СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕОснови правильного харчування у бодібілдінгу


Правильна організація харчування у бодібілдингу має на увазі якісне співвідношення білків, мінеральних речовин, вуглеводів і комплексу вітамінів в певному співвідношенні. Найбільш оптимальним варіантом вважається кількісне співвідношення білків-вуглеводів-жирів : 25-60-15. Ця проста формула показує, що білків в їжі повинно міститися не менше 20-25%, вуглеводів повинно бути більше на 25-35%, а жири - в межах менше 15%.

Для того, щоб зрозуміти суть правильного харчування виділимо декілька основних принципів.

Правильне бодібілдинг харчування обов'язково має бути збалансованим. Окрім клітковини, мають бути присутніми продукти і тваринного походження, а також і рослинного. У оптимальних пропорціях повинні поступати продукти усіх видів, а також овочі і фрукти, в яких міститься основне джерело вітамінів і мінералів. К.С. Петрівський пропонує ідеальну формулу 1:2:3, тобто на одну білкову частку по калорійності, повинні поступити дві долі жиру і три долі вуглеводів.

Ще з давніх часів нам відомо, що надмірне споживання їжі в "сухому" вигляді призводить до псування кольору обличчя, до висушення природних процесів організму. Надмірне вживання жирної їжі призводить до того, що пропадає апетит і з'являється млявість. Надмірне споживання кислої їжі призводить до дряхлості, а пересолена і гостра їжа (мається на увазі зловживання) - шкодить шлунково-кишковому тракту і погіршує зір. У бодібілдингу правильне харчування має на увазі дотримання усіх вказаних принципів.

У бодібілдінгу правильне харчування включає максимальне комплексне споживання вітамінів. У раціон включаються ягоди, фрукти і овочі. Їх не варто поєднувати із вживанням тваринних жирів, навпаки, на столі мають бути присутніми тільки рослинні олії. Виключити із вживання чистого цукру і інших кондитерських виробів призводить до поліпшення стану внутрішніх органів і м'язової системи. Замініть це на мед. Буде краще, якщо перевага віддаватиметься тільки свіжоприготованій їжі, вчорашня їжа втрачає свою біологічну цінність.

Свіжоприготована їжа повинна комбінуватися з прийомом свіжої зелені : петрушка, кріп, селера, зелена цибуля - підійде будь-яка зелень. Вживана зелень допомагає переварювати м'ясні продукти і знижує холестерин в крові, що важливо при заняттях бодібілдінгом. Правильне бодібілдинг харчування має на увазі тільки обмежений прийом м'ясних бульйонів. Користі від них не так багато, а ось потрапляючі радіонукліди - принесуть шкоду, особливо при вживанні яловичини. М'ясна їжа дає утворення шлаків в організмі, тому для тіла це згубно.
Візьміть за правило, що сім раз на тиждень повинні вживатися салати, овочі і фрукти. Жири потрібні тільки в якості добавок. Харчування обов'язково має бути дробовим, чотири-п'ять раз на день - це максимально сприяє нормалізації маси тіла. Дробове Харчування в цілому благотворно впливає на м'язовий ріст.


Таким чином, для бодібілдінгу правильне харчування має на увазі сім правил:


1) Зменшення споживання жирів;

2) Скорочення жирних кислот (масло, сири, вершки і інші);

3) Збільшення споживання продуктів з максимальним вмістом пполіненасичених кислот (риба, птиця, морські продукти, рослинні олії);

4) Збільшити споживання клітковини;

5) Вживання тільки рослинних олій, при цьому з раціону виключаються маргарини і вершкові масла;

6) Мінімальне споживання кухонної солі;

7) Мінімальне споживання продуктів, збагачених холестерином.


Дотримуючи ці прості правила при заняттях бодібілдінгом, можна добитися значних результатів. Тільки правильний бодібілдинг допоможе вам набрати м'язову масу в коротші терміни.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації