СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКращий час для схуднення


Якщо ви давно сумніваєтеся, і ніяк не наважитеся позбавитися від зайвої ваги, то не упустіть момент, приходить час здатне частина навантаження по схудненню звалити на себе.

Якщо початкуючих худнути восени можна назвати мучениками боротьби проти власної ваги, то весняних худальників, без сумніву, можна вважати везунчиками. Першим доводиться, окрім своїх шкідливих звичок, боротися і з прадавніми еволюційними сезонними механізмами, а других, ці механізми, самі підштовхують до зміни режиму. Перші випробовують тягу до їжі, другі до руху.

Напевно кожен з нас помічав, що у в холодну пору року, організмом затребувана жирна, висококалорійна їжа. Ми із задоволенням вдаємося до обжерливості і як правило, за зиму, неабияк набираємо вагу. В той час, як з настанням потепління, їжа перестає мати таку привабливість, зате весняне сонечко, що виглянуло, закликає до незрозумілої активності - хочеться щось робити, кудись йти, творити...


Прадавній механізм


З настанням осені, весь тваринний світ, який не мігрує в теплі краї, починає набирати вагу, і людина в цьому не виключення. Цей наслідок роботи, висхідного до рептилій, прадавнього механізму накопичення поживних речовин напередодні голодного, зимового сезону.

4 сезона пори року

Що сформувався за мільйони років еволюції, закріплений на генетичному рівні, він починає кожну зайву калорію перетворювати в жировий запас. З іншого боку, у тварин починається жор (у людини прокидається підвищений апетит), коли добове споживання їжі стає на порядок вище.
Осінь це час дозрівання зернових і плодових - найбільш калорійної рослинної їжі, яка є базою харчової піраміди тваринного світу. Починають повнішати травоїдні, за ними хижаки. Тваринний світ нестримно набирає вагу намагаючись запастися поживними запасами по максимуму. Людина, як її частина, поволі, починає також віддавати перевагу калорійнішій їжі.

Але далі за шлях тварин і людини розходяться. З настанням зимових холодів, в природі різко скорочується кормова база. Включається ще жорсткіший енерго зберігаючий механізм. Починається строга економія енерговитрат.

Мільйони років, разом з тваринами, також існувала і людина. Але сьогодні ми маємо досить їжі незалежно від пори року. Взимку нам доступно стільки ж їжі, як і в інший час, а внутрішній сезонний цикл продовжує працювати по-старому.

Ми мало того що їмо взимку більше (адже в диких умовах будь-яка їжа, в цей час, важлива для виживання), але і значно знижуємо рівень основного обміну (згадайте, напади апатії, що виникають зимою). Нам подобається, в холодний сезон, їсти жирну, калорійну їжу, а сон у цю пору року особливо міцний і тривалий. Тому мало хто може уберегтися від зимового набору ваги.

Але приходить весна. Перші теплі дні, сонячна погода, служать сигналом про закінчення голодної пори. Більше не потрібно економити, навпаки, слід як найшвидше включитися в активний пошук харчування, щоб заповнити втрачене за зиму. Адже на носі сезон розмноження!

Починається найактивніший період в житті тварин - пошук їжі і підготовка до розмноження. При цьому шанс завести потомство мають, тільки ті хто встигне відновитися в найбільш короткі терміни, що ще більше підстібає активність. Адже продовження роду це основний інстинкт тваринного світу.

Цей механізм, або річний циркадний цикл, властивий всьому тваринному світу, включаючи людину. (У головному мозку людини є присутніми, так звані, древня і стара кора (палеокортекс і археокортекс), які ідентичні мозку земноводного і відповідають за прадавні механізми, у тому числі за інстинкти і емоції). Тому з настанням весни (не календарною), у нас активізуються усі функції організму, підвищується рівень основного обміну, з'являється прагнення до рухової активності.
Напевно усім знайоме почуття, коли перше весняне сонце за вікном викликає незрозуміле відчуття радості, зве до якихось пригод, хочеться закинути рутинні справи і почати нове життя. Ми починаємо менше їсти і звертаємо більше уваги на протилежну стать. Світ навкруги починає виблискувати новими фарбами (наслідок підвищення рівня метаболізму).

Саме у цей момент самий кращий час, щоб почати нове, здорове життя. Скорочення калорійності раціону і збільшення рухової активності проходить легко, організм сам підштовхує нас до звичного режиму. В цей час, навіть не потрібно які-небудь рекомендації, досить прислухатися до себе і повністю віддатися інстинктам (віддаватися інстинкту продовження роду, все-таки варто з обережністю).

На жаль, цей період короткий по часі. Якщо в перші 10-20 днів не почати, то усі переваги сходять нанівець. Не отримуючи підтримки, організм знову впадає в напівсонний стан, а ви ризикуєте почати новий сезонний цикл з ще більше обважнілим за зиму тілом.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації