СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПереваги та недоліки вегетеріанства


В наші дні вегетаріанська дієта дуже популярна у всьому світі, їй віддають перевагу люди з різних країн. Багато прихильників вегетаріанства стверджують, що дана система харчування є джерелом здоров'я і молодості, за допомогою неї можна позбутися багатьох хворіб.

Деякі організації, які борються за права тварин, пропагують відмову від вживання в їжу м'яса, риби та птиці.

переваги та недоліки вегетеріанства

Зазвичай вегетаріанська дієта складається із зернових, овочів і фруктів. Вони дуже корисні для нашого здоров'я. Але, вегетаріанська їжа може наситити і забезпечити людський організм необхідними йому поживними речовинами, вітамінами, мінералами і іншими елементами для повноцінного життя та діяльності.

Вегетаріанство як система харчування має переваги і недоліки, про які зараз ми вам розповімо.


Переваги вегетаріанства


Вегетаріанська дієта включає в себе головним чином злаки, горіхи, насіння, бобові, овочі і фрукти, багаті клітковиною, фолієвою кислотою і вітаміном С. Овочі і фрукти насичують організм вітамінами, які життєво важливі для здорового тіла. Бобові, тофу і насіння є хорошим джерелом білка. Овочі містять фітохімічні елементи, які захищають від виникнення деяких хронічних захворювань. Зелені овочі також багаті антиоксидантами, вітамінами та іншими важливими ферментами.

Вегетаріанська дієта з низьким вмістом жирів, холестерину і насиченого жиру. В результаті, вона зводить до мінімуму ризик збільшення ваги, що, в свою чергу, знижує можливість виникнення таких захворювань, як ожиріння. Вегетаріанська дієта — це відмінний спосіб для схуднення, тому що дана система харчування знижує рівень холестерину в крові і зменшує ймовірність виникнення таких захворювань як високий кров'яний тиск, хвороби серця, ревматоїдний артрит, остеопороз, захворювання нирок, камені в нирках і рак.

Завдяки багатому вмісту волокна у вживаних продуктах поліпшуються травні функції. Вегетаріанство також захищає вас від деяких захворювань, пов'язаних зі споживанням м'яса, такі як пташиний грип, коров'ячий сказ, кишкових паразитів.


Недоліки вегетаріанства


Вегетаріанська дієта забезпечує життєво важливими поживними речовинами і вітамінами, але ця система харчування має на увазі відмову від риби і м'яса, які є джерелами амінокислот, білка, кальцію, вітаміну В12, заліза, цинку, фосфору. У вегетаріанській дієті даних поживних речовин в необхідній кількості організм не отримує. Деякі важливі елементи містяться в соєвих, бобових і зернових продуктах, але амінокислоти, фосфор, білок знаходиться в рибі і м'ясних продуктах легше засвоюється.

Вегетаріанська дієта не рекомендується для людей, що займаються таким видом спорту, як бодібілдинг, тому що їм необхідний раціон харчування насичений білком. Людина котра не отримує з їжі достатню кількість вуглеводів і білка може захворіти анемією, серед вегетаріанців часто зустрічаються такі захворювання.

Якщо ви є вегетаріанцем харчуєтеся знежиреною їжею, вашому здоров'ю може бути нанесена шкода. Для нормального функціонування організму і нервової системи ваш раціон повинен бути різноманітним і іноді можна собі дозволити улюблене м'ясне або рибне блюдо.Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації