СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЕндоморф - вид тіло будови


Ендоморф - вид тіло будови або конституції людини, свого часу визначений американським психологом У. Шелдоном. Так само як мезоморф і ектоморф.

Стовідсотковий ендоморф характеризується наступними параметрами: форми тіла кулясті; досить велика округла голова; великий опуклий живіт; тулуб і грудна клітка широкі; це люди невеликого зросту; на стегнах і в області плечей є присутньою велика кількість жирових відкладень, проте зап'ястки і кісточки вузькі. Ця конституція тіла більше схильна до накопичення жирових відкладень і потребує правильно підібраної дієти і спеціальних тренувань.

До плюсів конституції ендоморфу можна віднести широку кісткову основу. Люди з такою статурою легко набирають м'язову масу, проте жирові накопичення йдуть погано. Причому базуються зайві відкладення в самих непідходящий місцях - сідниці, живіт, груди, роблячи людину схожою на барильце.

Проблема жирових відкладень якраз і є мінусом для бодібілдера ендоморфу. Набір м'язової маси відбувається легко і швидко, але рельєф не видно із-за шарів жирової тканини. Це справедливо і для інших силових видів спорту. В наслідок цього добитися м'язів, що красиво б промальовувалися, вдається лише малому числу людей з такою конституцією. Виходом буде застосування спеціального спортивного хрчування у поєднанні з правильно підібраною дієтою.


Тренування для ендоморфа


Найбільш поширена помилка ендоморфів, зважаючи на швидкий набір м'язової маси, полягає в тому, що вони вважають за краще працювати з великою вагою при малих кількостях підходів. Тоді як ефективніше було б використовувати помірне навантаження при високій інтенсивності і скороченні часу на відпочинок в перервах між повтореннями. Також бажано збільшити тривалість і частоту тренувань, можливо навіть до двох годин одноразово. Таким чином ми активізуємо метаболізм, примушуємо м'язи спалювати величезну кількість калорій, тим самим зменшуючи жирову тканину, що оточує їх, і проявляючи рельєф.

Кількість підходів кожен визначає для себе індивідуально, враховуючи властивості м'язів і кількість в них повільних і швидких волокон (так звана м'язова композиція). Визначають м'язову композицію за допомогою спеціальних тестів.

Виходячи з вище сказаного, робимо висновок - людині з конституцією ендоморфа для тренувань підійде базовий комплекс. Проте не варто забувати про аеробіку! Це ще одна помилка ендоморфів. Не можна обмежуватися тільки силовими тренуваннями. Заняття аеробікою треба практикувати від трьох до п'яти раз на тиждень, відводячи на них не менше години.


Харчування для ендоморфа


З вищесказаного видно, наскільки важливе правильне харчування для формування красивого рельєфу і набору м'язової маси.


Ендоморфам слід дотримуватися наступних правил харчування :


Необхідно значно зменшити кількість легко засвоюваних вуглеводів (моно і дисахариди).
Кількості білку ж навпаки варто збільшити.
Вживайте спеціальні протеїнові коктейлі.
Зменшіть кількість калорій порівняно з ендоморфом.
Режим харчування - 5-6 раз на добу невеликими порціями.
Також існують спеціально розроблені дієти для набору м'язової маси або формування рельєфу. Вони прекрасно підійдуть для ендоморфів.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації