СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКоензим Q10


Коензим Q10 (Co Q10) - органічна сполука, яка є присутня в усіх клітинах людського організму і бере безпосередню участь в енергетичному обміні. В якості безрецептурного препарату використовується при лікуванні безлічі захворювань, у тому числі патології серця, артеріальної гіпертензії і атеросклерозу. Коензим Q10 також зв'язують з пародонтозом і раком молочної залози.

Препарати коензим Q10 використовуються при лікуванні безпліддя, хвороби Альцгеймера і хвороби Паркінсона. Повідомляється, що коензим Q10 уповільнює процеси старіння, допомагає при дзвоні у вухах і імунологічному дефіциті.


Сфери застосування і корисні властивості коензим Q10


Багатообіцяючі результати досліджень, присвячених коензим Q10, показали, що він може з успіхом застосовуватися при лікуванні артеріальної гіпертензії. Вміст кофермента знижений в організмах пацієнтів з гіпертонією, а тому прийом препаратів коензим Q10 може допомогти понизити артеріальний тиск до фізіологічного рівня.

Препарат активно використовується при лікуванні хронічної сердечної недостатності, а також призначається пацієнтам, що перенесли інфаркт міокарду (у періоді відновлення). Крім того, коензим Q10 може сприяти купіруванню головного болю при мігрені і пом'якшенню побічних ефектів ряду рецептурних медикаментів.


Коензим Q10 в кардіології


У людей, у яких діагностована сердечна недостатність, відмічено зниження вмісту коензиму Q10 в кардіоміоцитах. Прийом препаратів коензим Q10 може ослабити вираженість клінічних ознак, викликаних сердечною недостатністю, а саме набряків, задишки і порушень сну.

Використання коензим Q10 допоможе забезпечити сердечний м'яз додатковою енергією, що у свою чергу сприятиме відновленню насосної функції серця. При вивченні ефективності препарату при хронічній сердечній недостатності у пацієнтів, які отримували коензим Q10, отримано значне зниження тяжкості симптомів і зменшення випадків госпіталізації. Також відмічено підвищення якості життя.


Коензим Q10 і вільні радикали


У організмі пацієнтів, що страждають від хвороби Паркінсона, відзначається зниження вмісту коензим Q10 в порівнянні з людьми, що не мають цього неврологічного захворювання. Прийом коензим Q10 може допомогти підняти в головному мозку рівень нейромедіатора дофаміна. Також коензим Q10 може сприяти попередженню ушкодження нервових клітин під дією вільних радикалів.

На організм людини вільні радикали діють щодня, а сприяє тому усе зростаюче забруднення довкілля. Також вільні радикали потрапляють в організм людини з тютюновим димом, з певними синтетичними миючими засобами і гербіцидами. Продукти харчування, антиоксиданти, що містять, наприклад, фрукти і овочі, допомагають протистояти негативному впливу вільних радикалів.
Призначення коензим Q10 пацієнтам, яких чекає хірургічне втручання на серці, допомагає зменшити наслідки, викликані вільними радикалами. Ця стратегія працює у випадку з пацієнтами, яких чекає пересадка серця або створення колатералей в коронарній системі.


Коензим Q10 і інші хвороби

Ефективність ряду медикаментів, що використовуються при лікуванні гіперхолестеринемії, може бути понижена зважаючи на недолік в організмі коензиму Q10. В цьому випадку пацієнти повинні обговорити з лікарем доцільність включення коензим Q10 в алгоритми терапії.

Пародонтоз - широко поширене стоматологічне захворювання, що викликає кровотечу, набряк, біль і почервоніння ясен. Експерименти показали, що люди, що страждають від подібних симптомів, мають низький вміст коензим Q10 в організмі. У одному дослідженні пацієнтам чоловічої статі з пародонтозом був призначений розчин коензим Q10 для місцевого застосування. Обробка препаратом проблемних зон упродовж трьох тижнів привела до значного поліпшення стану і купірування клінічних проявів захворювання.


Коензим Q10 і побічні ефекти

Серед зареєстрованих побічних ефектів - шкірний висип, роздратування шкіри, світлочутливість, біль в епігастрії, печія і підвищена стомлюваність. Нудота і головні болі також можуть супроводити прийом цього препарату.

У деяких людей харчові добавки, як коензим Q10, можуть викликати алергічні реакції. Також подібні препарати можуть вступати у взаємодію з іншими медикаментами, як рецептурними, так і безрецептурними. Перед початком прийому будь-якої харчової добавки, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом. Вагітним і годуючим грудьми жінкам це слід робити перед початком прийому будь-якого препарату.

Споживачі також повинні усвідомлювати, що харчові добавки не стандартизуються. Ефективність продукту може змінюватися залежно від фірми виробника. Різні партії одного продукту також можуть мати різну міру ефективності.

Люди, які щодня приймають більше 100 міліграма коензим Q10, можуть зіткнутися з безсонням. Щоденний прийом великих дозувань (300 міліграм і більше), упродовж тривалого часу, призводить до росту активності печінкових ферментів.


Коензим Q10 : дозування


Коензим Q10 - це препарат, відносно якого немає строгих рекомендацій по дозуванню. Більшість дорослих приймають його у кількості 30-100 міліграм в добу. Якщо препарат використовується для лікування певних захворювань, лікар може порекомендувати збільшити дозу. У експериментах, в яких брали участь люди з кардіологічною патологією, доза коензим Q10 варіювала в межах від 60 до 150 міліграм/добу.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації