СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕНезамінні жирні кислоти в спорті


Існують три основні категорії жирних кислот

- Насичені жирні кислоти: це жири, які тверднуть, якщо їх покласти в холодильник. Як правило їх називають "некорисними жирами".

- Мононенасичені жирні кислоти: їх головним представником є оливкова олія.

- Поліненасичені жирні кислоти: в цю групу входять омега-6 (масло огірочника або масло енотери), омега-3 (риб'ячий жир), і, ймовірно, скоро до цієї групи зарахують конюгіровану лінолеву кислоту.

Третя група жирних кислот вважається життєво необхідною для нашого здоров'я, оскільки людський організм не виробляє їх. З цієї причини вони і називаються незамінними.

Очевидний дисбаланс

Науковець Astorg який брав участь в дослідженні, встановив, що 95 відсотків випробовуваних лише наполовину задовольняли свої потреби в ?-ліноленовій кислоті (омега-3). Рівень споживання лінолевої кислоти (омега-6) представляється адекватним, хоча і приближаєтся до нижньої межі. Таким чином, коефіцієнт співвідношення лінолевої кислоти виявляється занадто високим, що не сприяє підтримці здоров'я в оптимальному стані.

Хоча рівень вступу ейкосапентанової і докозаексанової кислот нам представляється адекватними, люди, споживаючі мало риби і морепродуктів, мають нестачу омеги-3. Як ми вже відмічали, особи, відібрані для участі в експерименті, харчувалися рибою частіше, ніж переважна більшість людей. Кількість споживаних ними жирів можна вважати дуже високою в порівнянні з рівнем споживання жирів спортсменами, оскільки воно складає 36 відсотків (у чоловіків) і 38 відсотків (у жінок) загального споживання калорій. Небезпека виникнення дефіциту незамінних жирних кислот зростає пропорціонально скороченню кількості споживаних жирів.


Спорт і незамінні жирні кислоти


Проаналізувавши склад жирних кислот в плазмі у спортсменів світового рівня, D. Chos виявив численні порушення (в основному це стосується омеги-3, але також і омеги-6). Так, 80 відсотків обстежених плавців міжнародного класу відчували дефіцит незамінних жирних кислот. Finaud підтвердив отримані результати. Спортсмени споживали надто багато насичених жирних кислот і занадто мало незамінні жирних кислот. Ollier , обстеживши юних футболістів, відмітив, що надмірне споживання насичених жирних кислот відбувається на шкоду споживанню полі ненасичених жирних кислот. Для досягнення оптимальних результатів спортсмени неодмінно повинні додатково отримувати омега-6 і, головне, омега-3.


Конюгірованна лінолева кислота (CLA)


Конюгірованна лінолева кислота є жирною кислотою, яку поки, що відносять до класу замінних, хоча багато медиків говорять про необхідність в принципі переглянути подібну класифікацію. CLA є присутнім в продуктах харчування, зокрема в жирах м'яса і молока.

Pinkoski давав або п'ять грамів CLA, або плацебо випробовуваним, що займалися в період семи тижнів за програмою розвитку мускулатури. У групі, отримуючих CLA, показники м'язового катаболізму були нижчими, а рівень нарощування м'язової сили - вищим (+1,4 кілограма проти +0,2 кілограма в групі, що приймала плацебо). CLA також істотніше вплинула на зменшення жирових відкладень.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації