СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЕтапи росту м'язів


У минулій статті я вже побічно торкався цих питань, але зараз хочу розповісти про все докладніше. Ми вже розібралися, що прогрес будь-якої людини досягається в 4 етапи:


Етап підготовки організму до подальшої гіпертрофії (+3-4 місяці)
Етап гіпертрофії (+2-2,5 року)
Етап гіперплазії (+1-2 роки)
Етап адаптації систем (прямує до нескінченності)
Етап підготовки до гіпертрофії


Самий короткий (близько 3 місяців), але дуже важливий для майбутнього м'язового росту! У ці місяці організм навчається більш економічно використовувати енергію, а так само більш ефективно скорочувати м'язові волокна. Це можна легко відстежити із-за різкого приросту сили (ріст робочих ваг). М'язи теж стають візуально більшими і міцнішими. Але це не ріст м'язів! Просто, таким чином, організм адаптувався до зовнішнього, раніше незнайомого навантаження. Тіло вчиться витрачати менше енергії, менше страждати і посилює стресостійкість. Спочатку організм береться за систему енергозабезпечення. Скорочення м'язів вимагають великої кількості енергії, тому організм вчиться запасати більше і витрачати менше. Він збільшує «глікогенові баки» (кількість запасаємого глікогену в м'язах), а так само АТФ.

Для цього м'язи починають працювати більш злагоджено, що виражається в поліпшенні техніки виконання вправ, а так само різкому збільшенні сили. Новачок, який прийшов в зал і присідав з вагою 40 кг, може вже через 1-2 місяці збільшити робочі ваги до 60, а то і 70 кг. М'язи, до того ж, більше не стали, просто організм навчився більш ефективно використовувати енергію. У перші місяці дуже важливо навчити м'язи правильно працювати. Тому необхідно працювати з невеликими вагами, щоб навчитися правильно скорочувати і відчувати ваші м'язи. На початку ваших занять ви повинні домогтися практично ідеальної техніки виконання основних базових вправ (присідання, жим лежачи, підтягування, тяга штанги в нахилі та інші), щоб значно прискорити подальший прогрес, а так само зменшити ризик, що ви отримаєте травму, коли будете, наприклад, в черговий раз криво присідати зі штангою.

Так само в перші 3-4 місяці ваших занять поліпшується забезпечення м'язів поживними речовинами (киснем, кров'ю, білками і т. д.). Зв'язки, сухожилля і кістки зміцнюються, товщають в перерізі, стають більш стресостійкими до зовнішнього навантаження, даючи тим самим ще більший потенціал для подальшого м'язового росту. З цих та багатьох інших причин варто дати вашому тілу час, щоб звикнути до більш важкої навантаженні. Попрацюйте з невеликими вагами кілька місяців, щоб організм встиг перебудуватися і побудувати міцний фундамент.

Потім організм починає пристосовуватися до стресу в тренажерному залі. М'язи стають більш щільними, об'ємними, за рахунок поліпшення кровопостачання, забезпечення м'язів поживними речовинами та інших факторів. Тільки не треба це плутати з ростом м’язів! Росту схильні «міофібрили» (міофібрильні м'язові волокна), а це поки ще ріст (поліпшення роботи) систем організму. Зовнішній вигляд людини однозначно стає кращим! Поки росту м'язів ще не було! Організм дуже неохоче робить те, що вимагає багато енергії, а побудова м'язів її вимагає не мало, тому організм всіляко уникає зростання м'язів, вдаючись до менш енергоємним способам. А безпосередньо ріст міофібрил починається на наступному етапі.


Етап гіпертрофії


Коли організм підготовлений до наступного етапу (системи адаптовані до навантаження), тут починається м'язовий зростання, т. к. організму нікуди подітися. Таким чином він намагається убезпечити себе від подальшого навантаження. Поки всі системи не налаштовані, як годиться, цього не буде! Організму простіше адаптуватися до навантаження більш дешевими способами (перетворенням систем), ніж вирощувати великі м'язи, так як вони дуже енергозатратні.

Про це ми вже говорили. Коли організм перетворив свою енергетику, центральну нервову систему, ендокринну систему, кістково-зв'язковий препарат та інші речі, він тільки тоді починає переходити до більш «дорогих» способів (росту м'язових клітин), тому що це не вигідно і створює небезпеку для виживання (зайвої трати енергії). Сенс цього етапу – це максимальне збільшення обсягу існуючих м'язових клітин. Іншими словами, наше завдання роздути м'язові клітини, які у вас закладені природою.

Багато хто думає, що цей етап триває неймовірно довго, але вони помиляються. Максимально «роздути» м'язові клітки цілком можливо за 2-2,5 року грамотної, систематичної, наполегливої роботи в тренажерному залі. Приміром, якщо новачок до приходу в зал важив 60 кг, то за наступні 3-4 місяці він зможе додати у вазі 3-4 кг, а вже на етапі гіпертрофії ще 10-15 кг у перший рік занять і 5-10 кг у другий рік. Звичайно не чистої м'язової маси, але все одно істотний прогрес. Отже, ми досягли максимуму! М'язові клітини роздуті до межі своїх можливостей. На цьому ріст припиняється? Все? Стеля? Як би не так. Далі починається наступний етап.


Етап гіперплазії


Коли наші м'язові клітини досягли свого максимуму, для подальшого росту, ми повинні запустити поділ існуючих м'язових клітин, щоб збільшити їх кількість. Новоутворені клітини здатні збільшуватися в об'ємі, що може істотно збільшити розмір ваших м'язів. Це досягається спеціальним високооб’ємним тренінгом з полегшеними вагами. Це може додати ще 5-10 кг м'язової маси за 1-2 роки. Тобто наш новачок вже буде важити не 60 кг, а всі 85-95 кг. Цілком можливе об'єднання другого та третього етапу! До речі, багато культуристів так і роблять. У комплексі вони працюють набагато краще і ваш прогрес прискорюється!

Абсолютної стелі в плані м'язового роста можна досягти за 3-4 роки! Далі прогрес сильно сповільниться, поки не зупиниться зовсім. Невже більше неможливо збільшити наші м'язи? І знову невірно. Далі починається останній етап, до розуміння якого приходять менше 5% атлетів, які наповнюють тренажерні зали по всьому світу.


Етап адаптації систем


У нас вже був етап з подібними цілями, але тут ми вже виростили значну мускулатуру і починаємо розширювати наші можливості! Тобто починаємо тренувати інші системи, щоб це дозволило нам виростити по-справжньому великі м'язи! Ми працюємо над кровоносною, ендокринною, нервовою, енергетичною системами, а так само ще сильніше підсилюємо кістково-зв'язковий апарат.

Як правило, на цьому етапі вже додається фармакологічна підтримка (якщо вона не була присутня на більш ранніх етапах). Це все, допомагає виростити м'язи до неймовірних розмірів! Останній етап не має кінцевих строків, так як людина може практично нескінченно посилювати працездатність всіх супутніх систем для подальшого росту м'язів. До розуміння цього етапу підходять справжні професіонали, які вже давно на «ти» зі своїм організмом і відчувають його ідеально.

М'язові волокна мають різні можливості, і ви самі вибираєте які якості тренувати, а так само коли зупинятися і зосереджуватися на чомусь більш конкретному. Головне підходити до цього з розумом.


Висновок


Якщо ви хочете, щоб ваш прогрес йшов як можна швидше, то вам необхідне планування свого прогресу. Ви повинні знати чітку мету ваших тренувань. На якому етапі ви зараз знаходитеся і що саме ви зараз тренуєте. Пам'ятайте, що різнонаправлені за характером навантаження дають не виражений, середній результат. Рухайтеся поетапно! Спочатку за 3-4 місяці підготуйте організм до майбутнього м’язового росту, потім 3-4 роки тренуйтеся на гіпертрофію і гіперплазію, а вже потім можна починати розширювати фундамент» і підсилювати інші системи, щоб перейти на професійний рівень. Сподіваюся, що питання: «За скільки можна накачатися?» більше не буде турбувати ваші голови. Нічого в нашому світі просто не дається. Головне, робіть все з розумом! Вірте в себе і тримайте з гідністю удари від фортуни, а успіх обов'язково прийде!
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації