СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕНизькокалорійні продукти


Мала калорійність продуктів харчування ( 30-99 ккал на 100 грам )
Молоко, кефір, сир нежирний, кисле молоко, йогурт 1,5% і 3,2% жирності, кумис. Тріска, хек, судак, щука, короп, камбала. Ягоди ( окрім журавлини ), фрукти, бруква, зелений горошок, капуста ( брюссельська, кольрабі, кольорова ), картопля, морква, квасоля, редька, буряк.

Дуже мала калорійність продуктів харчування ( менше 30 ккал на 100 г )
Кабачки, капуста, огірки, редис, ріпа, салат, томати, перець солодкий, гарбуз, журавлина, гриби свіжі.

На калорійність продуктів харчування впливає і вміст клітковини ( харчових волокон ) : чим їх більше, тим менше калорійність. Клітковина не лише перешкоджає засвоєнню вуглеводів і жирів, але і істотно уповільнює його.

У цвітній капусті міститься 90 грам води, 4,5 грам вуглеводів і 0,9 грам клітковини на 100 грам їстівної частини продукту. Її калорійність складає 30 ккал на 100 грам. Солодкий перець має стільки ж води - 90 грам, а вуглеводів навіть дещо більше, ніж в цвітній капусті, - 5,2 грам. Але в нім значно більше клітковини - 1,4 грам; відповідно, його калорійність дещо нижча - 27 ккал на 100 грам їстівної частини продукту. При зіставленні продуктів з майже однаковим вмістом жиру, але з різним рівнем клітковини виявляється та ж закономірність. Так, свіжі гриби-підберезники містять 0,9 граму жиру і 2,1 грам клітковини, і їх калорійність складає 23 ккал; шампіньйони містять дещо більше жиру - 1,0 грам, але в 2 рази менше клітковини - 0,9 грам; відповідно, їх калорійність вища - 27 ккал.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації