СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМінерали і вітаміни для бодібілдингу


Поняття вітамінів і мінералів включає в себе всі ті хімічні елементи і їх з'єднання, які людський організм не в змозі синтезувати самостійно, але які потрібні йому для нормального функціонування і розвитку. Ці речовини можна отримати тільки з харчування або біологічно активних добавок. У зарубіжній літературі, при описі мінералів і вітамінів, часто вживається термін "мікронутрієнти".

Етимологія цього терміну полягає в тому, що організм потребує несумірно менших об'ємів мікронутрієнтів, порівняно з білками і вуглеводами.


Вітаміни у бодібілдінгу


Вітаміни в людському організмі працюють переважно каталізаторами активності ферментів, "коензимами". Ферменти беруть участь в переважній більшості хімічних процесів, що протікають на клітинному рівні, до яких відноситься і синтез білку. Вітаміни дуже важливі при заняттях бодібілдінгом, оскільки практично усі вони потрібні в процесі утворення протеїну і м'язового росту. Вітаміни, як і коензими, є важливими складовими частинами для активності ензимів, без яких ензими не можуть правильно функціонувати. Нестача вітамінів і мінералів в організмі призводить до того, що організм не в змозі синтезувати елементи, що утворюють м'язи, з речовин, що потрапляють в організм разом з їжею. Учені відмічають, що бодібілдинг, як і інші види спорту, підвищує потребу організму у вітамінах. У атлетів метаболізм значно прискорений порівняно з людьми, що не займаються спортом. В середньому, потреба спортсмена, що займається бодібілдінгом, у вітамінах в 1,5 разу вище.

На практиці доведено, що значних результатів у фітнесі, пауерліфтингу і бодібілдингу неможливо досягти без додаткового прийому різних вітамінно-мінеральних комплексів. Поширена проблема, звана тренувальним плато, при якій спортсмен перестає набирати м'язову масу або знижувати жирову, також частенько пов'язана з дефіцитом вітамінів. Організм не завжди здатний задовольнити свої потреби в мінералах і вітамінах з їжі, особливо при висококалорійній дієті, коли більшість продуктів практично не містять вітамінів. В цілях запобігання розладам травлення, бодібілдери вимушені скорочувати споживання фруктів і це також диктує підвищену потребу в прийомі вітамінно-мінеральних комплексів.


Мінерали у бодібілдінгу


Мінералами називають речовини неорганічного походження, які не виробляються клітинами рослин і тварин, але містяться в деяких кількостях в харчових продуктах. В процесі життєдіяльності людський організм відчуває потребу в мінералах. У бодібілдінгу найбільш важливою функцією мінералів є забезпечення провідності нервових волокон і скорочення м'язів, а також вироблення енергії і підтримка водно-електролітного балансу. Деякі мінерали виступають ще і речовинами, що утворюють нові м'язові тканини. Наприклад, фосфор і кальцій виступають в ролі складових частин тканини кісток, а цинк бере участь в процесі синтезу тестостерона.

Мінерали прийнято класифікувати на макроелементи і мікроелементи. У основі цієї класифікації лежить кількісний показник потреби організму в тих або інших мінералах.

Мікроелементи: мідь, хром, залізо, кобальт, кремній, залізо, цинк, селен і інші мінерали - добова потреба організму в них не перевищує 200 міліграм.

Макроелементи: магній, кальцій, натрій, калій і фосфор - добова потреба організму в них не менше 200 міліграма.
Потреба організму атлета в мінералах і вітамінах значно вища, ніж у звичайних людей.
Вітаміни, використовувані у бодібілдінгу
Детально про функції кожного конкретного вітаміну при заняттях бодібілдінгом можна прочитати в окремих статтях.


Мінеральні речовини
Детально про функції кожного мінералу окремо при заняттях бодібілдінгом можна прочитати в окремій статті.
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації