СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГідролізат протеїну


Поряд з більш звичним концентратом і ізолятом існує, так званий, гідролізат протеїну – одна з форм сироваткового протеїну. Його не випадково називають вершиною піраміди сироваткового протеїну. У чому ж полягає його головна сила? На цьому і на інших питаннях зупинимося детальніше у матеріалі.


Особливості гідролізату


optimum nutrition platinum hydrowhey

Гідролізат являє собою частково зруйнований сироватковий протеїн. Такий процес руйнування практично ідентичний травному тракту. По суті гідролізат готовий до засвоєння відразу, так як фактично не вимагає часу на перетравлення. Це перша і головна відмінна риса гідролізату від інших типів протеїнів. Для того щоб гідролізат засвоївся потрібно не більше 20-30 хвилин. А завдяки впливу ферментів (або кислоти) білок дуже швидко (швидше, ніж сироватка) поглинається організмом, що в свою чергу призводить до швидкого зростання та відновлення м'язової маси.


Переваги:


Гідролізат краще зберігає амінокислотний склад.
Відрізняється більш високою швидкістю засвоєння і відновлення, порівняно з сироватковим протеїном.

На відміну від інших видів протеїнів, гідролізат сприяє більш швидкому засвоєнню, а значить і більш ефективному синтезу білка.

Відрізняється високим ступенем очищення та кращою переносимістю. Порівняно з іншими типами протеїнів, гідролізат практично не містить жиру і вуглеводів.
До переваг можна ще додати поєднання гідролізату і вуглеводів. В результаті такого комплексу вироблення інсуліну збільшується на 100%. Це великий плюс, так як саме інсулін є потужним гормоном м'язового росту, який акумулює глікоген в м'язових клітинах.

Єдине і, напевно, найголовніше, що зупиняє багатьох від покупки такої добавки – досить висока вартість. Але це цілком зрозуміло складним технологічним процесом. З мінусів можна виділити хіба що гіркуватий смак, який можна цілком усунути, розмішати суміш, наприклад, в молоці.


Коли приймати гідролізат протеїну?


Час прийому гідролізату не відрізняється від прийому будь-якого іншого протеїну. Його слід вживати до, відразу після фізичних занять і навіть під час тренування. У дні відпочинку добавку слід приймати в ранкові години. Розмір порції, звичайно, залежить від вашої маси тіла і кількості вживання інших білків. Але, як правило, 20-40 грамів буде цілком достатньо.

Приймати гідролізат може кожен, для кого важливе чисте джерело білка. Продукт відмінно підходить як для набору м'язової маси, так і для зниження жирової тканини. Також гідролізат слід вживати всім тим, хто працює на рельєф.

Однак згідно з одним дослідженням, проведеним Orla Power, гідролізат протеїну перевершує за всіма перерахованими показниками ізолят і концентрат протеїну лише на 10-15%. Різниця є, але як бачите незначна. Тому є сенс вживати гідролізат протеїну в якості альтернативи амінокислот і, коли необхідно після інтенсивних фізичних навантажень відновитися в максимально короткі терміни. У цьому сенсі непоганий варіант Optimum Nutrition Platinum Hydro Whey. Мало того, що продукт містить 77% білка, він абсолютно позбавлений цукру, транс жирів і холестерину. Крім того, тут також є 18% ВСАА, що досить непогано.

Якщо ви не готові викласти за покупку гідролізату пристойну суму, варто зупинити свій вибір на концентраті або ізоляті – більш дешевих і не менш ефективних добавок. Також сьогодні можна зустріти гідролізат яловичого протеїну, який коштує дешевше, а швидкість засвоєння у нього майже така ж. Виходячи з усього сказаного, можна зробити висновок: купувати сироватковий гідролізат протеїну є сенс тим, хто займається спортом професійно. Любителям краще купити інший протеїн плюс креатин або ВСАА.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації