СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКефір


Кефір є кисломолочним продуктом, який знаком нам з раннього дитинства. Одні люди люблять цей напій, комусь він осоружний, але немає такої людини, яка не знає, що таке кефір. Багато хто пам'ятає навіть як його продавали ще в скляних пляшках із зеленою кришечкою.


Користь кефіру


Усі знають про те, що наше здоров'я пов'язане безпосередньо із станом шлунково-кишкового тракту. А у сучасному світі зіпсувати ШКТ дуже просто, досить буде неправильного харчування, систематичних стресів, різних сильнодіючих лікарських засобів, несприятливої екологічної обстановки.

користь кефіру

Але ось, щоб відновити і поліпшити функціонування травного тракту знадобиться допомога "живих" кисломолочних продуктів. Зараз їх випускається велика кількість. Це і йогурт, і ацидофілін, і ряжанка і багато інших продуктів, але незважаючи на усю різноманітність, найбільш популярним і швидше за все найкориснішим є саме кефір.

Користь кефіру полягає в тому, що систематично застосовуючи кефір, ви покращуєте стан організму, адже корисний він не лише для ШКТ. Варто знати про те, що фізіологічна дія напою визначається його "фортецею", яка безпосередньо залежить від тривалості процесу "дозрівання" продукту. Наприклад, слабкий (1 доба) кефір добре допоможе людині, яка страждає запорами, а міцний ( 3 доби), навпаки, чинить закріплюючу дію. Варто знати і про те, що кефір добре вгамовує спрагу і покращує апетит.

За винятком благотворної дії на ШКТ, цей напій чинить не менш корисну дію і на багато інших систем організму, а саме імунну систему. Кваліфіковані фахівці, настійно радять цей кисломолочний продукт вводити в лікувальний раціон хворих снідом, а так само хронічними інфекціями.


Калорійність кефіру


Калорійність кефіру (2,5 %) складає 50 кілокалорій на 100 мл продукту. Калорійність кефіру залежить від відсотка його жирності. Знежиреним вважається кефір з 0,5-1% відсотком жирності.
Користь кефіру полягає також в тому, що серед людей з проблемами зайвої ваги поширені різні варіації дієт кефірів, наприклад гречана для кефіру, яблучний кефір, сирний кефір і так далі. Особливо часто кефір використовують для розвантажувальних днів, завдяки його низькій калорійності.

Відмічена була так само благотворна дія кефіру на стан людей, які страждають від синдрому хронічної втоми. З цієї причини в якості одного з неодмінних компонентів раціону пацієнтів з порушеннями сну, а так само невротичних станах рекомендують кефір, оскільки окрім іншого він має і хорошу заспокійливу дію. Нежирний кефір має сечогінні властивості, з цієї причини його вважають корисним для людей, які мають зайву вагу, страждають набряками і так далі. Як бачите, користь кефіру для людського організму очевидна.

Але треба в усьому знати міру і бути обережним, не впадаючи в крайності. Адже розвантажувальні дні кефірів у разі їх надмірно частого проведення можуть стати причиною різних несприятливих наслідків, особливо для людей, що страждають виразкою шлунку або дванадцятипалої кишки, гастритами, панкреатитом. Найбільш оптимальним варіантом є вживання декількох склянок кефіру в день, не більше того.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації