СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕІдеальний розмір порції


Ідеальний розмір порції – це те, що допоможе нам у боротьбі із зайвою вагою. Саме ідеальний розмір порції визначає оптимальну кількість калорій у добу, що вводяться в організм. В середньому ця цифра коливається від 1500 до 1600 калорій для жінок і 2400-2500 для чоловіків. Проте варто пам'ятати, що наведені цифри не є ідеальними для кожного конкретного випадку. Чим інтенсивніше навантаження (заняття спортом, важка фізична праця), тим калорій потрібно більше. Відповідно, при сидячій роботі і мінімальної рухової активності будинку порція повинна бути зменшена.

ідеальний розмір порції

Кількість калорій в кожній порції прорахувати дуже легко. Вважається, що в день необхідно харчуватися за 5-6 підходів. Отже, простим арифметичним діленням ми можемо знайти кількість калорій для кожної порції. Тобто ідеальний розмір порції:


- для жінок – 250-300 калорій;

- для чоловіків – 400-480 калорій.


У випадках занадто активного способу життя верхня планка цінності порції може піднятися до 400 калорій для жінок і 550 для чоловіків.

Дома кількість калорій у вашому раціоні контролювати досить просто. Калорійність будь-якого продукту написана на упаковці. Однак багато хто з нас іноді харчуються за межами рідних стін.

Різні ресторани швидкого харчування або їжа в кінотеатрі – це реалії нашого життя.
Пропонуємо вам проконтролювати себе і порахувати скільки калорій ви споживаєте поза стінами будинку:


- спагетті з соусом – 850 калорій;

- велика порція картоплі і Біг Мак – 980 калорій;

- середній обід або вечеря в ресторані або кафе – більше 1000 калорій;

- середнє відро попкорну – 1100 калорій;

- китайське курча з рисом – 1620 калорій.


Аналізуючи цей нехитрий список, можна сказати, що іноді ми просто дуже багато їмо. Деяких страв буде достатньо для цілого дня, якщо брати в розрахунок тільки енергетичну цінність. У цьому і є проблема, що ми не можемо їсти один раз на день. Це категорично неправильно з точки зору дієтології і шкодить нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту.

Деякі забувають, що більшість напоїв і абсолютно всі десерти також досить калорійні. У підсумку смачна святкова вечеря або обід є непосильним завданням для нашого організму.

Отримуючи одноразово занадто багато калорій, організм їх просто запасає у вигляді жирових відкладень. До того ж, переївша людина не здатна активно рухатися, а її травна система зазнає позамежні навантаження.

Висновок: перед людиною, що намагається схуднути, ставиться одне основне завдання – дотримуватися ідеального розміру порції. З допомогою самодисципліни і самоконтролю така задача легко вирішується. Просто намагайтеся трохи урізноманітнити свій раціон, залишаючись у межах встановлених калорійних рамок. Варіюючи продукти, легко позбутися депресії, які зазвичай супроводжують монодієти.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації