СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕНутрієнти харчування


Основу харчування складають білки, жири, вуглеводи і, звичайно, вода. Багато хто забуває, що саме відповідає кожен з цих елементів. Давайте освіжимо пам'ять.

Отже, кожний із розглянутих нижче елементів відіграє вкрай важливу роль у функціонуванні нашого організму. Будь-то м'язовий ріст, енергія, захист органів і банальна потреба в рідині.


Вода


Нутрієнти харчування

Вода в моєму списку стоїть на першому місці, оскільки це основа основ. Без води довго не прожити. Звичайно, на одній воді теж довго не протягнути, але все ж довше, ніж на інших нутрієнтах і зовсім без неї. Організм людини на 70% складається з води, вона впливає на всю роботу організму: кровообіг, травлення, обмін речовин, сольовий обмін і т. д., звідси можна зробити висновок, що основним нутрієнтом для людини є вода, а потім всі основні. Про них і поговоримо далі.


Білки


Білки або протеїни, як відомо, є будівельним матеріалом не тільки для м'язів, але і для всього організму. Білки формують нові м'язові волокна, відновлюють пошкоджені клітини і тканини. Чим менше у вашому харчуванні білків, тим менше ваша м'язова маса. Чим більше ви тренуєте м'язи, тим більше вам потрібно білкової їжі (м'ясо, яйця, риба, молоко, сир тощо).


Жири


Найчастіше роль жирів в організмі просто недооцінюють. Жири вкрай необхідні для захисту внутрішніх органів від зовнішнього термічного впливу (холод, спека), жири допомагають у травленні за рахунок виділення додаткової енергії. Також жири допомагають виробляти гормони і навіть контролювати відчуття ситості після споживання їжі. Мінеральні речовини і вітаміни засвоюються за допомогою жирів.


Вуглеводи


Не секрет, що вуглеводи-це наша енергія. Немає вуглеводів – немає енергії. На одних білках і жирах ви далеко не поїдете. Чим більше фізичних навантажень, тим більше вам потрібно вуглеводів для відновлення організму. Вуглеводи в організмі перетворюються в глюкозу, а потім у вигляді глікогену відкладаються в печінці і м'язах. Саме звідти ми черпаємо енергію для наших фізичних навантажень. Вуглеводи поділяються на прості (швидкі) і складні (повільні).

  • Прості: цукор, білий рис, фрукти.
  • Складні: гречка, вівсянка, бурий рис.Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації