СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДієта культуриста


Раціональне харчування і добре підібрана дієта культуриста є визначальним фактором у культуризмі. Силові тренування без правильного харчування це як веслування проти течії. У кращому випадку ви повільно і невпевнено просуваєтеся вперед, але в цілому залишаєтеся на місці.

Зазвичай люди асоціюють слово дієта з голодуванням. Однак це не правильне розуміння. Дієта це, насамперед харчовий вибір, який ми робимо щодня.

У бодібілдингу правильно підібрана дієта може вирішувати ряд завдань, пов'язаних з відновлення після виснажливих тренувань, зміцненням імунної системи, стимулюванням росту м'язів, а також є важливим чинником у боротьбі з надлишковою вагою або навпаки її набором.


Хороша дієта культуриста повинна бути заснована на 3 принципах:


1.Режим харчування. Дієта бодібілдира повинна бути розрахована на 5-6 прийомів їжі протягом всього дня.

2.Енергетична рівновага. Ви повинні вживати таку кількість калорій, яка витрачається вами протягом дня. Однак залежно від того чи потрібно бодибілдеру набрати вагу або ж скинути, зайва кількість калорій буде регулюватися.

3.Збалансоване харчування. Кожний прийом їжі повинен містити вуглеводи, білки і жири в правильному співвідношенні: вуглеводів — 40%, білків — 40%, жирів — 20%.


Це обумовлено тим, що:


Вуглеводи є основним джерелом енергії для організму. Складаючи бодібілдинг дієту, слід звернути увагу на такі джерела вуглеводів як вівсянка, коричневий рис, крупи, картоплю в поєднанні з зеленими бобами і брокколі.

Білки, будівельні блоки для всіх тканин в організмі. Добавляйте їх, вживаючи в їжу курку, індичку, яйця, рибу, молоко.

Жири, які використовуються організмом для змащення суглобів, виробництва гормонів, створюють запас енергії, мають здебільшого надходити в організм з мононенасичених і поліненасичених джерел. Кращим джерелом жирів для культуриста може бути оливкова олія, хоча вони містяться і в м'ясі, нирках, серці, яйцях, вершковому маслі та ін.

Вибираючи дієту, ви в першу чергу повинні орієнтуватися на ваш досвід і цілі, які ви переслідуєте, займаючись бодібілдингом. Не вдаючись до професійної допомоги ви можете самостійно знайти безліч дієт призначених для початківців бодібілдерів, для культуристів, що прагнуть набрати або ж скинути зайву вагу, дієти застосовуються перед змаганнями. Однак у кожної людини обмін речовин індивідуальний, тому дієта, відповідна одному бодибілдеру, може не принести достатнього ефекту для іншого бодібілдера, а в гіршому випадку-ще й нашкодити.

Тому, якщо ви дійсно маєте серйозні цілі в бодібілдингу і хочете досягти максимальних результатів, то слід звернутися до професіонала, який не тільки допоможе підібрати дієту з урахуванням вашого типу статури і обміну речовин, але і розробить індивідуальну програму тренувань.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації