СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕОптимальний час прийому протеїну


Протеїн (поліпептиди, білок) - комплекс корисних речовин, що складаються з амінокислот, сполучених в міцний ланцюг, м'язових тканин, що є основою. Для росту м'язів потрібний позитивний азотистий баланс.

Під протеїном також розуміється вид спортивного харчування, головним компонентом якого є концентрований білок. Функції білків в організмі людини різноманітні. Деякі види білків виконують механічну (структурну) функцію, утворюючи цитоскелет, який покликаний підтримувати форму клітини.

Білки-ферменти потрібні для забезпечення правильного протікання біохімічної реакції, а також відіграють важливу роль для хорошого обміну речовин. Треті види білків важливі в сигнальних системах клітини, в клітинному циклі і для імунної системи. Основне значення у бодібілдінгу надається скорочувальній функції білку : усі рухи, як довільні, так і мимовільні, робляться в організмі завдяки взаємодії білкових молекул.


Протеїн у бодібілдінгу


Враховуючи те, що протеїн і його головні складові - амінокислоти мають ряд корисних функцій і ефектів, у бодібілдінгу вони використовуються в різних цілях: для набору і зниження м'язової маси, з метою оздоровлення і підтримки відмінної фізичної форми. Розглянемо детально функції протеїну, які актуальні в культуризмі і аспекти його застосування.


Дози прийому протеїнового коктейля


Не варто перевищувати рекомендовані лікарем або тренером дози протеїну, оскільки великі кількості білку погано засвоюються організмом і часто призводять до розладів травлення. В один прийом вживається близько 20- 30 грам протеїну, не більше! Розчиняти його можна у воді, молоці, соці, залежно від ваших особистих смаків.

Якщо у вас немає непереносимості молока, то коктейль краще робити з ним, оскільки це значно збільшує цінність протеїну і покращує смак коктейля за рахунок вмісту в молоці багатьох біологічно активних речовин. Використати для цього необхідно нежирне молоко.


Скільки приймати протеїна за один раз


Сьогодні існує немало суперечок про розміри порцій протеїну, які необхідно вживати атлетам. Хтось виступає за велику кількість протеїну - до 50 грам за один прийом, але це не гарантує повне переварювання продуктів харчування, з'їджених за день.

Медичні дослідження показали, що оптимальною порцією білку є не більше 30 грам (краще 20 грам) в один прийом, а більш висока його кількість призводить до зниження засвоєння організмом і самого протеїну, і інших продуктів. Тому радять знижувати розмір порції білку (наприклад, протеїн краще не змішувати з порцією гейнера, а випити за годину або через годину після прийому гейнера). Якщо такої можливості немає, то більш високі порції допустимі, але необхідно враховувати, що ккд продукту при цьому знижується. Інше спостереження дозволило взнати вплив різних порцій білку на ріст м'язів. Проведені дослідження показали, що захоплення порції білку приводить до серйозної активації синтезу м'язового білку.


Зберігання готового протеїнового коктейля

Терміни зберігання готових протеїнових коктейлів залежить від виду білку і умов зберігання. Так, наприклад, якщо ви вживаєте білок з ензимами, то термін зберігання такого коктейля може бути недовгим, оскільки ензими руйнують протеїн і той стає схильний до руйнівної дії бактеріями.

При кімнатній температурі рекомендується зберігати протеїновий коктейль не більше 4 годин, а в холодильнику - не більше 6 годин. Тривалий термін зберігання призводить до бродіння коктейля, в нім з'являються бактерії, але цінність самого білку при цьому залишається колишньою.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації