СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМіфи локального схуднення


На тему локального схуднення або локального жиропалювання паразитують багато новомодних дієтологів, фітнес інструктори та інші професори, які отримали своє навчання на інтернет курсах. Звичайно, дуже заманчиво, з допомогою жменьки якихось таблеток, або вигадливих не втомлюючих вправ прибрати животик, галіфе на стегнах. Але, на жаль, все не так просто. Давайте розглянемо процес схуднення зсередини.

Міфи локального схуднення

Жир в організмі зберігається в спеціальних клітинах – ліпоцитах. Коли організму потрібно для будь-яких потреб цей жир, він використовує так зване гуморальне регулювання (тобто за допомогою гормонів), віддає команду клітинам. Жир не може транспортуватися кров'ю у вигляді жирових крапель, навіть супермілких, так як моментально заб'є капіляри і кров не буде надходити до тканин – буде жирова емболія. Тому жир розщеплюється на жирні кислоти і гліцерин і от тільки в такому розчиненому вигляді рідини потрапляє в кров і транспортується туди куди треба.

Гормони це спеціальні речовини, які виділяються залозами внутрішньої секреції в мікроскопічних кількостях і служать для управління внутрішніми процесами в організмі. Гормони виділяються в кров і так само кров'ю транспортуються до клітин мішеней, там з'єднуючись з рецепторами (гормон підходить до рецептора як ключ до замку) змушуючи клітину виконувати потрібну команду. Організм не може дати команду розщепити жир ліпоцитам тільки стегон або черевної стінки, він буде віддавати команди всім жировим клітинам.

Але, тим не менш, жир під впливом гормонів йде нерівномірно. У різних органах різна концентрація рецепторів і різне кровопостачання, і на однакову кількість циркулюючого в крові гормону, тканини з великою кількістю рецепторів і капілярів реагують великим розщеплення жиру.

Області, які еволюція приготувала для зберігання жиру про запас (стегна у жінок, живіт у чоловіків) дуже завзято зберігають свій жир і розщеплюють його одними з останніх. У той же час жир, який розташовується в «незручних» для зберігання та носіння місцях, тане одним з перших, – це, наприклад, вісцеральний жир (у черевній порожнині).

Ще дещо цікаве. Розщеплення жиру і схуднення не зовсім аналогічні речі. Ліполіз (розщеплення жиру) стався, але якщо циркулюючі в крові складові частини жиру (гліцерин і жирні кислоти) не знайдуть собі застосування — для будівництва тканин, як енергетичного палива, то через деякий час вони знову повернуться на місця колишньої дислокації. Або, що ще гірше, осядуть в стінках судин у вигляді бляшок.

Тепер перейдемо до найцікавішого. Розщеплення жиру в ліпоциті реакція тільки хімічна. Таким чином з жиром в клітці неможливо розправитися фізичними методами, а саме «витопити», «витрусити», «розтрусити», «видавити» та інше. Всі пропонуючі методи локального впливу: масаж, фізіотерапевтичні процедури, лазня вирішують одну задачу — покращують місцевий кровообіг. На жаль, поліпшення місцевого кровотоку не призводить до збільшення кількості рецепторів клітинної стінки і якого-небудь помітного впливу на «схуднення» цієї ділянки не надає.

Тому немає сенсу шукати чудодійні вправи, секретні тренування, чарівні таблетки. Їх немає. Менше їжте, більше рухайтеся, проявляйте наполегливість і наберіться терпіння. Удачі!

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації