СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЕктоморф


Ектоморф - тип людського організму, схильний до худорлявості. Зазвичай люди цього типу дуже худі і мають ріст вище за середній. Характерною рисою є також маленька м'язова маса, яка виглядає досить рельєфно. Маючи невеликі суглоби і талію, ектоморфа важко звинуватити в запасі жиру на довгу зиму. Річ у тому, що у такого типу людей дуже високий метаболізм. За рахунок цього і своєї структури проблема жиру для них повністю буде відсутня, навіть, якщо вони цілодобово лежатимуть на дивані. Проте у цього типу людей є дуже серйозна проблема - високий метаболізм не дає можливості набрати велику м'язову масу, тому більшість зусиль в тренажерному залі для них проходять даремно.


Безпомилково визначити цей тип вам допоможуть наступні ознаки:


- довгі худорляві кінцівки;
- загальна худа конституція;
- маленькі суглоби і маленька талія;
- незграбні вузькі плечі;
- кістки, що випинають;
- дуже мала кількість підшкірного жиру;


З точки зору оточення, ектоморф постійно знаходиться в одній і тій же порі. В принципі, це так і є, і коливання маси зазвичай характерні тільки у бік зменшення.

Таке трапляється, коли людині доводиться працювати з підвищеною витратою енергії або він переходить на раціон з недостатньою кількістю калорій. У такому разі ті небагато запасів жиру, які можуть і скупчитися у ектоморфа, дуже швидко витрачаються. Такі процеси надзвичайно небажані для цього типу людяного тіла, а кардіо навантаження вважаються мало не протипоказаними.

Продуктивність заняття бодібілдингом у ектоморфів набагато нижча, ніж у інших типів. Збільшення м'язової маси відбувається після тривалих наполегливих тренувань, проте навіть в цьому випадку об'єм м'язів не досягає рівня мезоморфа. Складність бодібілдингу в цьому випадку полягає в необхідності жорсткої висококалорійної дієти, оскільки інакше нестача поживних речовин, помножена на високий рівень метаболізму, приведе до "канібалізму". Організм буде просто "поїдати" сам себе, "з'їдаючи" велику частину м'язів, отриманих на тренуванні. Також слід не пропускати заняття, оскільки слідство буде таке ж. Силові вправи розвитку мускулатури - "хрест" ектоморфа на усе його життя, що залишилося.
Проте в усьому негативному завжди можна знайти і дещо позитивне. Річ у тому, що у ектоморфа ефектний рельєф м'язів під дією тренувань проявляється практично сам собою, а ось інші дві групи вимушено наполегливо тренуватися для отримання такого результату.


Виходячи з описаного вище, можна виділити ще декілька ознак, типових для ектоморфа :


1. Ці люди мають високий рівень енергії, що робить їх схильними до гіперактивності і неспокійної поведінки. В деяких випадках схильні до безсоння.

2. Переїдання ектоморфам не загрожує, оскільки вони дуже швидко переварюють те, що поступило в їх організм.

3. Для них показана високо вуглеводнева дієта, оскільки вони не зберігають вуглеводи у вигляді жирових відкладень, а трансформують їх в енергію.

4. Вони відмінно витримують тривалі навантаження, при яких вимагається витратити велику кількість енергії (наприклад, стайєри, марафонці).

5. Не дивлячись на оптимально підібраний комплекс фізичних навантажень, вони насилу набирають і утримують свою вагу і м'язову масу.


Самою проблемною властивістю ектоморфа є трудність в набиранні ваги. Скільки б він не їв, все одно людина залишається худою. Завдяки своїй структурі у бодібілдингу їм дуже важко піднятися вище, ніж найлегші вагові категорії. В період міжсезоння вони можуть втратити трохи м'язової маси, але не додати в загальній вазі. Для успіху їм потрібно постійну важку роботу, високу самодисципліну і специфічне харчування.


Постараємося дати декілька порад, які допоможуть худорлявим ектоморфам не втрачати надто багато енергії.


1. Їм необхідно усіма можливими способами уповільнити свій скажений метаболізм. В першу чергу слід до мінімуму звести рухову активність і зберігати енергію.

2. Людям цього типу необхідно навчитися розслаблятися. Самий кращий варіант - це сон. Природа тіла схильна цьому протистояти, проте треба привчити себе спати трохи довше, іноді вводячи в розпорядок дня і пару годин денного сну.

3. Стрес і занепокоєння - хороше джерело споживаної енергії. Саме тому ектоморфам протипоказано нервуватись. Існують багато методик зняття стресу, які допоможуть вам і в житті, і на тренуваннях. Кращим варіантом для спокою духу є медитація. Інформацію по цій темі ви можете знайти у безлічі джерел.

4. Тренування для такого типу людини мають бути інтенсивними. Їм не підходять тривалі навантаження, тому стислість часу, проведене в залі, компенсується підвищеною динамікою тренування. Також обов'язковий повноцінний відпочинок між тренуваннями.

5. Оскільки ектоморфам не треба спалювати жир, для них програма тренувань складається без аеробних і кардіо навантажень. Максимально, що можна собі дозволити, так це 15-30 хвилин три рази в тиждень в якості загально оздоровчих вправ.

6. Для того, щоб бути в хорошій формі, ектоморфу потрібен підвищений вміст калорій. Саме тому його раціон має бути спеціально підібраний, а прийом їди пропускати категорично забороняється. Через дефіцит власного жиру, в раціоні в обов'язковому порядку мають бути присутніми продукти, що містять корисні жири : лосось, арахісове і льняне масло, горіхи і насіння.

7. Самою кращою дієтою для ектоморфа є високо вуглеводнева дієта. Йому необхідно максимум вуглеводів, яких в процентному співвідношенні повинно бути не менше 50-55%, ще 30% складають нежирні білки і 15-20% жири. При цьому не можна їсти усе підряд, оскільки можна просто загнати свій шлунок. Факт калорійності їжі не повинен відсовувати на другий план питання якості їжі. У усьому потрібна голова і міра.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації