СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКазеїновий протеїн (білок)


На мій погляд, цей різновид спортивного харчування білкового продукту, недостатньо популярний. Я постараюсь вам розказати про нього докладніше про цей чудовий продукт.

Казеїн (з латинскої Caseus - сир) - це складний білок молока. При цьому казеїн - основний білок в молоці усіх ссавців. Його доля складає 82%, а сироваткового - 18%. При скисанні молоко згортається, і казеїн випадає в осад у вигляді сирного згустку. Відповідно, саме казеїн складає основну частину сиру.


Властивості казеїну


Головною відмінною особливістю казеїну є його функція зберігання. Це передбачено його природним походженням. Казеїн розщеплюється в 2 рази повільніше ніж сироватковий білок, забезпечуючи рівномірне поступлення амінокислот для організму. Ця його властивість активно використовується професіоналами і любителями залізного спорту (бодібілдінгу), а також людьми, які хочуть позбавитися від зайвої ваги.

У сучасному спортивному харчуванні використовується так званий міцелярний казеїн. Тобто, що складається із зважених часток. При змішуванні з рідиною міцелярний казеїн утворює густу консистенцію, яка при прийомі в шлунок створює комфортне (не важке) відчуття ситості. Це не дивно! Наприклад, в продукті 100% Casein торгової марки Pureprotein на 100 грам міцелярного казеїна міститься 88% чистого білку і усього 1,5% жирів, а вуглеводна складова частина цього продукту дорівнює нулю! Таким чином, казеїн забезпечує наш організм незамінними амінокислотами впродовж тривалого часу, близько 6-8 годин після прийому. Це важливо не стільки для росту м'язів, скільки для запобігання їх руйнуванню під час сну і тривалих перерв між їдою.

Казеїн також корисний і для спалюванні жирів. Він дає відчуття ситості, усуваючи голод. Не містить вуглеводів і бідний на вміст жирів. Перешкоджає руйнуванню м'язів в процесі жироспалюваня.

Виходячи з цього, визначаємо загальні рекомендації по прийому казеїну.


Як вживати казеїновий протеїн


При наборі м'язової маси казеїн відіграє важливу антикатаболічну роль в тривалих перервах між їдою. Будь то нічний відпочинок або відсутність можливості поїсти вдень (в відрізок часу 4 годин).

Приймати казеїн до і відразу після тренування не має сенсу. Оскільки у цей момент організму потрібні швидко засвоювані білки і вуглеводи - сироватковий білок і різні гейнеры. Тобто, при наборі м'язової маси казеїн приймається один раз на добу, перед сном, порцією в 20 - 40г. в залежності від вашої ваги тіла.

При спалюванні жиру головне завдання казеїну - усунути голод і зберегти м'язи. Тому його прийом необхідно здійснювати 2-4 рази в добу порціями по 20-30г між їдою і перед сном.

Найкраще засвоюється порція в 30-40г сухого казеїну, розчинена у воді, молоці або іншій рідині. Для змішування казеїну з рідиною використовуйте шейкер або міксер. Казеїн має натуральний сирний смак, який можливо змінити вже в коктейлі, додавши туди половину чайної ложки какао, сиропу, ванілі або ванільного цукру.

Калорійність казеїну 360 ккал в 100г продукту. Її, як і білкову цінність, необхідно враховувати в добовому графіку споживання поживних речовин.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації