СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДінітрофенол


Дінітрофенол (Dinitrothenol) являє собою одну з різновидів клітинної метаболічної отрути. Це один з найбільш суперечливих препаратів, які використовуються спортсменами. Незважаючи на гадану абсурдність застосування отрути в спорті, засіб здатний ефективно прибирати жир на животі, а при правильних дозуваннях не завдасть шкоди здоров'ю.


Фармакологічна дія Dinitrothenol


Процес окисного фосфорлірування можна сміливо віднести до найбільш ефективного універсального механізму, який сприяє утворенню енергії в клітинах або в організмі. При протікання реакцій цього типу відбувається окислення жирових клітин і інших поживних речовин. Якщо говорити простіше, що під час циклу Кребса клітини «згоряють», що сприяє виділенню з мітохондрій протонів. На цьому принципі працюють і інші препарати для спалювання жиру.

Дінітрофенол / Dinitrothenol

Після завершення процесу створюється електрохімічний градієнт електронів, а також протонів. Після цього починається зворотна реакція, коли протони знову входять в мітохондрії, минаючи при цьому АТФ-синтетазу. Це призводить до виникнення першої молекули АТФ, яка витрачається клітинами на їх енергетичні потреби.

Опинившись всередині клітини, молекула DNP починає грати роль протонного іонофора, який повинен переносити протони в мітохондрії з утворенням тепла. В результаті АТФ-синтетаза не задіюється і, отже, молекула АТФ не може бути створена. Це призводить до початку окислювальних процесів в жирових тканинах, а велика частина енергії від проходження реакцій перетворюється в тепло.

Організму необхідно усунути підвищену температуру, що призводить до прискореного постачання кисню і поживних речовин до органів.

Від цього підвищується виділення теплової енергії, що викликає прискорене серцебиття, задишку. Для поповнення енерговитрат організм починає все активніше витрачати жирові запаси. Саме з цієї причини жир на животі та інших проблемних зонах швидко йде. При використанні препарату в дозі від 3 до 5 мг на кожен кілограм ваги тіла, метаболічні процеси прискорюються в середньому на 30%. При використанні зазначеної вище кількості дінітрофенолу щодоби, збільшення метаболічних реакцій може досягти позначки в 50%. Такими темпами в середньому організм втрачатиме близько 400 грам жирів щодня.


Властивості дінітрофенолу


Як вже зазначалося вище, серед препаратів для спалювання жиру дінітрофенол є одним з найбільш ефективних. Завдяки йому можна досить швидко скинути зайву вагу, але слід пам'ятати, що при цьому суттєво піднімається температура тіла. Саме цей факт і є найбільш явним побічним ефектом та може становити серйозну небезпеку.

Необхідно бути вкрай обережним у дозуваннях препарату, щоб температура тіла не досягла критичних позначок. Так, наприклад, при використанні дінітрофенолу в кількості 600 мг протягом доби відомі випадки летального результату.


Застосування дінітрофенолу


Дозування і спосіб застосування препарату аналогічний, як для чоловіків, так і для жінок. Враховуючи, що дінітрофенол заборонений до застосування, офіційних медичних рекомендацій щодо його застосування не існує. Але зате є досить великий досвід застосування препарату спортсменами, яким необхідно видалити зайвий жир на животі.

Середня доза дорівнює 2 міліграмам на кожен кілограм тіла. Починаючи застосовувати препарат, слід пам'ятати, що тіло атлета здатне зберігати значно більше маси м'язових тканин в порівнянні із звичайними людьми, що ведуть малоактивний спосіб життя, при одній і тій же дозі. Цей факт здатний серйозно вплинути на результати і прояв побічних ефектів при однаковій дозі препарату.

Під час курсу препарату спостерігається серйозна втрата ваги, яка може складати від 200 до 400 грам щодоби. В результаті протягом пари тижнів атлет може позбутися 6.8-9 кілограм ваги. Враховуючи такі темпи спалювання жирів, курс не повинен тривати більше двох-трьох тижнів.


Побічні ефекти та протипоказання до застосування дінітрофенолу

Препарат має досить багато потенційно можливих побічних ефектів. Серед найбільш вірогідних при перевищенні дозування можна відзначити нудоту, сильне потовиділення, порушення режиму сну, різке підвищення температури тіла, зменшення кількості білих клітин в крові і т. п.

Протипоказання до застосування, як такі відсутні. Це пов'язано з тим, що препарат не дозволений до використання людям. Безумовно, цей факт не може зупинити атлетів і дінітрофенол застосовується досить активно на власний страх і ризик. Перед ухваленням рішення про початок курсу препарату, слід відштовхуватися від відомих побічних ефектів.


Коротка історична довідка про Dinitrothenol

Про здатність препарату ефективно видаляти жир на животі стало відомо випадково ще в роки Другої Світової війни. Співробітники одного з військових заводів, які мали контакт з препаратом виявили, що стали різко втрачати вагу. Незабаром була встановлена причина цього явища, і речовина стало офіційно використовуватися для боротьби з надлишковою вагою.

У ті роки ефективність дінітрофенолу справила величезний резонанс, і все більше людей стало його використовувати. Таким чином, дінітрофенол можна вважати першим синтетичним препаратом для спалювання жиру. Дуже швидко засіб стали досить широко рекламувати і його стали випускати фармацевтичні компанії під різними назвами.

Але дуже швидко стали проявлятися побічні ефекти і з 1938 року всі препарати, в яких використовувався дінітрофенол стали пропадати з торгових мереж.

Перед початком прийому засобу, слід розуміти, що він може виявитися не безпечним для здоров'я. Слід дуже обережно підходити до вибору дозувань.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації