СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМезоморф - вид тіло будови


Мезоморф - це людина, яка найбільш підходить для ролі бодібілдера. У таких людей вже спочатку є певний запас м'язової маси у поєднанні з хорошою будовою тіла : великі або середні суглоби, широкі плечі і вузька талія. Типовим представником цієї категорії (мезоморф) є легенда бодібілдингу Арнольд Шварценеггер. У нього був великий об'єм м'язів, не було жирових відкладень. Небагато довгі кінцівки дозволяють дати йому декілька балів убік эктоморфа. Ми б визначили його тип за схемою 2-7-2.

Генетика у випадку з мезоморфом зробила усе, щоб людина з легкістю осягала висоти бодібілдингу. Саме за це такий тип (мезоморф) не дуже люблять інші люди, натякаючи на те, що тим усе дістається "нахаляву". Їм не варто старанно тренуватися, а жир запросто скидається після нетривалих тренувань. Також такі люди можуть не дотримувати строгої дієти і вільно відноситься до графіку тренувань.


Класичний мезоморф виглядає так:


- середньої статури, з вузькою талією і широкими плечима, грудна клітка виступає попереду черевної порожнини;
- має хорошу м'язову масу, при цьому кількість жиру невелика;
- ще до початку занять відрізняється високими силовими показниками, має достатній енергетичний потенціал;
- в процесі тренувань мезоморф швидко і легко набирає м'язову масу, збільшує силу. Саме для цього типу атлетів тренування мають максимальну міру ефективності. Більшість великих культуристів минулих років і сучасності - мезоморфи;

- легко контролює рівень жирових відкладень в організмі, оскільки не зберігає вуглеводи у вигляді жиру. Це дозволяє застосовувати високо вуглеводні дієти.

Як би життя малиною не здавалося, проте і для природженого спортсмена необхідно внести відповідні корективи у вигляді принципів харчування і тренувального процесу. Почнемо з тренувань. Проблема тут полягає в тому, що багато несвідомі мезоморфи просто починають "спопочивати на лаврах". Вони можуть пропускати тренування, займатися в половину сили і так далі. Образливо, що результат все одно буде, проте... Ось тут ми і натикаємося на головний підводний камінь - генетика грає з людиною злий жарт. В цьому випадку потрібна додаткова сила волі, щоб працювати за повною програмою, досягати саме того рівня, який закладений Природою.

Перед такими людьми типу мезоморф повинні ставиться вищі цілі, ніж перед володарями інших типів людського тіла. Тільки в цьому випадку їм гарантований справжній успіх і світовий визнання.
Здатність тримати свій організм в оптимальному стані без особливих зусиль може позначитися і на якості їжі, що приймається. Людина - істота слабка, а безкарність породжує зловживання. В даному випадку спортсмен може дозволяти собі їсти, що потрапило і в якій зав гідній кількості.

Відсутність видимого негативного ефекту на перших порах здатна зміцнити думку про вседозволеність. Проте в цьому випадку атлет ризикує втратити не лише спортивну форму, яку він досить легко відновить, але і придбати неабиякі проблеми із здоров'ям. Саме тому ми ще раз підкреслюємо важливість самоконтролю і дисципліни, у тому числі і в питаннях харчування.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації