СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДля чого потрібен рашгард


Кожна людина, якій доводилося займатися боротьбою, грепплінгом, змішаними єдиноборствами, або будь-яким іншим різновидом контактного спорту, яка передбачає спаринг і безпосередньо пов'язана з можливими падіннями на килим, знає, як боляче буває, коли ваше тіло треться об мати. Іноді навіть можна отримати опік! Щоб захистити свою шкіру від цього впливу в наші дні сучасні бійці використовують рашгард. З недавніх пір цей вид новомодної спортивної екіпіровки перекочував і в «світ залізного спорту», тепер його взяли на озброєння бодібілдери. Чому? – читайте далі у цій статті...

для чого потрібен рашгард

Що таке рашгард?


Рашгард це один з видів спеціального спортивного одягу – спеціальна футболка з короткими або довгими рукавами. Виготовляють їх з поліестеру, нейлону або спандекса.


Існують варіації такого одягу:


щільно облягає тіло, вільного крою.

Хороший вибір якісного спортивного одягу пропонують різні спеціалізованні інтернет магазини спортивного одягу, де в розділі "рашгарди" ви можете купити сучасні моделі від провідних брендів.

Вперше rushguard (англійське найменування цього дива) стали використовувати серфери ще в кінці 20 століття. Такий «спецодяг» добре захищав тіло спортсмена від ударів об дошку або воду, одночасно оберігаючи шкіру від подразнення, яке викликає морська вода. Зберігав тепло, що, погодьтеся, важливо в холодній воді. А в Бразилії спортсмени, які займалися капоейро, також були великими любителями серфінгу, і перейняли у своїх колег з Австралії моду на таку уніформу, - коли вони вперше полежали на піску в рашгарді, то відразу зрозуміли, наскільки важливий і корисний такий одяг. З небойових видів спорту першими таку екіпіровку стали використовувати гравці в американський футбол. Тим більше що компанія з Північної Америки Under Armour швидко налагодила їх виробництво. Новомодні інноваційні футболки протягом всього тренування стабільно зберігають м'язи в оптимальному розігрітому стані. Також вони не намокають, як прості бавовняні майки, і чудово відводять воду.

Завдяки тому, що рашгард зшитий з тканини, яка має гарні компресійні властивості, під час відпочинку м'язи не встигають охолонути. Що сприяє запобіганню розтягуванню м'язів і зв'язок. Саме з цієї причини ця екіпіровка потрапила в бодібілдинг та пауерліфтинг. При роботі з невеликими вагами з гантелями і штангами, її часто використовують у ролі робочої жим майки. У фітнесі її використовують рідше, але і туди вона вже проникла в наші дні.

Крім своїх неперевершених спортивних якостей, rushguard також корисний з гігієнічної точки зору: адже під час боротьби спортсмени стикаються тілами між собою і з матами. Так що дуже велика ймовірність зараження різними шкірними хворобами. Те ж саме стосується і бодібілдингу. Коли ви лягаєте на лавку тренажера, адже ви не знаєте, хто займався до вас. І заразитися шкірною хворобою - простіше простого. А ось якщо тренуватися в рашгарді, то вам буде не тільки набагато зручніше виконувати вправу, - ви про гігієну навіть можете і не думати – супер-майка вас надійно захистить.

При виборі rushguard слід звернути особливу увагу на основні параметри. Це матеріал, просочення тканини, покрій, розмір, ну і, природно, малюнок. Дуже важливо підібрати правильний розмір. Адже він повинен облягати тіло спортсмена. Звичайно, деякі носять одяг вільно, це - на любителя, але неправильно. Правильно – в обтяжку. Тільки тоді спецодяг виконає свої функції по максимуму. Він має на м'язи надавати легкий тиск. Не тиснути зі всієї сили, як жимова майка в пауерліфтингу, а тиснути злегка. Але при цьому не повинен сковувати ваші рухи. Інакше він просто порветься. А при вільному носінні рашгард є просто прикрасою торсу спортсмена, оскільки користі від нього не буде ніякої.

Після розміру слід оцінити матеріал, з якого виготовлено виріб. Адже, крім вас, ніхто не знає, навіщо воно вам потрібно. Що ви збираєтеся робити. Наскільки ви його будете інтенсивно використовувати. В принципі і поліестер і нейлон і спандекс, з яких шиють такі футболки, тягнуться дуже добре, і досить довговічні. У спандекса добра еластичність. А у поліестеру велика щільність. Всі подібні тканини швидко висихають і добре виводять піт і вологу назовні.

Тепер покрій. Існують рашгарди, як вже говорилося, з коротким і довгим рукавом. Послухайте добра порада – купуйте виріб саме з довгим рукавом. Таким чином ви захистите лікті і передпліччя. При його виготовленні застосовується плоска система прошивки, за рахунок чого виріб стає міцним, шви практично не відчуваються. Тобто спортсмену нічого не заважає, ніде не тисне, і не сковує рухів. Недарма вони називають цей виріб - другою шкірою.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації