СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕМетилсульфонілметан


Чи варто вам приймати метилсульфонілметан? МСМ може зменшити м'язовий біль і прискорити відновлення після тренувань. Дізнайтеся про всі корисні властивості цієї добавки.

Метилсульфонілметан, також відомий як МСМ, є харчовою добавкою. За останні кілька років добавка стала дуже популярною, оскільки багато масштабні дослідження довели її благотворний вплив на здоров'я і фізичну працездатність. Зокрема, МСМ зменшує біль і запалення, викликані фізичними навантаженнями, знижує окислювальний стрес і прискорює відновлення.


Що таке МСМ?


Метилсульфонілметан (МСМ) — це хімічна сполука, яка утворюється з сірки земної кори і проникає у водне середовище, наприклад, океани, річки і озера. Звідти він всмоктується в грунт. МСМ містить органічну сірку, яка вважається незамінним харчовим мінералом. Сірка — третій в кількісному відношенні елемент в організмі людини по відношенню до маси тіла.

Завдяки маленькому розміру і високій здатності проникати через клітинні мембрани, МСМ витягується з грунту рослинами, а потім концентрується у тканинах тварин, які ці рослини їдять.

Ось чому МСМ є природним компонентом багатьох поширених продуктів харчування, таких як фрукти, овочі, зернові культури. МСМ також можна приймати у вигляді харчової добавки, що спрощує отримання більш високих доз метилсульфонілметану, ніж було б можливо при споживанні одного з природних джерел.


Механізм дії МСМ


В якості харчової добавки МСМ використовується для зменшення болю і запалення після фізичних навантажень, а також для підвищення здатності переносити ці фізичні навантаження. МСМ часто можна зустріти як додатковий інгредієнт в харчових добавках на основі глюкозаміну і хондроїтину. В цілому, дослідження показують, що ці два продукти при спільному прийомі більш ефективні, ніж окремо.

МСМ діє, головним чином, як антиоксидант, зменшуючи пошкодження клітин вільними радикалами. Це дуже маленька молекула, яка може вільно проникати в клітини і в міжклітинний простір, що дозволяє їй виявляти антиоксидантну активність як на клітинному, так і на тканинному рівні.


Які властивості МСМ доведені наукою?


Заяви про те, що прийом МСМ зменшує біль і підвищує функціональні можливості, підтверджуються даними клінічних рандомізованих контрольованих досліджень.

В одному з експериментів вивчали вплив прийому метилсульфонілметану протягом 30 днів у дозах 1,5 грама і 3 грама в день. Вчені прийшли до висновку, що учасники експерименту швидше відновлювалися після силового тренінгу. М'язові болі і втома проявлялися у них в меншій мірі.

Недавній метааналіз результатів досліджень МСМ, датований 2017 роком, спростовує заяви, що звучали раніше про те, що корисні властивості нутрієнта можуть не бути клінічно достовірними. Автори дослідження прийшли до висновку, що позитивний вплив МСМ на здоров'я і фізичну працездатність знаходить достатнє підтвердження в літературі.

У нових дослідженнях корисних властивостей МСМ вивчається вплив добавки на пацієнтів з метаболічним синдромом.


Чи Є у МСМ побічні ефекти?

Прийом МСМ вважається безпечним для людей. У 2007 році добавка була офіційно визнана безпечною FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів).

У 26-тижневому клінічному дослідженні — найдовшому дослідженні застосування МСМ на сьогоднішній день не було зафіксовано негативних ефектів навіть при дозуванні 6 грам в день. Тим не менш, вагітним і годуючим груддю жінкам приймати метилсульфонілметан не рекомендується по причині недостатньої вивченості харчової добавки на цих популяціях.


Чи існують природні джерела МСМ?


Ймовірно, ви вже отримуєте МСМ із звичайними продуктами харчування. В більш високих концентраціях він міститься в коров'ячому молоці, каві і чаю. Також метилсульфонілметан є в томатах, кукурудзі, яблуках, малині — і навіть в пиві! Втім, концентрація МСМ в натуральних джерелах відносно невелика, а тому синтезований метилсульфонілметан отримав широке поширення у міру появи нових наукових доказів його болезаспокійливих і протизапальних властивостей.

Синтетичний МСМ володіє тими ж властивостями, що і природна хімічна сполука, що дозволяє людям збагачувати раціон високими дозами без необхідності вживати для цього нереальні кількості їжі.


Яка рекомендована денна доза МСМ?

При прийомі всередину доза МСМ у більшості досліджень варіювалася в межах від 500 мг до 3 грам в день, розділених на два прийоми. Рекомендована доза залежить від того, який ефект ви хочете отримати від добавки. Наприклад, в дослідженнях антиоксидантних властивостей МСМ і його ефективності при лікуванні остеоартриту доза знаходилася в межах 1,5-3 грама в день.

Для прискорення відновлення м'яких тканин після пошкодження дозу можна зменшити до 50 мг. Хоча окремі свідчення показують, що дозування може бути значно вище, максимальна доза МСМ для людей за даними наукової літератури становить 6 грам в день.


МСМ і можлива лікарська взаємодія


МСМ може взаємодіяти з деякими ліками і медикаментами, посилюючи сонливість, а також може надавати дію, подібну до антигістамінних препаратів.

МСМ є природною частиною раціону харчування людини. Приймати харчову добавку можна без побоювань. Серед безлічі позитивних змін, пов'язаних з прийомом МСМ, поліпшення функції суглобів, прискорення відновлення після тренувань, зменшення больового синдрому, зменшення запалення, зниження оксидативного стресу.

Вартість МСМ відносно невисока; його можна рекомендувати тим, хто шукає засіб для зменшення болю і запалення в суглобах, яке допоможе повернутися до нормальної повсякденної активності. Для спортсменів і важкоатлетів МСМ може стати цінним додаванням в арсенал харчових добавок для кращого після тренувального відновлення і зменшення запалення в суглобах.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації