СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПлюси і мінуси соєвого протеїну


Як відомо, соєвий протеїн має неоднозначну репутацію в середовищі бодібілдерів. І тому є ряд об'єктивних причин. Має сенс докладніше зупинитися на них.

В спортивному харчуванні протеїнами називають концентрат, що містить у великій кількості високоякісний білок. У продажу він пропонується найчастіше у вигляді порошку. Для сучасної людини подібне спортивне харчування може виявитися вкрай корисним, так як воно прискорює зростання м'язової маси і робить тренування більш ефективними. Всередині клітин м'язової тканини нові сполуки білка синтезуються швидше, якщо вміст протеїну в організмі є достатнім для цього.

Плюси і мінуси соєвого протеїну

М'язові клітини стають більш щільними і товстими, поліпшується структура білків. З протеїнів організм отримує потрібні йому амінокислоти, які допомагають синтезувати білки і виконують для м'язової тканини роль будівельного матеріалу. Внутрішньоклітинний синтез буде тим активніше, чим більше протеїну буде в організмі.

Від інтенсивності тренувань залежить потреба організму в протеїні. Білки тим потрібніші, чим серйозніші фізичні навантаження лягають на організм. Не менше двох трьох грам білка в день на кілограм ваги повинно щодня надходити в організм спортсмена. Вуглеводи впливають на засвоєння протеїну, тому за їх кількістю в раціоні також потрібно стежити.


Що являє собою соєвий протеїн


Соєвий протеїн, як можна зрозуміти з самої назви препарату, заснований на виділенні білка з рослинної сої. Незважаючи на те, що загальновизнаним є той факт, що для бодібілдингу цінність мають білки тваринного походження, в Україні так і в інших країнах він, як і раніше широко поширений.

Найчастіше його використовують для схуднення і ті спортсмени, хто відносить себе до вегетаріанців. Але в цілому, це білок, який надає сприятливу дію на ріст м'язової маси.


Плюси добавки


У порівнянні з сироватковим, індекс харчової цінності протеїну соєвого нижче приблизно на третину. Але це аж ніяк не говорить про те, що він не володіє своїми позитивними якостями. Отже, серед них можна відзначити:


 • відсутність тваринних білків, що важливо для спортсмена-вегетаріанця;
 • соєвий ізолят меншою мірою призводить до набору зайвої маси при перевищенні рекомендованої дози;
 • крім того, при регулярному прийомі спостерігається зниження «поганого» холестерину в крові людини і тварин. І це – цілком науково доведений факт;
 • ізолят соєвого протеїну можна приймати і жінкам без побоювання впливу на гормональний фон.
 • Адже тривалий прийом ізоляту сироваткового білка або, наприклад, яловичого протеїну може підвищити рівень тестостерону в жіночому організмі;
 • нарешті, не можна не відзначити і низьку вартість добавки.

Потрібно мати на увазі, що всі ці позитивні якості можуть забезпечити лише соєві ізоляти високої міри очищення з мінімальним вмістом другорядних домішок. Якщо ж виробник пропонує який-небудь інший протеїн на основі соєвого білка, від придбання такого продукту варто відмовитися.


Мінуси добавки


Є, однак у неї і свої недоліки:


 • як вже говорилося, харчова цінність приблизно на третину нижче, ніж у засобів на основі тваринних білків;
 • соєвий білок перешкоджає засвоєнню багатьох корисних поживних речовин;
  варто також відзначити низький вміст сірковмісної кислоти метіоніну. А це може негативно позначитися на синтезі білка організмом;
 • спортивне харчування на основі такого засобу має менш ефективні показники по підвищенню імунітету спортсмена. Тому рекомендується поряд з такими білками додатково приймати всілякі вітамінні комплекси.

Як приймати соєвий протеїн


Що ж стосується того, як приймати соєві протеїни, то тут будь-яких відмінностей від схеми прийому всіх інших видів білка не спостерігається. Спортсмен може сам прийняти рішення використовувати ту чи іншу добавку, консультації з лікарем, як правило, не потрібно. Якщо спостерігається індивідуальна непереносимість добавки, її прийом слід припинити.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації