СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЕфект від прийму амінокислот з розгалуженим боковим ланцюжком (BCAA)

 

Додавання в раціон BCAA (Амінокислоти з розгалуженим боковим ланцюжком) знижує темпи білкового розпаду і виділення "м'язових" ферментів (що є індикатором ушкодження м'язових клітин). Імовірно цей ефект досягається за рахунок встановлення в організмі анти-катаболічного гормонального профіля. Теоретично, прийом BCAA повинен понизити вплив інтенсивних тренувань на розпад м'язових білків, а значить, і забезпечити великому набору м'язової маси без жиру. Існують дані, що підтверджують цю гіпотезу. Наприклад, Schena і співавтори повідомляють, що прийом BCAA (приблизно 10 г/день) впродовж 21 дня при проходженні туристами гірських маршрутів в середньому допоміг збільшити м'язову масу на 1,5%, тоді як в контрольній групі такого збільшення не спостерігалося.

Бигард і співавтори повідомляє, що прийом BCAA допоміг мінімізувати втрати в м'язовій масі для людей, що тренувалися в умовах високогір'я впродовж 6 тижнів. Нарешті, Канделоро і співавтори наводить дані, що прийом BCAA протягом (14 г/день) сприяв значному збільшенню м'язової маси (1,3%) а також сили хвата кистей рук (+8,1%) для нетренованих людей.

У нещодавно опублікованій статті повідомляється, що прийом учасниками експерименту 14 г BCAA впродовж 8 тижнів тренувань з тими, що качалися сприяв більшому приросту сухої м'язової маси в порівнянні з групою, що приймала Сироватковий протеїн, а також в порівнянні з групою плацебо, що приймала вуглеводну добавку.

Учасники з групи, приймаючої BCAA, в середньому набрали по 2 кг маси тіла плюс 4 кг сухої м'язової маси. Учасники з "протеїнової" групи набрали 1 кг маси тіла плюс 2 кг сухої м'язової маси, "вуглеводної групи" - 1 кг і 1 кг відповідно. Варто відмітити, що це дослідження було опубліковане лише у вигляді короткого огляду, проводилося в умовах тренажерного залу і поки що не було піддане скрупульозному вивченню фахівцями в області харчування.

Необхідність подальших досліджень очевидна, проте вже на даний момент існують підтвердження того, що прийом BCAA в період тренувань впливає на зміни в структурі тіла. BCAA - шлях до супер відновлення.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації