не можуть перетворитися на жир, а жир - в м'язи. Це різні тканини, вони мають різні функції і різну структуру.

Але диму без вогню не буває. Звідки ж беруться тоді ці чутки і плітки? Давайте розберемося.

Почнемо з того, що, якщо атлет зловживав гормональними препаратами під час занять, а потім кинув спорт (та навіть якщо і не кинув), то, і так - високий ризик порушення обміну речовин з усіма супутніми проблемами (у тому числі і набиранням ваги, само собою). Пов'язане це порушення зі збоєм в роботі внутрішніх органів. Причина - хімія. Спорт тут ні при чому.

Йдемо далі. Коли ви займаєтеся спортом (зокрема силовим), то, по-перше, деяка кількість кілокалорій йде на тренування. По-друге, м'язи постійно ростуть, отже, з кожним новим тижнем на кожну дію витрачається більша кількість енергії. Це дозволяє їсти відносно багато, постійно при цьому збільшуючи кількість споживаного, і при цьому помітно не видужувати. Найчастіше звичка багато їсти залишається і після того, як атлет припиняє свої тренування або зовсім кидає спорт. Тільки тепер кілокалорії не витрачаються в процесі вправ, а осідають у вигляді сантиметрів на талії і на інших, придатних для відкладень місцях.

Окрім вище переліченого, не можна унеможливлювати і банального збігу. Приміром, людина займалася спортом в молодості, але потім кинула - сім'я, діти, онуки, багато роботи. Буває. Колишній атлет почав видужувати. Але не із-за спорту. З віком обмін речовин може сповільнюватися, що і призводить до набирання ваги. Спорт, знову ж таки, до цього непричетний. Більше того, заняття спортом, швидше за все, дуже довго допомагали відстрочити моменти різноманітних "поломок" в організмі.

Ви коли-небудь чули про людей, що "згорають" на пенсії? Людина працювала усе життя, вкалував, як віл, ростив дітей; онуків, можливо. І ось прийшла пора виходити на пенсію. Новоявлений пенсіонер сідає на диван і впродовж лічених місяців "згорає" - спливають усі недоліковані і не заліковані болячки. Організм дає збій. Адже там де закінчується рух - по суті, закінчується і життя.

Так от, як не крути, головна причина пліток про можливі негативні впливи спорту криється не у фізіології. Просто до дозвільного способу життя звикнути набагато легше (і приємніше, слід сказати), ніж до активного і спортивного. Тому більшість людей схильна тими або іншими байками і вигадками виправдовувати свої лінощі. Мовляв, я не качатимуся або не бігатиму вранці: все одно рано чи пізно кину і стану як усі - товстим і безформним. Погана логіка. Будь-яка спортивна діяльність (качатися у тому числі) корисна в найближчій і найдальшій перспективі.

І взагалі, раз вже ми говоримо відверто, навіщо думати про те, що станеться, якщо (чи коли) кинути качатися? Ми ж починаємо що-небудь робити зовсім не для того, щоб відступити на півдорозі до мети? Ми хочемо бути сильними і здоровими не лише сьогодні, але і завтра, і через десять років. Та і в глибокій старості, наскільки це можливо. Отже давайте не витрачатимемо свій час на всяку нісенітницю, а зосередимося вже на тренуваннях.

Адже наша мета - зберегти здоров'я. Для своїх нащадків і для себе самих.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації