СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕХарчування у бодібілдінгу після тренування


Після тренування в найближчі 20-30 хвилин вам необхідно приймати їжу, яка багата вуглеводами і білками. Це єдиний випадок, коли допускається харчування зі швидкими вуглеводами - вуглеводами, з так званим, високим глікеміческим індексом. Цей період часу в організмі бодібілдера медики називають післятреніровочним, коли відкрито білково-вуглеводневе (чи по-іншому анаболічне) вікно. Тому харчування після тренування потрібне для активації росту і відновлення м'язів, оскільки усі поживні речовини включені в анаболічні процеси організму.


Вживання вуглеводів після тренування


Найдоцільніше приймати вуглеводи в легкодоступному виді з простих джерел. Вам необхідно добитися підйому рівня інсуліну в крові, а цей гормон має антикатаболічні і анаболічні властивості.

Вуглеводи життєво важливі після тренування для заповнення витраченої енергії, і якщо організм не зможе отримати їх в достатній кількості, то може початися процес руйнування тканин. Це відбувається в наслідок катаболічних процесів, що відбуваються після серйозних навантажень.

Необхідна кількість вуглеводів після тренування рівна 60-100 грам.


Відповідні вуглеводні продукти:


Картопля (жовта, солодка)
Хліб і хлібобулочні вироби
Солодкі соки
Макарони з м'яких сортів пшениці
Мед і солодкі кондитерські вироби (у помірних кількостях)
Білий рис


Протеїн після тренування


Після важких тренувань рекомендується пити протеїнові коктейлі зі швидким білком. В якості альтернативи підходить і порція гейнера, який разом з протеїном також є і джерелом вуглеводів. З їх допомогою ви можете збільшити швидкість синтезу нових білків в м'язах в 3 рази мінімум. Протеїни, крім того, чинять яскраво виражену відновну дію на м'язові тканини і збільшують секрецію інсуліну.


Необхідна кількість протеїну після тренування дорівнює приблизно 20-30 грам.
Білкові продукти
Будь-яка птиця
Нежирна риба
Яйця (у відвареному вигляді або омлет)
Нежирне м'ясо
Сир


Думка інших вчених


Досить велике число медиків вважає, що інформація про те, що після тренування відкривається анаболічне вікно, і в цей час білок йде на побудову м'язів, - усього лише міф, який корисний фірмам-виготівникам протеиновых коктейлів.

Насправді, протікання відновного процесу, як затверджується, розпочинається з усунення кисневої недостачі і в першу чергу відновлюється енергетичний гомеостаз м'язів, порушений під час посилених вправ. Так впродовж першого часу, хвилини і годинник після тренування, організм бажає відновити рівень АТФ в клітинах і макроергічних фосфатів. Відбувається це завдяки окислювальним процесам.

Так само в перші дві доби після занять бодібілдінгом відбувається зворотний синтез глікогену в печінці і м'язах, що так само зачіпає енергетичний потенціал організму в цілому, збільшуючи його. І до тих пір, поки організм повністю не відновить рівень АТФ в м'язах, процес білкового синтезу (анаболізму) і не почнеться. А, отже, підвищена потреба м'язів в пластичних матеріалах (зокрема, у білці) виникне не раніше, ніж через 1-2 діб після тренування. В результаті, включення в раціон протеїнів і вуглеводів принесе користь хіба що вашому продавцеві коктейлів і добавок.

Є дослідження, які спростовують цю альтернативну думку.
Не варто вживати жирні продукти після тренувань, оскільки жири мають властивість гальмувати засвоєння вуглеводів і білків.

Впродовж перших 1-2 годин після закінчення тренування буде правильним виключити усі продукти, що містять кофеїн, а також стимулятори будь-якого характеру : будь то чай, кава, какао, шоколад і ін. Кофеїн впливає на роботу інсуліну і, внаслідок цього, перешкоджає завантаженню глікогену в печінку і м'язи.


Як харчуватися після закінчення тренування при схудненні


Якщо ваша мета зниження жирової маси, то і тактика харчування для вас буде кардинальна іншій. Не варто приймати їжу впродовж першої годинниї після занять в тренажерному залі. Така поведінка буде найбільш грамотною, оскільки з їжею поступає і енергія, що усуває необхідність витрачання своїх власних жирів. Після тренування в крові є присутніми немало жирових молекул, вивільнених з клітин жиру, і, в той же час, активізованих метаболічних процесів, які знищують вільні жири ще тривалий час. Харчування, подальше за тренуванням, поверне усі вільні жири в тканини, а також почне використовувати харчову енергію.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації