СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕХондропротектори.


З проблемою болю в суглобах різної інтенсивності стикаються багато, як спортсмени, так і люди, що не мають до спорту ніякого відношення. У спортсменів із-за підвищених навантажень підвищується ризик дегенеративних змін в хрящах, а регулярні травмування, які відбуваються, як в наслідок неправильного планування навантаження, так і з не залежних від спортсмена причин, тільки погіршують становище. Крайніми ступенями дегенеративних процесів є артроз і остеохондроз, лікування яких являє собою досить складну задачу. Тому для спортсменів доцільним є періодичне вживання хондропротекторів для профілактики уражень суглобів.

Хондропротектори - це препарати, які стимулюють регенерацію хрящових тканин суглоба і уповільнюють їх дегенерацію (руйнування). Тому при сильному розвитку дегенеративних процесів вони вже не допомагають (хоча їх і використовують у комплексній терапії). При цьому, як профілактичний засіб і на ранніх стадіях хондропротектори досить ефективні. Розглянемо коротко основні з них.

хондропротектори

Хондроітин. Речовина, яким багата хрящова тканина. Бере участь в утворенні основної речовини сполучної тканини. Нормалізує мастильні властивості рідини суглоба і покращує її вироблення. Рекомендовані дозування складають від 800 до 1200 мг на добу.

Глюкозамін. Разом з хондроїтином входить до складу хрящової тканини. Покращує проникність суглобової капсули, що приводить до поліпшення обмінних процесів у суглобі. Найбільш ефективні комбінації з хондроітином. Рекомендовані дозування - 1000 - 1500 мг на добу.

Колаген. Є субстратом для побудови основної тканини хряща. Покращує пружність шкіри, так як входить до складу різних сполучних тканин.

Метилсульфонілметан (MSM). Знімає запалення і усуває больові відчуття. На відміну від інших не стероїдних протизапальних засобів, особливо ефективний у лікуванні суглобів. Сам по собі не сприяє відновленню сполучної тканини, проте в комбінації з хондроїтином та глюкозаміном (а краще і колагеном) працює відчутно. Рекомендована доза - 750 мг на кожні 20 кг ваги. У деяких людей можлива печія від даного компонента.

Омега-3 - жирні кислоти. Поліпшують рухливість суглобів і полегшують больовий синдром. Найбільш багата цим типом кислот жирна риба.

Вітамін С. Необхідний організму для нормального синтезу колагену. Покращує відновлення після тренувань, так, як є антиоксидантом.


Добавки для профілактики і лікування захворювань суглобів.


В даний час практично жоден виробник спортивного харчування не обійшов своєю увагою виробництво хондропротекторів. Для того, щоб вибрати найкращі за складом, необхідно пам'ятати, що для повного ефективного лікувально-профілактичного курсу є сенс використовувати всі перераховані вище добавки в комплексі. Зазвичай рекомендується розділити добову дозу на 2-3 прийоми, але можливий і прийом добової дози за 1 раз.


Існують добавки, що містять практично все, перераховане вище. Ось деякі з них:


1. Animal Flex від Universal Nutrition містить хондроїтин, глюкозамін, MSM, вітамін С, омега-3 - жирні кислоти та інші речовини, при його прийомі необхідний тільки додатковий прийом колагену.

2. Elasti Joint від Labrada Nutrition містить хондроїтин, глюкозамін, колаген, MSM, причому в дозуваннях, оптимальних для людини масою приблизно 60 кг. При його прийомі потрібно додаткове вживання вітамінів і омега-3.

3. Glucosamine & Chondroitin & MSM від Ultimate Nutrition. Містить хондроїтин, глюкозамін і msm, однак msm в ньому досить мало (кількість на людину масою близько 35 кг). Однак його вартість досить низька порівняно з іншими комплексними добавками для суглобів, а дозування хондроітину та глюкозаміна не поступається іншим добавок. Додатково доведеться використовувати колаген, омега-3 і вітаміни.

Безліч добавок випускаються у вигляді глюкоза мін + хондроітин. При виборі цих продуктів слід звертати увагу на дозування діючих речовин, так, як вони можуть кардинально відрізнятися.
Ще раз підкреслю, що в лікуванні захворювань суглобів ефективність даних препаратів не доведена. Однак в якості профілактичного засобу і на початкових етапах дегенеративних змін, при появі болю в суглобах і зв'язках дані продукти є ефективними. Профілактичний курс тривалістю 1 місяць рекомендується пити 2-3 рази на рік залежно від віку і відчуттів, проте існують рекомендації і щодо проведення тривалих курсів, аж до 6 місяців.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації